Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Za rozkrádanie rozpočtu môžu odsúdiť na doživotie - chelemendik.sk

 

Za rozkrádanie rozpočtu môžu odsúdiť na doživotie

2020-07-12  (15:16)

 - Za rozkrádanie rozpočtu môžu odsúdiť na doživotie

19.11.2014


Za rozkrádanie štátnych prostriedkov treba posielať do väzenia na doživotie. S touto iniciatívou prišli poslanci ruskej Štátnej dumy. Podľa ich názoru budú podobné opatrenia napomáhať efektívnemu boju proti korupcii.

Za privlastnenie štátnych prostriedkov a tiež peňazí z mimorozpočtových fondov - dôchodkového, sociálneho poistenia a povinného zdravotného poistenia - musí nasledovať reálny trest. Pričom o čo viac človek ukradol, o to dlhšiu dobu strávi vo väzení, napríklad až do konca života. Na návrhoch týkajúcich sa podobného sprísnenie ruského Trestného zákonníka teraz pracuje skupina poslancov ruského parlamentu. Dôležité je, že ľudia odsúdení na základe týchto paragrafov, nemôžu byť prepustení pred vypršaním lehoty, zdôrazňuje spoluautor projektu, poslanec Ivan Sucharev:

- Navrhujeme, aby bolo trestom za rozkrádanie rozpočtových prostriedkov vo výške do 10 miliónov rubľov (asi 220 tisíc dolárov) 5 - 10 rokov odňatia slobody, za viac ako 10 miliónov - 7 - 12 rokov odňatia slobody a pri odcudzení čiastky nad 50 miliónov rubľov (vyše 1 milióna dolárov) - od 10 rokov odňatia slobody alebo doživotie.

Autori návrhu zákona uznávajú, že sú to dosť prísne tresty. Avšak podľa ich názoru si musí každý, kto sa rozhodne pre štátnu službu, uvedomiť, že existuje osobitný status prostriedkov, ktoré patria štátu a daňovým poplatníkom, zdôraznil poslanec Ivan Sucharev:

- Treba vedieť, že rozpočtové prostriedky sa tvoria z peňažných prostriedkov, ktoré svedomití daňoví poplatníci odvádzajú do rozpočtu. A to znamená, že rozkrádači siahajú do vrecka každého z nás: aj babičky, ktorá žije z dôchodku, aj nemajetných občanov, ktorí poctivo platia dane, okrádajú teda veľa ľudí.

Korupčníci by sa ale nemali trestať len odňatím slobody, zdôrazňuje predseda Národného protikorupčného výboru Kirill Kabanov:

- Sme za sprísnenie trestu za rozkrádanie rozpočtových prostriedkov na 20 rokov odňatia slobody bez práva na amnestiu v prípade, že nebude nahradená škoda. Myslím si, že by to bolo správne. Keď totiž pošleme človeka jednoducho len do väzenia, ukradnuté prostriedky sa do rozpočtu nevrátia.

Súčasne so sprísnením trestov za rozkrádanie rozpočtu a mimorozpočtových fondov navrhujú poslanci Štátnej dumy, aby sa do ruského Trestného zákonníka vrátilo také opatrenie, ako konfiškácia majetku. Podľa expertov vďaka hrozbe dlhého väznenia posilnenej strachom, že rozkrádač príde o všetko na slobode, bude protikorupčný bude oveľa efektívnejší.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_11_13/Za-rozkradanie-rozpoctu-mozu-odsudit-na-dozivotie-0183/
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |