Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Washington Post: Američania si nečakane obľúbili „amerického Putina“ - chelemendik.sk

 

Washington Post: Američania si nečakane obľúbili „amerického Putina“

2020-08-01  (00:52)

 - Washington Post: Američania si nečakane obľúbili „amerického Putina“

20.8.2015

Vladimir Putin a Donald Trump majú veľmi podobný  štýl správania, píše komentátor David Ignatius pre Washington Post. Veľa hovoria o obnovení prestíže svojej krajiny, pritom neuvádzajú nijaké podrobnosti a dokážu pritiahnuť na seba pozornosť médií. Zvláštnosťou je, že Američanom zatiaľ „Putinov štýl“ stelesňovaný Trumpom vyhovuje.

„Trump sľubuje obnoviť prestíž svojej krajiny, neponúkajúc konkrétny plán. Používa hrubé a vulgárne výrazy, aby pripomínal obyčajného chlapíka, napriek tomu, že je miliardár. Je narcis, ktorý túži po mediálnej pozornosti. No napriek svojim zjavným nedostatkom, je veľmi populárny,“ píše David Ignatius vo Washington Post.

 Reč nie je iba o Putinovi, píše Ignatius, ale aj o jeho americkej verzii, kandidátovi na amerického prezidenta Donaldovi Trumpovi.

Trump, podobne ako ruský prezident, sa snaží obnoviť prestíž USA, ktoré nepoznajú porážku, ako vyhlásil v rozhovore. 

Popularita takýchto politikov veľakrát stojí na ich veľkej sebaistote. Napríklad v rozhovore pre stanicu NBC Trump predpovedal, že o štyri roky budú novinári, ktorí s ním dnes robia interview, chváliť jeho historické výsledky na poste amerického prezidenta. Putin, rovnako ako Trump, vie, že moc a umenie pritiahnuť pozornosť sú nedeliteľné, najmä pre krajiny, ktoré poznačili vojenské a ekonomické straty, zdôrazňuje Ignatius.

Ako napísali Fiona Hill a Clifford Haddey v knihe Mr. Putin: Operative in the Kremlin, ruský prezident si vnútri systému vytvoril svoju vlastnú idealistickú predstavu o sebe ako o generálnom riaditeľovi „korporácie  Rusko“, hoci v skutočnosti jeho štýl vedenia pripomína viac mafiánsky štýl.

V Rusku však Putin súčasne predstavuje „neviditeľnú a neoficiálnu vrstvu ľudí vo vláde, ktorí dlho snívali o revanši, teda o návrate veľkého štátu , v ktorom títo ľudia kedysi žili,“ vysvetlil v jednom z rozhovorov bývalý Putinov poradca Gleb Pavlovskij.

Na oficiálnej internetovej stránke Donalda Trumpa  sa  o jeho živote hovorí ako uskutočnení amerického sna. Mlčaním sa prechádzajú jeho štyri bankroty. Obvinenia z demagógie a neotesanosti ho tiež nijako netrápia, lebo jeho priamočiare vyjadrenia vyvolávajú želaný efekt na Američanov, unavených politickými dvojzmyslami, píše americký novinár.

Napriek všetkému rast Trumpovej popularity je dosť zarážajúci. V Amerike agresívny a autoritatívny   štýl Putina obvykle nemá nijaké šance na úspech. Trump   zatiaľ predstavuje výnimku, aj keď to zrejme dlho nepotrvá, uzaviera Ignatius.

Zdroj: http://russian.rt.com/inotv/2015-08-19/Washington-Post-V-SSHA-neozhidanno

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |