Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
ZOPAKUJE SMER OSUD HZDS? - DISKUSIA FB - chelemendik.sk

 

ZOPAKUJE SMER OSUD HZDS? - DISKUSIA FB

2020-02-24  (10:39)

 - ZOPAKUJE SMER OSUD HZDS? - DISKUSIA FB

 

 

 

 • Používateľom Roman Osika Ml a Јарко Неваљалко sa to páči.
 • 1 zdieľanie1 zdieľanie
  • Јарко Неваљалко aký osud? sláva a strácanie voličov? myslím nie
   Pred 10 hodinami · · 1
  • Maroš Pavlovič to sa este nevie :D ale kazdopadne nezavidim im situaciu jednej jedinej strany na ktorej triko pojde vsetko. na ziskavanie tam fico toho moc nema takze moze len stracat...
   Pred 10 hodinami ·
  • Јарко Неваљалко môže Smer stratiť, ale pokial sa robí dobrá politika v prospech občana nemusí strácať, a každý robí chyby, ale zas aby nerobili viac škody než úžitku
   Pred 9 hodinami · · 1
  • Róbert von Kováč SMER-SD má šancu s touto politikou na dve a viac volebných období...výhoda je, že nepotrebuje riešiť konflikty v rámci koalície, ale zároveň musí zabezpečiť hospodársky rast, rozbeh ekonomiky a vybudovať sociálny systém, aby národ mohol dôstojne žiť...
   Pred 9 hodinami · · 4
  • Maroš Pavlovič nevyhoda je, ze nasa politika zovsednela a je tam celkom dost nuda :D
   Pred 9 hodinami ·
  • Jean Bruit Určite áno. Róbert Fico je vylepšená verzia Mečiara. Je to Mečiar II. Strana smer, je postavená rovnako ako HZDS na jednom mužovi. Na vodcovi. Taký malý kult osobnosti. Niet Smeru bez Fica. Róbert Fico je úspešný politik a v rámci našej politickej scény určite aj fenomén, ale toto je pravdepodobne jeho zenit. Vyššie sa už ísť nedá. Dosiahol vrchol a za ním nasleduje pád. Nič netrvá večne.

   Smer nikdy nevedel ponúknuť skutočné riešenia ktoré by posunuli krajinu vpred, skôr vždy len stabilizoval krajinu tam kde bola. Čo v pohnutých časoch aké sú dnes, ľuďom vyhovuje. A programovým vyhlásením ukázal, že nič nové čakať od nich netreba.

   Myslím si, že budúcnosť smeru ukáže tretí rok ich vlády. Prvé dva roky budú ich preferencie stabilné. Ďalšie dva roky ukážu čo nás bude čakať v ďalších voľbách.

   Každopádne nemyslím si, že sa za tieto 4 roky stihne sformovať nejaký stabilnejší pravicový blok, ktorý by dokázal smeru oponovať.
   Pred 9 hodinami · · 2
  • Roman Rakovský Prosím už neporovnávajte HZDS so Smerom.
   Porovnávate neporovnateľné. HZDS malo raketový nástup a klesajúcu tendenciu. Bola strana jedného muža bez idey, z ktorej sa vytvorilo mnoho ďalších subjektov! SMER postupne získaval na popularite, vo volebnom období 2002-06 si upevnil pozície učasťou v opozícii. SMER má stúpajúcu tendenciu. HZDS sa toto nepodarilo. SMER je na rozdiel od HZDS integrujúcou stranou s ideou sociálnej demokracie, zatial čo HZDS sa dlho potácalo od nacionalizmu cez roľníctvo až k ľudovcom. SMER nie je stranou jedného človeka ako HZDS. SMER dokáže fungovať aj bez Fica, lebo ľudia ako Maďarič, Kaliňák alebo Paška ho dokážu nahradiť. Kto by dokázal nahradiť Mečiara? Minimálne, každý kto sa o to chcel pokúsiť alebo pokúsil HZDS opustil. Zároveň si myslím, že SR čaká nutné zjetnotenie pravice /aby prežila/, teda dá sa očakávať bipolarizácia slovenskej polit. scény na Smer a menší stredoľavý subjekt a novú veľká pravicovú stranu + KDH. Preto sa upevní pozícia SMERU.
   Jednoducho SMER nie je HZDS a nikdy nebude!
   Pred 9 hodinami · · 8
  • Róbert von Kováč ak Matovičovci nebudú robiť obštrukcie, trošku srandy bude..ale naopak, bez problémov môže byť ústavná väčšina pri schvaľovaní ústavných zákonov, nakoľko poslanci OĽaNO majú voľnú ruku...
   Pred 9 hodinami ·
  • Jean Bruit Paška, Maďarič ani Kaliňák nedokážu nahradiť Fica. Rovnako Smer sa potácal ideovo od stredovej strany, cez tretiu cestu až po sociálnu demokraciu. Len úslužne hľadal na čom najviac vyťaží. Tá ich adaptabilita im možno poslúžila pri získavaní preferencií a raste. Ale to im už nijako nepomôže pri tom, keď nebudú schopní naplniť svoje sľuby a budú musieť čeliť svojim hriechom, ktorých bude ešte neúrekom.
   Pred 9 hodinami · · 2
  • Roman Rakovský Jean Bruit - Dokážu ho nahradiť len si to asi neviete predstaviť. Máte pravdu, že aj Smer hľadal svoj "smer" no lenže toto hľadanie netrvalo 20 rokov /ako u HZDS/ a aj počas tohto procesu si na rozdiel od HZDS udržal pozície.
   Pred 9 hodinami · · 1
  • Róbert von Kováč nezávisí to len na Ficovi, treba mať aj zahraničnú politiku a diplomaciu na úrovni, čo doteraz nebolo, lebo Miki videl len USA a východ ho nezaujímal a tak sa aj východ k nám postavil, Rusko nám môže veľa pomôcť, veď sme malé Slovensko s geopolitickou strategickou polohou, to sú fakty a usporiadať a nastaviť systém sa dá do 3 rokov, aj s rastúcou ekonomikou...je nás cca 5.5 mil obyvateľov, takže sebestačnosť by nemal byť problém a hospodársky rast vďaka Rusku, Číne a japonsku sa pre náš malý štát dá zabezpečiť...
   Pred 9 hodinami · · 3
  • Chelemendik Sergej TATO OTAZKA NIE JE TAK O SMERE AKO O SLOVENSKU - KAM BUDE SMEROVAT - HZDS SA ROZLOZILO ZOVNUTRA A JE TO TYPICKE PRE PODOBNE STRANY V PODOBNEJ SITUACII
   Pred 9 hodinami · · 1
  • Vladimír Gejdoš Smer nieje proruská strana . Smer je strana ktorá chce získavať výhody aj na Západe aj na Východe zatiaľ čo Dzurinda hľadal výhody len na Západe , ale nie pre krajinu ale pre seba . Preto ho Západ podporoval , pretže bol slabý a ako taký Západu vyhovoval .Mečiar bol skôr politik Pinochetovského typu alebo typu Saddáma Husajna ktorého keď Západ potrebuje tak mu dá všetko a keď nie tak ho utopí v lyžičke vody .
   Pred 9 hodinami · · 4
  • Vladimír Ján Melicher Prežitie Smeru bude závisieť nie od jeho populizmu, ale od toho ako bude počúvať hlas voličov a či príde s novými riešeniami nezamestnanosti. Za 20 rokov zatiaľ žiadna strana s nimi neprišla. Kindermenežment je naučený papagájčiť niekde počuté frázy ale riešenia nemá. A v prevrate sa vždycky využívali ľudia bez životných skúseností. Náznak v riešeniach sa ukazuje napr. v rezorte školstva a vedy. Uvidíme s čím prídu iné rezorty. Dôležitý bude rezort zodpovedný za reformu štátnej správy. Preorať treba najmä samosprávy. Od toho bude závisieť Kaliňákova a Ficova reforma a jej úspech či neúspech. Samosprávy sú štát v štáte s otrčenými rukami po podielových daniach štátu. Vedia ešte tak rozpredávať majetok a zvyšovať dane, aby prežili. Ale pre občanov robia minimum. Tu bude kameň úrazu, alebo víťazného štítu Smeru!!!
   Pred 8 hodinami · · 1
  • Jean Bruit Smer je strana ako každá iná. Sú v nej rovnakí ľudia ako v ostatných stranách. Rovnako má za sebou sponzorov, skupiny, lobistov. Rovnako je proti mnohým veciam bezmocná.

   To čo z mnohých vás hovorí je "nádej". Ale táto rozprávka sa rozpráva každé 4 roky a vyzerá stále rovnako. A tento krát to nebude inak.

   Fico je líder. Je nenahraditeľný a to nie je o mojich predstavách. Je to slovenský štandard. Jediná strana, ktorá môže ako tak meniť lídrov je KDH, lebo jej stabilita na nich nestojí. Ale všetky ostatné stoja na svojich lídroch a SmerSD úplne zo všetkých najviac.

   Doposiaľ bol vnútorne jednotný, tak ako každá strana keď rastie. Strany sa štiepia až vtedy keď im preferencie klesajú. To zatiaľ Smer nezažil. Ja by som bol rád ak by vznikla časom stabilná bipolarita na slovensku so stabilnou ľavicou a pravicou. Môže sa to stať. Ale keď sa to stane, Smer bude ťahať druhé husle.
   Pred 8 hodinami ·
  • Ivan Lulják Toto je politický vrchol strany Smer,teraz už len postupný úpadok bude. Ak spomíname vnútrostranícke nezhody, tie môžu vzniknúť práve v tomto volebnom období. Dôvod? - Fico vládne sám a má v parlamente pomerne silnú ľavicovú opozíciu, ktorá môže riaden zatopiť. Ak by Fico začal viesť politiku ústupkov, je docela možné, že aj túto stranu, poerne stabilizovanú môže zachvátiť vnútrostranicka kríza...
   Pred 7 hodinami ·
  • Marta Hargašová HZDS a SMER sú odlišné strany minimálne v tom, že Smer sa snaží o diskusiu jak s opozíciou, tak so sociálnymi partnermi. Keby sa opozícia dokázala " prekonať " a išla do konštruktívnej diskusie so Smerom, by to bolo dobre len a len pre občanov. Ja si myslím, že pokiaľ bude robiť Smer politiku smerom k ľudom, tak bude aj naďalej mať svojich sympatizantov a voličov. A porovnávať Mečiara s p. Ficom ? To nie je vôbec porovnateľné !
   Pred 4 hodinami · · 1
  • Jean Bruit Ľavica aj pravica ide do tohto dialógu len "pro forma", ich pohľady na zásadné veci sú diametrálne odlišné. Takže "vyzývam vás na konštruktívny dialóg" je v tomto podaní skutočne len prázdna fráza.

   Politika "smerom k ľuďom" vo vašom ponímaní pravdepodobne znamená "sociálnu politiku", čo je fajn, ale pointa je, že ak ideme ku dnu, taká politika sa ťažko praktizuje. A len z toho, že sa budú verejne omieľať témy typu "zdaňme bohatých" sa ľudia nenajedia ako hovorieval Janko Ľupták. Problém je, že všetky tieto prosociálne kroky pravdepodobne neprinesú dostatok peňazí ani na udržanie toho čo je, nieto na pridanie nových "istôt" a celkom isto inhibujú ekonomiku. Ak sa vývoj v európe a vo svete neobráti, budeme čeliť poklesu životnej úrovne alebo neúmernému zadlženiu. Čo si potom pomyslí ten bežný človek, ak mu životná úroveň bude padať aj pod 100% vlajkou socializmu? A ak sa k tomu pridajú nejaké tie kauzičky, ktoré vzhľadom na zastúpenie lobistov finančných skupín vo vláde na seba nenechajú dlho čakať, tak neviem neviem či sa to ľavicové nadšenie nerozplynie.
   Pred 3 hodinami ·
  • Roman Rakovský Ľavica a pravica dokáže spolupracovať, ak im ide naozaj o štát /napr. Rakúsko/.
   Zdanenie bohatých nie je hlavnou prioritou Smeru. To o čo ide sučasnej ľavici v Európe /napr. Hollande/ sú predovšetkým veľké investície. Teda šetrenie tam, kde je to možné a nutné, ale hlavne budovanie štátu a tým tvorba pracovných miest. Pretože inak se prešetríme k bohatstvu a prosperite na úkor /smrť hladom/ tých najchodbnejších /cez vysoké dane - typická pravicová politika/.
   pred niekoľkými sekundami ·

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |