Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Žalobkyňa Haagskeho tribunálu Carla Del Ponteová je podozrivá z podplácania svedkov - chelemendik.sk

 

Žalobkyňa Haagskeho tribunálu Carla Del Ponteová je podozrivá z podplácania svedkov

2020-05-30  (01:08)

 - Žalobkyňa Haagskeho tribunálu Carla Del Ponteová je podozrivá z podplácania svedkov

24.8.2010

Medzinárodný trestný tribunál OSN  pre bývalú Juhosláviu začal vyšetrovanie vo veci bývalej hlavnej žalobkyne Carly Del Ponteovej. Podľa The Guardian Del Ponteová je podozrivá z podplácania a zastrašovania svedkov a z manipulácie s dôkazmi.


Vyšetrovať začali aj dvoch žalobcov tribunálu  Daniela Saxona a Hildegardu Urtz-Retzlaff. Ide o prvý taký prípad za sedemnásť rokov existencie tribunálu.

Dôvodom pre začiatok vyšetrovania boli žaloby svedkov v prípade Vojislava Šešelja, srbského radikálneho predstaviteľa, podozrivého zo spáchania vojenských zločinov. Svedkovia vyhlásili, že vyšetrovatelia na nich vyvíjali nátlak, vyhrážali sa im a v niektorých prípadoch ponúkali peniaze za svedčenie.

Napríklad jednému zo svedkov, podľa jeho slov, ponúkali výmenou za obviňujúce dôkazy dobre platené miesto v USA. Svedkovia sa však častejšie sťažovali na zastrašovanie a vydieranie.

Vyšetrovanie bude zverené nezávislej komisii, predbežne francúzskej. Výsledky vyšetrovania majú byť zverejnené v priebehu pol roka.

Podľa The Guardian, Del Ponteová, Urtz-Retzlaff a Saxon sa nepriznali k obvineniam, ale dohodli sa na  spolupráci s vyšetrovateľmi.

Vojislav Šešelj sa dobrovoľne vzdal Haagskemu tribunálu v roku 2003. Súd s ním sa začal  v novembri 2007. Počas procesu neraz obvinil vyšetrovateľov zo zneužívania a urážok zo strany žaloby a sudcov. Bol odsúdený na 15 mesiacov odňatia slobody pre pohŕdanie súdom po vyhlásení mien a adries svedkov ochranných programov.

Carla Del Ponteová pôsobila ako hlavná žalobkyňa na Haagskom tribunáli od roku 1999 do roku 2007. Počas práce v Tribunáli pre vojnové zločiny v bývalej Juhoslávii (ICTY) žiadala vydanie súdu srbských lídrov, podozrivých z vojenských zločinov – Radovana Karadžiča, Ratka Mladiča a iných. Od roku 2008 Del Ponteová pôsobí ako švajčiarska veľvyslankyňa v Argentíne.

Zdroj: inosmi.ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk


Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toto varovanie na konci každého článku.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |