Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zakarpatská Ukrajina – mierový „druhý front“ proti nezákonnej ukrajinskej vláde - chelemendik.sk

 

Zakarpatská Ukrajina – mierový „druhý front“ proti nezákonnej ukrajinskej vláde

2022-01-22  (11:06)

 - Zakarpatská Ukrajina – mierový „druhý front“ proti nezákonnej ukrajinskej vláde

21.1.2015

 

Na otázky internetového portálu Mir i My odpovedal Piotr Gecko, premiér vlády Republiky Podkarpatská Rus, koordinátor internetového rusínskeho hnutia.

- Aký je v Zakarpartsku  postoj ku krokom ukrajinskej vlády?

-  Aby sme poznali postoj obyvateľov Zakarpatska ku kyjevskej vláde, stačí uviesť výsledky sociologických prieskumov. Rusínske hnutie uskutočňuje týždenný monitoring, napr. viac než 70% obyvateľov Zakarpatskej Ukrajiny nepodporuje plánovanú mobilizáciu. Sú za to, aby mobilizovali iba tých, ktorí sa zúčastnili na Majdane, tých, ktorí kričia „Sláva Ukrajine – sláva hrdinom!“. V opačnom  prípade Maďari a Rusíni považujú politiku Kyjeva za genocídu.

Tento príklad s výzvou je veľmi názorný. Zakarpatčania považujú terajšiu ukrajinskú politiku vo vzťahu k Zakarpatsku, k Rusínom a Maďarom za genocídu. A to  neberú do úvahy sem ekonomickú „politiku“ Kyjeva, ktorá sa tiež dá označiť ako očividná likvidácia vlastného národa.

- Ako je postoj obyvateľov Zakarpatskej oblasti k politike Ruska v danej situácii, k mierovým iniciatívami zo strany Ruskej federácie?

 - Aby sme nehovorili zbytočne, znova sa obrátim na prieskumy. V súvislosti s tým, že Rusko uskutočňuje dôslednú mierovú politiku, vrátane toho, že Ukrajine dodáva uhlie a elektrinu podľa celoruských cien, väčšina obyvateľov Zakarpatska, viac než 70%, sa vyslovilo za to, že Rusko je priateľ a EÚ a USA – nepriateľ. Tento názorný príklad svedčí o mnohom. Západ pomáha tankami a nábojmi, aby pokračovala občianska vojna. Rusko pomohlo s uhlím aj elektrinou a podľa všetkého bezplatne, lebo Ukrajina nemá čím zaplatiť. Preto Rusko označili za priateľa a USA a EU za nepriateľa.

- Aký je názor v Zakarpatsku na posledné ostré vyjadrenia maďarského premiéra Viktora Orbána  na adresu politiky  Spojených štátov amerických?

- Podľa prieskumov viac než 80% obyvateľov podporuje kroky Viktora Orbána. Pri tom je jasné, že tých istých 80% sa záporne stavia ku krokom všetkých úrovní ukrajinskej vlády – Najvyššej rady, vlády, miestnych vlád. A hoci je Maďarsko fakticky iný štát, kroky maďarskej vlády podporuje absolútna väčšina zakarpatských obyvateľov.

 - Ako sa staviate k vyhláseniam o možnosti otvorenia „druhého frontu“ národného oslobodenia Ukrajiny zo strany Zakarpatska od nezákonnej  nacionalistickej vlády?

- Zakarpatsko, to už je druhý front, ale mierový. Už onedlho Rusíni zorganizujú výstavu fotografií, ktorá odhaľuje rozsah genocídy na Ukrajine. Sú tam svedectvá nielen o Zakarpatsku, ale budú tam aj fakty o Odese, Charkove, Kyjeve, Donbase, Donecku a Luhansku.

Sme mierový „druhý front“. Jedna z našich hlavných úloh je realizácia záverov Zakarpatského oblastného referenda. Je to veľmi negatívny krok pre ukrajinskú vládu. Nehovoríme, že sme proti Ukrajine alebo, že chceme z nej vystúpiť. Naopak, hovoríme , že Ukrajina bude v Zakarpatsku, ale nebude banderovská, ale rusínska. Nijaké diskusie o tom, že chceme vystúpiť z Ukrajiny nevedieme. Toto referendum bude realizované bez povolenia a pre Kyjev je veľmi nepríjemné, že to robíme mierovou cestou, že budujeme Ukrajinu bez banderovčiny.

Hovoríme o jednote Ukrajiny. Pritom rusínstvo rozbíja samotný mýtus o ukrajinstve. Sám štát Ukrajina sa drží iba na mýte, ako geopolitický subjekt už neexistuje. Ak však bude narušená mytológia, vďaka ktorej Ukrajina existuje v jej súčasnej podobe, vtedy ukrajinská vláda nebude môcť ďalej pokračovať v svojej deštruktívnej činnosti.

Proti Ukrajine nebojuje Rusko, proti Ukrajine bojujú miestni oligarchovia. Veľmi umne sa im darí využívať mýtus ukrajinstva a boja sa, že bude zničený. To je práve  „druhý front“. Náš mierový front bude silnejší než akýkoľvek vojenský. Za dva mesiace sme už „rozhýbali“ tretinu Európy, ktorá podporila Rusínov a autonómiu. Tým fakticky vystúpili proti Ukrajine. Sú to Maďarsko, Rumunsko, Česko, Slovensko, dokonca aj Poľsko.

 

Zdroj: Ukrajina.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |