Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zánik socializmu alebo čo by bolo keby - chelemendik.sk

 

Zánik socializmu alebo čo by bolo keby

2020-01-20  (15:42)

 - Zánik socializmu alebo čo by bolo keby

 

   

 


 

Moja malá hypotéza o dôvodoch prečo zanikol socializmus:

V súčasnosti  pekne vidíme, že kapitalizmus je  ekonomicky v koncoch

Každý rozumne uvažujúci človek chápe, že zánik socialistického bloku spôsobil oddialenie celkovej krízy kapitalizmu o 20 rokov, lebo umožnil ekonomicky prevziať  kapitalistickým krajinám  bývalé socialistické krajiny  a tým sa dočasne zachrániť.

Tu sa nám vynára otázka čo by robili kapitalistické krajiny, keby socializmus tak vhodne nepadol . Oni by sa ponorili do svojej slávnej dlhovej krízy.  Nemohli by sa odreagovať ani na vojne proti  Juhoslávii, Iraku,  Líbyi, lebo každému je snáď jasné, že pri existencii socialistického bloku  by žiadna z týchto vojen nebola a všetci tí zabití ľudia by žili.

Čo by robili slávni demokraticky zvolení predstavitelia humánnej západoeurópskej kultúry spolu s najrozvinutejšou demokraciou sveta a ochrancom ľudských práv USA?  Veď  to dnes krásne vidíme.

Zúfalo by sa snažili rozpútať vojnu tak ako to robili vždy. V minulosti aj v súčasnosti. O to skôr,  že doma by im hrozila socialistická revolúcia, lebo ich vlastní pracujúci by už prestali byť spokojní s plodmi demokracie, keď by  počet nezamestnaných stále rástol a humánne vlády zvolene v slobodných voľbách by boli nútene postupne rušiť všetky sociálne výhody, ktoré svojim pracujúcim poskytli v snahe ukázať im,  že kapitalizmus je lepší ako socializmus. Čiže predlžovať  odchod do dôchodku, stále viac a viac spoplatňovať zdravotníctvo, školstvo, zvyšovať dane , jednoducho povedané hladný a uzimený pracujúci by sa zvysoka vysrali na tie pseudoslobody celej demokracie, ale tvrdo by sa dožadovali nastolenia socializmu. Hlavne keď by videli ako demokratické vlády na jednej strane dávajú tým najbohatším miliardy a pracujúcich vyhadzujú s ich bytoch na ulicu.

A zatiaľ na východe v celom socialistickom bloku je pohoda , ľudia si kľukne chodia do prace, deti do školy a s Bajkonuru lietajú rakety do vesmíru.

Čo by vtedy robili predstavitelia kapitalizmu, čiže najväčší boháči sveta? Boli by zúfali a ostávala by im jediná cesta. Vyvolať vojnu so socialistickým blokom. To by bola zničujúca vojna. Znamenala by koniec ľudskej civilizácie.

O týchto ich snahách socialistická  rozviedka   informovala najvyšších politických a vojenských predstaviteľov ZSSR a ďalších socialistických krajín. A keď obyvatelia socialistických krajín sa začali z akých si záhadných dôvodov búriť, požadovať  akúsi slobodu tak sa rozhodli, že nechajú padnúť socializmus a zachránia ľudskú civilizáciu s tým, že ich blázniví obyvatelia a ich potomkovia po opätovnom  okúsení slobody a demokracie kapitalizmu dostanú rozum a znova nastolia socializmus. Tento krát už na celom svete a nezvratne.

PS:

 A prečo sa obyvatelia búrili je vystihnuté a ukryté v slovách “ ľudia   nemajú radi , ak im stále niekto hovorí čo majú robiť.“   V naivnej predstave, že sa budú mať ešte lepšie ako sa mali a hlavne v týchto riadkoch, všimnite si rok kedy s tým prišli:

   „Do verejného života komunistických krajín treba dostať všetkými prostriedkami modernej propagandy a šikovnými psychologickými metódami náš spôsob myslenia.

Využívanie národnostných rozdielov, náboženských tradícii, ale takisto ľudských slabostí ako zvedavosti, ženskej márnivosti, túžby po požitkoch – to všetko treba využiť na vytvorenie indiferentnosti k cieľom komunistického štátneho vedenia. Hospodárske nezdary a iné neprístojnosti, ktoré sú typické pre komunistické spravovanie štátu ,treba bezohľadne využívať, poukazovať na ne s cieľom priviesť obyvateľstvo k pasívnemu odporu a k sabotážam. Ak komunistický štát zakročí proti jednotlivým odpadlíkom, treba jeho opatreniam dať čo najširšiu publicitu, aby sa vzbudila ľútosť a vyvolal sa odklon od komunistického režimu. S duševnými pracovníkmi komunistického štátu treba na kongresoch , na služobných cestách a podobne nadväzovať spojenie, nebrániť sa diskusiám. Podporovať poštový  styk a kultúrnu výmenu tam, kde na to jestvujú najlepšie podmienky, tam , kde západ môže dúfať, že predovšetkým mládež v mnohých komunistických štátoch  spoznaním svojho okolia a možnosťou kritického porovnania ideálov sa spoločenskému systému odcudzí. Ľudia v komunistických štátoch sa takto stanú vedomými či nevedomými nositeľmi západných ideí. Vytvorí sa pocit všeobecnej nespokojnosti , nepohodlia,  neuvoľnenosti. A to je predpoklad na to, aby bez použitia násilia nastala vnútorná zmena a prevrat v tomto štátnom zriadení. “

Schack, A. von: Der Geistige Kampf in der Koexistenz.Aussen-politik,č. 13, 1962 ,

S knihy Gerhard Kade, Lož storočia.

Odporúčam tým, ktorí ešte rozmýšľajú, prečítať.

 


Kpt. Kloss


Čítajte viac: http://dolezite.sk/Zanik_socializmu_alebo_co_by_bolo_keby_172.html#ixzz2SRj72oSU


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |