Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Za besnením bojovníkov Islamského štátu stoja „pilulky hrôzy“ - chelemendik.sk

 

Za besnením bojovníkov Islamského štátu stoja „pilulky hrôzy“

2019-12-05  (05:10)

 - Za besnením bojovníkov Islamského štátu stoja „pilulky hrôzy“

8.12.2014


Silný amfetamín , ktorý dodáva odvahu a fyzickú zdatnosť bol po prvý raz použitý v Káhire. Tvrdí to Gian Michalessin v Il Giornale.

Amfetamín sa nazýva Captogan, alebo ľudovo „pilulka hrôzy“. Svoj vzostup   zaznamenala počas arabskej jari, keď ju užívali islamisti, aby si dodali guráž a odhodlanie obetovať sa pri zásahoch polície a vojakov v Tunise, Egypte, Líbyi a Sýrii, píše sa v článku.

V súčasnosti sa ale Captogan stal postrachom pre Blízky východ. V extáze, ktorú tento smrtonosný amfetamín vyvoláva, ľudia podrezávajú a zabíjajú iných ľudí s úsmevom na tvári a prázdnom v hlave. Podľa svedectva Kurdov, nachádzali ho vo vreckách stoviek bojovníkov, ktorí boli zabití v sýrskom Kobane. Analýza videa, robenej americkou rozviedkou, na ktorej je zachytený Džihádi John, bojovník britského pôvodu, ktorý popravil západných rukojemníkov, dokazuje, že vrah bol pod vplyvom amfetamínovej látky, píše Michalessini.

Ako prví sa priznali k užívaniu tejto látky účastníci demonštrácií, ktorí sa ocitli v rukách polície v dramatickom roku 2011. Mnohí z nich povedali, že dostali od organizátorov  zázračné tabletky, ktoré im dodávali odvahu a silu. Látka „moslimským bratom“ v tom čase dodávali z Dubaja a Káhiry. Prvé vedecké testy urobili talianski carabinieri. V roku 2013 po príchode do Líbye, keď  sa snažili vytvoriť zo skupín bojovníkov ozajstnú armádu, vďaka analýze krvi zistili, že prinajmenšom 30% potenciálnych účastníkov boli drogovo závislí.

V súčasnosti existujú podozrenia, že Captagon je taká látka, ktorá dokáže zmeniť fanatizmus bojovníkov Islamského štátu na priam zverskú krutosť. Tieto tabletky vyrábané v Katare a Dubaji a teraz aj na územiach kontrolovaných bojovníkmi Islamského štátu sa zmenili na ozajstné „palivo“ pre vojnu a teror, uzaviera autor článku.

Zdroj: Ruvesna.su 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |