Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zahraničné špeciálne jednotky proti Jarošovi - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Zahraničné špeciálne jednotky proti Jarošovi - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-02-23  (06:11)

 - Zahraničné špeciálne jednotky proti Jarošovi - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

18.5.2015

Kto oznámil hon na ukrajinských nacionalistov  v Donbase

Rozviedka Doneckej ľudovej republiky (DĽR) zaznamenala využitie zahraničných zbraní a rádiotechniky v zóne konfliktu Donbas.

Podľa slov zástupcu náčelníka štábu Opolčenia DĽR Eduarda Basurina, nedávno neznáma útočná jednotka zachytila pozíciu jednu z oporných jednotiek ukrajinského nacionalistického práporu, pri použití bezhlučných strelných zbraní a prenosné rádiá Európskej výroby.

- Ich osobitosťou (Rádiostaníc - SP), je simultánny prenos hlasových dát navyše  presných súradníc umiestnenia každého člena komanda systému GPS, - povedal Basurin, povšimnúc si rýchlosť uskutočnenia operácie.

Podľa neho sa podobnou špeciálnou operáciou Opolčenci stretli prvýkrát.

- Nie je jasné, kto osobne uskutočnil likvidáciu:  predstavitelia zahraničnej  súkromnej vojenskej skupiny, alebo jedna zo skupín špeciálnych síl štátov NATO prítomná, s názvom pozorovatelia OBSE vojnovej zóny a zavolal pozorovateľa OBSE so svojimi správami tvoria  tretiu silu - povedal Basurin.

Riaditeľ Centra pre strategickú konjunktúru Ivan Konovalov spája  oznámenie Basurina s prebiehajúcou konfrontáciou dobrovoľníckeho ukrajinského zboru (DUK) Pravý sektor, * a všetkých prepojených s touto štruktúrou spojenecké prápory s VSU.

- Ako príklad, v apríli, ukrajinská armáda VSU blokovala základňu 40 práporu "Krivbas", čo vyvolalo míting v Kyjeve v blízkosti budovy prezidentskej administratívy. Je jasné, že rozpory medzi ústrednou vládou a dobrovoľnými prápormi a nacionalistami Dmitrija Jaroša sa nikam nestratili. A neznáme akcie špeciálnych síl, pre ničenie jedného z oporných bodov ukrajinských nacionalistov -  sú pokračovaním príbehu. Okrem toho, taká akcia môže byť považovaná ako test skúšky síl.

Je nepravdepodobné, že do tejto sledovanej diverznej sabotážnej  operácie mohli byť povolaní spolupracovníci zahraničnej súkromnej vojenskej  jednotky. Napriek tomu, aby sa nehovorilo o účastí ČBK v bojových operáciách na Donbase, oni nikdy nevyšlú svojich zamestnancov bezprostredne na  bojisko. To nie je ich úlohou, tým skôr, ak by ČBK bola takto nachytaná, vznikol by medzinárodný škandál a odobratie všetkých licencií. Avšak, tu môže byť použitá zložitá schéma, kedy sa nájomní vojaci najímajú prostredníctvom súkromnej vojenskej organizácie.

Zatiaľ môžeme len predpokladať, kto boli tí ľudia. Opolčenci pravdepodobne budú upresňovať detaily do presnejších informácií, no najskôr je situácia taká, že najatí kyjevskou vládou, zahraniční vojaci, uskutočnili čiastkovú skúšku testovania skúšobnej akcie. Myslím, že za touto budú nasledovať ďalšie. Áno, väčšina zahraničných špeciálnych síl a ČBK  útokmi v zóne konfliktu používa zbrane a vybavenie, ktoré je používané bojujúcimi stranami. Ale nie je možné vylúčiť, že západná výzbroj a vybavenie boli  použité zámerne – aby sa vytvoril informačný tok okolo akcie s určitým posolstvom Jarošovi a Ko. Je jasné, že ak sa proti vám použije nejaká špeciálna sila, ktorá používa cudziu techniku a zbrane, potom je nevyhnutné premýšľať o závažnosti ohrozenia.

Samozrejme, ČBK sa často správa nezodpovedne pri operáciách, nakoľko táto akcia bola vykonaná dostatočne profesionálne, je nepravdepodobné, že zahraničné zariadenia boli označené len z nedbanlivosti.

SP: - Ukrajinské špeciálne sily SBU, ktorými sa rozumejú aj školenia a schopnosť plniť presne určené vojenské operácie poskytovaných zo zahraničných vojenských fondov.

- Nie je  možné, že v tomto bol účastný SBU špeciálnych síl. Možno, že konal v spojení so zahraničnými odborníkmi, tak povediac, v tíme.

Vojenský expert Anatoly Nesmiyan (El murid) poznamenáva: to nie je tretia sila v zóne konfliktu na  Donbase, ale minimálne štvrtá.

- Pretože tou treťou - to sú tí istí ľudia, ktorí na začiatku roka zastrelili bývalého šéfa 4. brigády LĽR Alexandra Bednova – zvaného  Betmen . To neboli Opolčenci, ale  ľudia veľmi dobre ovládajúci špeciálny výcvik, ktorí odviedli diverznú operáciu komanda pre zničenie Bednova. Zdá sa, že ukrajinské vedenie začalo používať podobnú taktiku ich nekontrolovaného formovania, ktorú považuje za nekontrolovateľnú a neovládateľnú. Takým spôsobom, na prednej línii frontu bojuje Opolčenie  a VSU a za líniou frontu tretie, štvrté,..., ďalšie sily. V ukrajinskom tyle zdá sa, naozaj pôsobili cudzinci, je možné, že skupina špeciálnych jednotiek  jednej z krajín NATO, ktorá nebola na vyžiadanie, ale na drsnú neľudskú likvidáciu nekontrolovanú Kyjevom. Takáto je hľa spolupráca.

Generálne riaditeľstvo obranného spravodajstva Ukrajiny (GRU) - analóg nášho GRU – ako vidieť nemá schopnosť ovládať naše vojenské spravodajské aj arménske operácie. Ukrajina je nútená prilákať zahraničných odborníkov. Kto sú, je ťažké odpovedať. Môžu to byť aj opakujem, regulárne jednotky. Napríklad poľská špeciálna jednotka Grom bola založená v roku 1990 s pomocou sovietskych špecialistov, potom sa ďalej školila metódami britskej SAS, atď. Všeobecne platí, že je zložená z odborníkov, práve pre tieto operácie. Tak je možné, že oporný bod ukrajinských nacionalistov  pomáhali dotvárať Poliaci.

SP: - podľa vášho názoru, prečo RDG (prieskumná a sabotážna skupina) použila v oblasti boja výstroj a výzbroj, odlišný od toho, ktorý bol použitý stranami konfliktu? RDG a to aj  RDG, aby sa bojovalo nepozorovane...

- Veľmi pochybujem, že Opolčenci budú vyjadrovať nejaký protest proti odstráneniu nacionalistov. Je zrejmé, že títo zahraniční odborníci nebudú útočiť na pozíciu domobrany: oni jednoducho prišli, aby vykonali úlohu alebo sa  presunuli na dislokačné miesto, kde budú čakať na nové príkazy.

Vojenský expert Vladislav Shurigin sa domnieva, že RDG, o ktorej hovoril Basurin, nemusí byť tvorená výlučne cudzincami.

- Je nepravdepodobné, žeby cudzinci boli teraz zapojení do týchto operácií na základe toho, že sú v inom jazykovom prostredí a tým ešte viac uskutočňovali diverzné útoky, nepoznajúc jazyk, je veľmi ťažké. Samozrejme, môžeme predpokladať, že to boli niektoré zahraničné najaté jednotky, zostavené z ľudí, ktorí ovládajú ruštinu alebo ukrajinčinu, no je to taká zložitá cesta.

Ukrajina teraz aktívne nakupuje strelné zbrane, všade tam, kde je to možné, prostredníctvom Arabov, Poliakov, atď. a neexistujú žiadne prekážky. Preto si myslím,  že to bola plne RDG VSU, sme práve videli, aby som tak povedal, nový vzhľad ukrajinskej armády, ktorý sa pripravuje na dlhú vojnu. Veď Ukrajinci na všetkých úrovniach upozorňujú na svoju národnosť aj u  zahraničných partnerov a všetkých vo svete, že táto vojna bude dlhá. V súlade s tým je nutné vybaviť armádu  modernými zbraňami. Vidíme, že ekonomika Ukrajiny je praská vo švíkoch, ale pre armádu Kyjev peňazí neľutuje.

SP: - Pokiaľ ide o nový vzhľad ukrajinskej armády: americkí inštruktori poukazujú na nízku úroveň vojakov VSU a naraz potvrdzujú použitie cudzieho zariadenia v blízkosti vojenskej zóny ...

- Jedna vec sú vojaci masovej armády, hlavne tej, ktorú nátlakom dohnali k mobilizácii a nikoho nezaujímal ich postoj k vojne či je, alebo nie je odmietavý. Je to niečo úplne iné  ako elitné jednotky špeciálneho určenia vytvorené dobrovoľníkmi, ktoré dostávajú lepšie zbrane a vybavenie. Američania od leta Ukrajincom dodávajú neletálne zbrane, to sú moderné prieskumné, termokamery, rôzne GPS senzory a iné systémy velenia a riadenia. Teraz Kyjev kupuje aj zahraničné strelné zbrane pre svoje Specnaz.(špeciálne jednotky) Je zrejmé, že vyzbrojiť masívnu armádu zahraničnými zbraňami nebude úspešné z rôznych príčin a hľa ELITNÉ JEDNOTKY - prečo nie.

* V novembri 2014 Najvyšší súd vyhlásil, extrémistické aktivity "Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA"), Organizácia ukrajinských nacionalistov (OUN), "Right Sector" UNA-UNSO a "Trident nich. Stepan Bandera. "

Zdroj: http://svpressa.ru/war21/article/121892/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |