Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zahraničné médiá: V Európe zlyhalo Východné partnerstvo - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Zahraničné médiá: V Európe zlyhalo Východné partnerstvo - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-02-19  (17:18)

 - Zahraničné  médiá: V Európe zlyhalo Východné partnerstvo - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

21.5.2015

Summit  Východného partnerstva v Rige v skutočnosti preukáže zlyhanie programu EÚ, podľa ktorého šesť bývalých sovietskych republík sa mali dostať spod vplyvu Moskvy, oznamujú európske média.

Podľa The Guardian, Východné partnerstvo bolo vytvorené s očakávaním, že by mohlo zasiahnuť do vplyvu Ruska na bývalé sovietske republiky, dávajúc zúčastneným v programe krajné  vyhliadky týkajúce sa vstupu do EÚ.

Udalosti Východnej Ukrajiny v roku 2014 úplne zmiatli plány Európskej únie. Bielorusko a Arménsko vstúpili do Eurázijskej hospodárskej únie, ktorú považujú za konkurenta EÚ. Azerbajdžan, čie zdroje energie sú potrebné Európe, stratil záujem o program a prezident krajiny Ilham Alijev nepricestuje na  summit, hovorí sa  v materiáloch.

Na dovŕšenie všetkého EÚ nemôže vypracovať spoločnú stratégiu pre budúci pracovný program. Avšak, vzhľadom k politickej situácii v Európe, začína dominovať menej agresívna atmosféra smerom k Moskve, akou bola predtým, poznamenáva Veľká Británia.

"Európska únia nikdy nedovolí, aby tretia strana  diktovala politiku vo vzťahu k ostatným štátom. Avšak v budúcnosti budeme viac opatrnejší voči Rusku. Možno sme neboli dosť opatrní, nemali sme dostatočný pohľad  na výmenu názorov,"  vyjadruje The Guardian  stanovisko jedného z európskych úradníkov.

Prozápadne naladeným Gruzínsku a Ukrajine  EÚ nechce dávať žiadne prísľuby týkajúce sa európskej integrácie a možného vstupu do únie, niektoré krajiny odmietajú zvažovať vyhliadky vstupu bývalých sovietskych republík do EÚ ako súčasť programu v Rige. Otázka bezvízového styku s Ukrajinou a Gruzínskom nie je súčasťou  programu summitu.

Pravda.ru napísala, že 21. mája sa v Rige začína summit Východného partnerstva, na ktorom sa bude posudzovať de-eskalácia a riešenie politickej krízy na Ukrajine.

Krajiny posúdia  vyhliadky na mierové riešenie ďalších konfliktov v regióne  Podnesterska a Náhorného Karabachu, a taktiež situáciu okolo Abcházska a Južného Osetska.

Zdroj: http://www.pravda.ru/news/world/europe/european/21-05-2015/1260736-sammit-0/

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |