Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Záchranná vesta pre utečenca – 350 eur. Pozrite si cenník prevádzačov - chelemendik.sk

 

Záchranná vesta pre utečenca – 350 eur. Pozrite si cenník prevádzačov

2020-06-04  (17:13)

 - Záchranná vesta pre utečenca – 350 eur. Pozrite si cenník prevádzačov

26.10.2015

Na hranici sú všetci Sýrčania

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, ktorý sa aktívne venuje kauze odobratých detí v Nórsku, mal počas svojich ciest po Európe možnosť vidieť a poznať na vlastné oči, aká je situácia medzi utečencami a ekonomickými migrantmi. Vo svojom blogu zverejnil niekoľko informácií z Grécka a Cypru.

Zdechovský uvádza, že na Cypre sa prakticky so žiadnymi utečencami nestretol. Sýrčania, ktorí sa tu nachádzajú, žijú a pracujú na ostrove spravidla legálne. „Navyše potom, čo Angela Merkelová vyhlásila, že Nemecko prijme všetkých sýrskych utečencov, väčšina z tých, ktorí zatiaľ nemali prácu, počas pár dní odišli z krajiny a vydali sa cez Turecko a Grécko do Európy.“

 Dopyt a ponuka

A ako prebieha cesta utečencov do Európy? Podľa slov Zdechovského sú utečenci verbovaní v Turecku a Jordánsku. Český europoslanec zverejnil aj konkrétne sumy, ktoré si prevádzači účtujú. Na začiatku obdržia od každého utečenca 300 až 500 eur.

Medzi ďalších utečencov patria ľudia hlavne z Pakistanu, Afganistanu či Bangladéša. Niektorí z nich si zadovážia sýrsky pas niekoho, kto zomrel pri vojnovom konflikte. Jeho cena sa pohybuje od 300 do 1000 eur. Zdechovský preto upozorňuje, že práve kvôli tomu je potrebné kontrolovať, kto je a kto nie je Sýrčan, keďže na hranici sú všetci Sýrčania.

„Potom je nutné si zaobstarať moderný telefón a dáta. Utečenci dostanú prístup do aplikácie alebo skupín na facebooku, kde sa zdieľajú informácie o tom, kam a ako sa vydať. Ďalšia a najnáročnejšia etapa cesty smeruje z Turecka do Európy a stojí utečencov spravidla medzi 100 a 300 eurami. Utečenci skončia v prípade úspešnej cesty väčšinou na niektorom z gréckych ostrovov nachádzajúcich sa neďaleko tureckej pevniny. Za záchrannú vestu sa platí až 350 eur,“ píše český europoslanec.

Následne sú utečenci prevezení úradmi alebo prevádzačmi na grécku pevninu a bez akejkoľvek registrácie sú posielaní ďalej. V Aténach dokonca existuje “cestovná kancelária” ktorá preváža ľudí na macedónsku hranicu. Cena prevozu sa pohybuje od 35 do 50 eur. Zdechovský podotýka, že tí chudobnejší sa vydávajú na cestu peši.

Keď utečenci dorazia do Macedónska zaplatia 20 – 25 eur za prevoz k srbským hraniciam. Následne v Srbsku ďalších 30 až 40 eur za priblíženie sa k Chorvátskym hraniciam.  „V Chorvátsku ich prevezmú policajti a sú prevezení policajnými autobusy na slovinskú hranicu a podobný scenár nasleduje v Slovinsku (prípadne Maďarsku), kde sú prepravení na rakúsku hranicu. A z Rakúska už nie je problém sa vlakom či autobusom dostať do vysnívaného Nemecka. Každý deň prúdi do Nemecka 2000 – 5000 ľudí,“ zdôrazňuje Zdechovský.

„Ak sa túto balkánsku cestu nepodarí zastaviť a hneď na začiatku oddeliť, kto je utečenec a kto ekonomický migrant (kľúčová je pritom spolupráca Turecka a Grécka), ťažko bude Európa pomáhať naozaj potrebným ľuďom, ktorí sa za súčasných podmienok do Európskej únie rovnako nedostanú. Preto je pre Európu súčasná úloha Turecka absolútne kľúčová. Bez dohody s ním sa súčasný obrovský príliv nelegálnych imigrantov jednoducho nezastaví,“ píše na záver český europoslanec Tomáš Zdechovský.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/zachranna-vesta-pre-utecenca-350-eur-pozrite-si-cennik-prevadzacov/700287


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |