Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Z leta do zimy za pár dní - chelemendik.sk

 

Z leta do zimy za pár dní

2020-05-25  (15:51)

 - Z leta do zimy za pár dní

Bratislava. Takú náhlu zmenu počasia, ako sa na Slovensku chystá, zrejme očakával málokto. Kým totiž ešte vo štvrtok uvidíme zrejme nejednu ľahko odenú švárnu devu či rúčeho šuhaja, v utorok by nám takýto obrázok pripadal značne zvláštny.

Vo štvrtok sa totiž podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu vyšplhajú denné teploty na letných 22 až 26 stupňov Celzia.

Pocit neskutočného tepla, ktoré do októbra rozhodne nepatrí, bude navyše posilňovať vietor, ktorý prifúkne z južných smerov.

Prvá vlna ochladenia zaútočí na vnemy slovenských občanov už v piatok. Tú priveje už v noci zo štvrtka na piatok severný vietor, ktorý hlavne východniarom spočíta všetky kosti. V tejto časti Slovenska totiž miestami dosiahne v nárazoch rýchlosť až 55 kilometrov za hodinu.

To, že táto noc bude poriadne búrlivá, pripomenie aj zamračená obloha, z ktorej na mnohých miestach poriadne zaprší a ojedinele aj zablýska či zahrmí.

Prvý prílev ochladenia už v piatok

V piatok sa síce počasie trochu upokojí a oblačnosť bude už len premenlivá a postupne sa bude zmenšovať. Prehánky sa tiež už objavia len ojedinele. Teploty síce stále ostanú nad dvadsiatkou, ale už poklesnú na 18 až 22, na severe okolo 16 stupňov Celzia.

Ako pracovný týždeň skončil, tak ešte chladnejšie sa víkend začne. Matičku zem navyše opäť pokropí nejedná dažďová kvapka. V sobotu si tak pokojne môžete dlhšie pospať. Vonku na vás totiž čaká len veľká oblačnosť a na mnohých miestach sa rozprší.

Víkendové počasie zrejme viacerým pripomenie blížiace sa "dušičky", keďže spolu s usmoklenou oblohou opäť o pár stupňov poklesnú aj denné teploty. V sobotu to bude 15 až 19, na severe miestami okolo 13 stupňov Celzia.

O dva stupne chladnejšie bude potom v nedeľu, keď teplota počas dňa vystúpi na 13 až 17 stupňov Celzia. Navyše naďalej zostane úradovať veľká oblačnosť a na väčšine opäť uvidíme ten istý obrázok: teda dážď, alebo prehánky.

Slabý odvar blížiacej sa zmeny

Víkend však bude zrejme len slabým odvarom toho, čo sa na nás chystá začiatkom nasledujúceho pracovného týždňa.

Nielenže denné teploty poklesnú na 8 až 13, na juhovýchode miestami okolo 15 stupňov Celzia, ale v pondelok bude aj mimoriadne veterno.

Na severozápade sa navyše už budú môcť potešiť aj pohľadom na poletujúce snehové vločky. To však len v prípade, že sa budete nachádzať v nadmorskej výške okolo 1300 metrov. Práve tu sa totiž môžu snehové prehánky objaviť.

Na ostatnej časti územia si musíme ešte na zimnú scenériu zrejme nejakú tú chvíľku počkať. Zatiaľ si musíme vystačiť len s veľkou oblačnosťou a na mnohých miestach s dažďom, alebo prehánkami.

Keď už však bola reč o tej zimnej scenérii, už v utorok sa hranica sneženia rapídne posunie smerom nadol. Snehové prehánky tak môžu okrášliť krajinu pod Tatrami už od výšky 700 metrov.

Aj v utorok navyše ostane veterno a početné prehánky budú dobiehať zameškanú aktivitu z posledných týždňov. Navyše, teploty už dávno zabudli na nejakú dvadsaťstupňovú hranicu, okolo ktorej sa ešte prednedávnom šuchtali. V tento deň sa podľa predpovede SHMÚ nedotknú ani desiatky a budú sa pohybovať medzi 3 až 9 stupňami Celzia.

Zdroj: aktualne.centrum.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |