Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Z Ukrajiny sa stáva Líbya - chelemendik.sk

 

Z Ukrajiny sa stáva Líbya

2020-02-09  (17:59)

 - Z Ukrajiny sa stáva Líbya

20.2.2014

Valentín Myndrešescu

Všetky rozhovory o tom, že krviprelievanie sa dá ukončiť a v politickom dialógu sa môže pokračovať, sú len pokusmi vydať želané za skutočnosť.

Ukrajina sa v súčasnosti nachádza v situácii, aby sa stala európskou Líbyou alebo novou Juhosláviou. Líbyjský scenár zatiaľ vyzerá bohužiaľ pravdepodobnejšie.

MZV Ruska charakterizovalo situáciu na Ukrajine ako pokus o štátny prevrat. V prípade prevratu akákoľvek moc, ktorá si chce zachovať minimálne vlastný život a maximálne svoju krajinu, nerokuje s povstalcami, ale nariaďuje strieľať na zásah. Janukovyč, slabý a zahnaný do rohu prezident nevydareného „projektu Ukrajina“, hrá svojimi pokusmi vyriešiť konflikt pokojnou cestou do karát extrémistom a neonacistom, ktorým ich západní kurátori nastolili presnú úlohu dobyť moc na celom území krajiny. Akékoľvek prímerie sa využije na aktivizáciu politického nátlaku na oficiálny Kyjev na dobytie moci v regiónoch.

Ale v tejto situácii sa pozorujú dva pozitívne aspekty. Štátny departement USA aktívne vyjadruje znepokojenie v dôsledku nemožnosti spojiť sa s veliteľmi ukrajinských silových štruktúr. Zlosť z nemožnosti riadiť ukrajinské špeciálne štruktúry ide z každého vyhlásenia Štátneho departmentu. Americkí diplomati vyjadrujú okrem toho vážne znepokojenie v súvislosti s kádrovými zmenami v silových orgánoch a to znamená, že je šanca, že ukrajinské silové štruktúry onedlho nebudú riadiť zradcovia národných záujmov, ale skutoční patrioti.

Druhým pozitívnym aspektom je to, že na juhovýchode Ukrajiny začínajú aktívne konať skupiny odporu. Keď ukazujú charkovskí, odeskí a dnepropetrovskí aktivisti prichádzajúcim prívržencom nacifikácie Ukrajiny, že takisto môžu a vedia použiť silu chápeme, že na Ukrajine sú ešte svojprávne sily a že s nimi treba pracovať, aby ochránili civilistov vrátane po rusky hovoriace obyvateľstvo.

Ukrajina je na prahu občianskej vojny. Je treba čo najrýchlejšie vytrhnúť z rúk nacionalistov aspoň regióny Juhu a Východu krajiny. Nad tým, ako odučiť Američanov sponzorovať ozbrojené povstania, sa zamyslíme neskôr.

Názor autora sa nie povinne zhoduje s názorom redakcie.

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |