Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
WikiLeaks zverejnila dôverné správy americkej diplomacie - chelemendik.sk

 

WikiLeaks zverejnila dôverné správy americkej diplomacie

2020-07-01  (17:07)

 - WikiLeaks zverejnila dôverné správy americkej diplomacie
28.11.2010

Americké ministerstvo obrany varovalo, že publikovanie tajných diplomatických dokumentov ohrozí nespočetné množstvo životov

WASHINGTON. Americká webová stránka WikiLeaks dnes zverejnila 250.000 tajných dokumentov ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov. Ide o správy veľvyslanectiev USA vo svete, ktoré poskytujú vnútorný pohľad na súčasné globálne obavy Washingtonu.

Dokumenty zahŕňajú hlásenia z arabských štátov - vrátane správ o saudskoarabskom kráľovi - vyzývajúce USA na útok proti Iránu a ukončenie jeho údajného programu jadrových zbraní. Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Iné obavy sa týkajú bezpečnosti pakistanského jadrového materiálu, ktorý by mohol byť použitý na výrobu atómovej bomby. V správach sa hovorí aj o rozšírenom použití hackerských útokov zo strany čínskej vlády.


Zverejnenie blokovali hackeri

Správcovia WikiLeaks pred plánovaným zverejnením oznámili, že webstránka sa dostala pod sústredený útok hackerov, informácie však vyjdú v svetových denníkoch a týždenníkoch ako New York Times, španielsky El País, francúzsky Le Monde, nemecký Spiegel, či britský Guardian.

Denník New York Times uviedol, že podľa dôverných správ ostávajú saudskoarabskí darcovia hlavnými finančnými podporovateľmi militantných skupín ako al-Káida.

Z hlásení tiež vyplýva, že minister obrany Robert Gates je presvedčený o tom, že akýkoľvek vojenský útok na Irán by len oneskoril úsilie Teheránu o získanie jadrovej zbrane o jeden až tri roky.


Irán získal rakety zo Severnej Kórey

Irán podľa správ získal sofistikované rakety zo Severnej Kórey schopné zasiahnuť západnú Európu. Spojné štáty sa obávajú, že Teherán ich využíva ako "stavebné kamene" na konštrukciu striel s dlhším doletom, napísal americký denník.

Tieto moderné rakety sú pritom údajne omnoho výkonnejšie, než Washington kedykoľvek verejne pripustil, že Irán má vo svojom arzenáli.

Americký Pentagón okamžite odsúdil postup WikiLeaks ako "bezohľadný" a uviedol, že príjme opatrenia na podporu bezpečnosti svojich vojenských webových sietí.

"Ministerstvo obrany už podniklo sériu krkov, aby zabránilo objaveniu sa takýchto incidentov v budúcnosti," uviedol hovorca rezortu Bryan Whitman.

Z úniku informácií zatiaľ nebol nikto obvinený

Biely dom vyhlásil, že únik diplomatických hlásení môže kompromitovať súkromné diskusie so zahraničnými vládami a opozičnými lídrami, a vystaviť riziku životy menovaných osôb, ktoré žijú "v represívnych režimoch".

Americká vláda kontaktovala vlády vo svete, vrátane Ruska, Európy a Blízkeho východu v snahe zamedziť možným škodám. Podľa informovaných zdrojov dokumenty obsahujú aj obvinenia z korupcie voči zahraničným lídrom a vládam, uviedla tlačová agentúra Reuters.

Podľa zakladateľa Wikileaks Juliana Assangea sa americké úrady obávajú, že budú braté na zodpovednosť.

Z úniku dôverných informácií zatiaľ nebol nikto obvinený. Podozrenie však padá na armádneho spravodajského analytika Bradleyho Manninga, zatknutého v júni v Iraku a obvineného z predchádzajúceho vydania utajovaných dokumentov organizácii Wikileaks.


Zdroj: TASR

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


bodliak   |   2010-11-29  (16:21)
50%  
mínus plus
  Účelové divadlo.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |