Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vzbura proti politike a politikom - chelemendik.sk

 

Vzbura proti politike a politikom

2021-12-03  (01:57)

 - Vzbura proti politike a politikom

Sergej Chelemendik


Vzbura proti politike a politikom


 Cyklus esejí: „Mladá Európa“ na križovatke dejínKrajiny východnej a strednej Európy, v terminológii britského imperialistu-teoretika Halforda Mckindera – štáty „sanitárneho kordónu“ medzi Európou a Ruskom, postkomunistické krajiny, noví členovia NATO a EÚ, „mladí Európania“, „reformujúce sa ekonomiky“...


Vo  výpočte pokusov označiť tieto územia môžeme pokračovať ďalej. Najpresnejšie však bude vymedzenie – bývalé krajiny Varšavskej zmluvy,  ktorú  tak nezmyselne a urýchlene rozpustil svetový nobelovský dobrodinec Gorbačov, ako aj v dôsledku rozpadu ZSSR poloutvorené a neutvorené štáty ako Gruzínsko, Moldavsko alebo Lotyšsko.
Na týchto územne veľkých a z geopolitického hľadiska veľmi významných teritóriách  sa roznecuje nový proces – „politické elity“ týchto krajín sa  medzi sebou čoraz  zúrivejšie označujú za „zlodejov“ a „korupčníkov“,  pričom to  robia verejne, úprimne a dychtivo.


V dejinách vskutku vzácne divadlo vzájomného odstraňovania „špičiek“, v dôsledku ktorého pod ľadovou sprchou všetko potláčajúceho mediálneho mainstreamu, vytvoreného americkými a európskymi mediálnymi spoločnosťami ako CME alebo Ringier, zrejú hrozná národného hnevu, ktoré sú predzvesťou  reálnych zmien v blízkej budúcnosti. Tieto zmeny súčasné „elity“ sotva potešia.


Podstatu tohto procesu ľahšie a logickejšie ukážem na príklade Slovenska, kde sa 12. júna majú uskutočniť  ďalšie voľby do parlamentu.


Čo je hlavnou témou budúcich volieb? O čom hovoria a sporia sa politici, čím oslovujú svojich voličov, aby dostali vytúžený mandát na účasť v „osvojovaní si“ štátnych peňazí?


Slovenskí politici sa sporia o tom, kto z nich ukradol viac a kto menej. Slová „zlodeji“ a „ukradli“ sa na Slovensku stali najfrekventovanejšou témou začínajúcej kampane a na tom sa asi sotva čo zmení. A ak sa predtým politici týchto slov ostýchali, teraz stratili aj posledné zvyšky zábran a s pôžitkom na seba vešajú nálepky zlodejov.

link: www.ukradli.sk

Politici, samozrejme, nie všetci, ale tá najaktívnejšia a najmedializovanejšia časť, akoby sa zmenili na pomätených šoférov takzvaných fekálnych cisterien, ktoré pumpujú odpad zo žumpy tam, kde nie je kanalizácia. Pomiatli sa preto, lebo normálny šofér prichádza so svojou cisternou k domu svojho klienta, obsah žumpy vypumpuje a odváža ho do kanalizačného rezervoára pred čističkou.


Niektorí slovenskí politici však postupujú presne naopak. Z kanalizácie naberú plnú cisternu odpadu, prídu k domu iného politika a  obsah cisterny šupnú pred dom nepriateľa.  Nezabudnú pritom na mieste politickej udalosti vopred zhromaždiť zástup novinárov s kamerami. Na veľkú radosť celej dediny a najmä susedov.


Niektorí zájdu ešte ďalej a svoje cisterny s odpadom dotiahnu pred parlament, kde sa z toho všetkého začína ťažko dýchať. Čo narobíš, takto dnes na Slovensku rozvoniava demokratický proces. A rozvoniava čoraz silnejšie. Netreba to brať len ako metaforu. Nedávno v centre Bratislavy oproti budove vlády nejaký „borec za demokraciu“ vysypal kopu hnoja a potom sa zajakával od strachu, keď vysvetľoval novinárom, že na nákladiaku sa „pokazila hydraulika“.


link: http://spravy.pravda.sk/pred-urad-vlady-vysypali-kopu-hnoja-protesty-sa-rozsirili-pah/sk_domace.asp?c=A100111_090231_sk_domace_p23

Prečo prišiel s nákladným autom plným hnoja do centra Bratislavy k budove vlády, čo alebo koho sa chystal pohnojiť, tento borec nevysvetlil a decentní novinári sa ho to nespýtali.


Sedemdesiat percent obsahu „nezávislých“ slovenských médií je dnes venovaných „zlodejstvu“ politikov, pričom „neúplatní“ slovenskí novinári zaujali pozície sudcov. Sudcovské taláre im slušia asi tak, ako vyslúžilým zmaľovaným prostitútkam čierne rúcha mníšok.


Títo sudcovia-novinári, s bulgakovsky škúliacimi od ustavičného klamstva očami, sa ustavične hrabú v tom, kto ukradol viac a kto menej, a vynášajú na verejný súd akési čudné obvinenia-rozsudky, ktorých termín platnosti sa ráta ani nie na dni, ale na hodiny. Pretože jeden verdikt okamžite strieda druhý, významom niekedy úplne protirečivý.
Dvadsaťštyri hodín denne slovenské médiá  pranierujú „zlodejov-politikov“ približne tak, ako sa trhajú lupienky margarétky: miluje-nemiluje, miluje-nemiluje...  Tečie prúd obvinení a rozsudkov hlavným aktérom slovenskej politickej scény.


Prvou obeťou tohto prúdu sa stal „líder“ opozície, dvojnásobný premiér Mikuláš Dzurinda, ktorého slovenské médiá chceli len tak zo žartu postrašiť. On však žart nepochopil, upadol do hystérie a ohlásil svoj odchod z politiky. Následne po čom sa vyľakal už nielen Dzurinda – vyľakali sa všetci a na čas stíchli. No potom sa vrhli do zápasu o prestrašeným Dzurindom uvoľnené miesto  lídra najsilnejšej „pravicovej“ strany s pekným, hoci trochu zložitým názvom: Slovenská demokratická  a kresťanská únia -  demokratická strana.


Patrím zatiaľ k tým nemnohým na Slovensku, ktorí si lámu hlavu nad otázkou: prečo si kolegovia myslia, že rozdúchané všeobecné orgie obvinení v zlodejstve a korupcii im pomôžu získať podporu obyvateľov?
Kto im povedal, že voličovi sa páči každý deň vidieť a počúvať výlevy na tému, kto a ako rozkráda jeho, teda voličove, peniaze?

Kto povedal, že silnejúce prúdy špinavých obvinení všetkého a všetkých niekoho na Slovensku zaujímajú, okrem reálne a konkrétne zaangažovaných osôb? Teda tých, kto, kydajúc na konkurenta špinu, sa chce prebiť k novým peniazom? Pre týchto ľudí je to, prirodzene, zaujímavé, ale čo pre ostatných?


Zaslepené chamtivosťou a zlými predtuchami, „politické elity“ nevidia alebo nechcú vidieť, aká ja v skutočnosti reakcia spoločnosti na ich „volebnú kampaň“. Hoci reakcia je logická – všeobecne je to silnejúci odpor k politike a politikom. Ale sú tu aj nuansy.


Časť Slovákov, tú najaktívnejšiu, podnikavú a „politizovanú“, konkrétne tú, ktorá ešte číta špinou a zápachom presiaknuté noviny,   veľmi zaujíma odpoveď na otázku: prečo kradnú iba títo, keď sú takí špinaví? Prečo nie my, čistejší a lepší? Veď my by sme kradli menej a slušnejšie, aj my chceme. Máme predsa demokratické právo, keď už sem raz priniesli demokraciu, ktorá sa ukázala byť absolútne beztrestnou formou zlodejstva, aj my sa chceme zúčastniť na demokratickom procese. Práve títo, aktívne sa dožadujúci „prečo nie my“, budú, mimochodom, označení za „lídrov verejnej mienky“ v nadchádzajúcich voľbách, pretože sú aktívni, motivovaní a plní želania vytlačiť „špinavých zlodejov“, aby mohli obsadiť ich miesto.


Druhá časť spoločnosti – a to je prevažná väčšina – sa celkom spravodlivo pýta: ak títo tak kradnú a prenikavo o tom kričia, prečo sa s nami tak málo delia? Ak máme takého mladého ministra financií, ktorý pri vystúpení v parlamente špeciálne pre médiá ukazuje svoje hodinky za niekoľko desiatok tisíc eur – a nielenže ukazuje, ale dáva ich dole z ruky a ponúka kolegom, aby si ich vyskúšali –, prečo tento bohatý minister nepomôže nám, chudobným?


Táto väčšina je zatiaľ apatická, ale jej otázka je spravodlivá a smeruje do budúcnosti. Vy, „zlodeji-politici“, sa nezmestíte do kože, vaše zlodejstvo  nás slobodné médiá  nútia sledovať vo dne v noci, prečo sa potom nepodelíte?
Nakoniec tretia časť, zatiaľ dosť malá, ku ktorej sa zaraďujem aj ja, si kladie ešte spravodlivejšiu otázku: čo bude nasledovať po týchto orgiách zlodejstva? Čím sa skončia a čo bude po nich nasledovať? Ako ďalej žiť a čo robiť?
A keďže „zlodeji-politici“ žiadne odpovede na tieto otázky nenúkajú a ani už neponúknu, možno nás čaká nové éra postprivatizačných  povstaní.


Barikády nemusia nutne byť – zato povstania sa už prakticky začali v Pobaltsku, Rumunsku, Bulharsku. Je súčasná situácia iba slovenské špecifikum?


Samozrejme,  nie.


V susednom Maďarsku budúci víťaz volieb, ktoré prebehnú v apríli tohto roku, Viktor Orbán, drví „zlodejov-socialistov“, v Poľsku nadobro uviazli v korupcii tí, ktorí prišli k moci s antikorupčnými heslami – strana Právo a spravodlivosť, Pobaltsko sa ani nechce spomínať, rovnako ako Bulharsko a Rumunsko.
„Postkomunistické elity“ „mladej Európy“ sa pred očami verejne topia  v špine a ani sa nesnažia očistiť. Majú dôležitejšie úlohy – stihnúť uchmatnúť, čo sa dá, kým sú ešte „elitami“. A potom, ako sa povie, nech si   každý hovorí, čo chce. My si to pozrieme na internete, vo svojom paláci, v nejakom tropickom rajskom kúte. Hoci, napriek všeobecne rozšírenej mienke, po týchto „elitách“ začínajú ísť aj v tropickom raji – príkladom toho je osud českého „podnikateľa“ Viktora Koženého.


Najrozumnejšie sa zatiaľ správajú  „najzápadnejší“, najbohatší a rozvážni Česi, ktorí majú prezidenta-euroskeptika a zatiaľ dosť rozumu na to, aby sa nepchali do eurozóny. Unavení z neplodného vzájomného okiadzania, odložili rysujúce sa predčasné voľby do českého parlamentu na lepšie časy a utvorili dočasnú „nepolitickú úradnícku vládu“, pričom jej nepolitický premiér Jan Fišer sa teší nadmieru vysokej dôvere občanov, o akej lídri českých  politických strán môžu iba snívať. Ale aj české ticho je iba dočasné, aj tam budú onedlho voľby.


Mraky sa zhusťujú, blíži sa búrka a mnohých zaujíma, aká bude.


Uplynulo dvadsať rokov slobody a demokracie a výsledky tejto slobody stále s väčším nepochopením   a podráždením sledujú „oslobodení od totalitného útlaku“ „mladí Európania“.


Mysleli si, snívali a dúfali, že boli pozvaní do kráľovstva slobody a blahobytu. Ale priemerná životná úroveň života v Česku ani na Slovensku zatiaľ nedohnala totalitnú komunistickú.


Vysoké sociálne štandardy socialistického Československa so všeobecne dostupným, nie drahým bývaním, garantovanou prácou, slušnými dôchodkami su nenávratne preč, a vysoké švajčiarske sociálne štandardy nie sú k Čechom a Slovákom ani o piaď bližšie. K švajčiarskemu „sociálnemu raju“ sa namiesto nich prebili státisíce kosovských Albáncov, ktorí odrazu prišli do tejto krajiny, aby sa tu „naveky usídlili“.


Hlavný význam toho, čo sa udialo za týchto dvadsať rokov s Čechmi a Slovákmi, ľahko a nesporne objasnia jednoduché čísla. 91 percent zisku slovenskej ekonomiky tvoria neslovenské firmy, prevažne  je to 22 nadnárodných spoločností.
Práve na ne pripadá 97 percent exportu slovenskej ekonomiky.


 Zvyšok tvoria omrvinky – slovenský biznis: veľký, malý a stredný.


Teda neexistuje nijaká slovenská ekonomika. Existovala, pričom nie zlá, a už nie je.
Ministerstvo hospodárstva existuje, zato hospodárstvo nie. Existuje aj ministerstvo spravodlivosti...
Slováci sa stali nie drahí nájomní robotníci na zatiaľ vlastnej pôde. Robotníkmi, po ktorých je ešte  zatiaľ dopyt.


„Mladým Európanom“ – nemám na mysli politikov, ale široké masy obyvateľov mnohých krajín – postupne dochádza zmysel zločinu storočia, ktorého spoluúčastníkmi sú tie isté „postkomunistické elity“, ktoré   dnes čoraz zúrivejšie na seba hádžu špinu. Tento zločin sa nazýva PRIVATIZÁCIA. O nej bude moja ďalšia esej.
Pokračovanie nabudúce

Bratislava, 4. februára 2010


Páčil sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na Facebooku! Share


KNIHA O SPRAVODLIVOSTI - Predslov

2010-02-08  (23:41) [Edit Delete Unpublish]

 - KNIHA O SPRAVODLIVOSTI - Predslov

Sergej Chelemendik

KNIHA O SPRAVODLIVOSTI

Predslov


Svätý Augustín v 4. storočí povedal, že „pri absencii spravodlivosti sa štát mení na obyčajnú zbojnícku bandu...“.

Svätý Augustín si asi sotva dokázal predstaviť, že štát „pri absencii spravodlivosti“  raz  môže zo „ zbojníckej bandy“   vyrásť    v celosvetové monštrum, regiment ziskuchtivosťou  pomätených „nespravodlivých vládcov“,  ktorí ľudstvo vedú ku vzájomnému vyhubeniu nebývalých rozmerov.

  - DINOSAURY SLOVENSKEJ POLITIKY

Sergej Chelemendik

DINOSAURI SLOVENSKEJ POLITIKY

 

V známom filme  sa Jurským parkom označovala  rezervácia dinosaurov kdesi na ostrove, kde prehistorické dinosaury, ktoré sa nejakým zázrakom zachránili, priniesli hrdinom filmu veľa nových nezabudnuteľných pocitov.

 Čo s tým má spoločné slovenská politika?

 

 


 - KTO BUDE ĎALŠÍ?

Veľa rokov som nepísal o slovenskej politike, ale pri pohľade na udalosti posledných dní si kladiem otázku, či to bolo správne. Čo ak náhodou  sú moje texty o slovenskej politike potrebné a užitočné?

Ešte ani nestihol poriadne vyschnúť „elektronický atrament“ eseje Dinosauri slovenskej politiky, keď nastalo epochálne zemetrasenie na slovenskej politickej scéne, ktoré Fico opísal približne takto: ukázalo sa, že stačili dve tlačové besedy (mali sa na mysli jeho vlastné vystúpenia o korupčnej minulosti  SDKÚ), a Dzurinda „pustil do gatí“.

Pokúsim sa prebiehajúce udalosti opísať trochu literárnejším  a elegantnejším štýlom.

Predstavme si veľký ponurý palác, kam dôvtipný detektív vyšetrujúci zločiny, Hercule Poirot,  listami pozve účastníkov jedného veľkého zločinu storočia – slovenskej privatizácie.
Hostia sa zišli, porozchádzali do svojich izieb, nastala noc, keď sa zrazu ozval srdcervúci výkrik.  Uprostred veľkej obradnej sály ležala s podrezaným hrdlom mŕtvola jedného z hlavných podozrivých, predčasne šedivého a neúmerne svojmu veku vyschnutého strýčka Mikuláša.

 

 

 

 

 

 

Nový darček pre našich čitateľov!

2010-02-18  (10:28)

 - Nový darček pre našich čitateľov!


Milí priatelia!

Máme pre Vás dobrú správu: každý zaregistrovaný čitateľ portálu chelemendik.sk získava od nás nový darček:

10 % ZĽAVU NA VŠETKY PRODUKTY vydavateľstva Slovanský dom a všetky ruské knihy, cd, dvd, suveníry

ktoré si môže zakúpiť v našom KNÍHKUPECTVE RUSKÉ KNIHY alebo objednať na dobierkuViac o kníhkupectve Ruské knihy

AKCIA Dopredaj kníh za skvelé ceny

Kniha Sergeja Chelemendika Slovenské Kosovo

 

Drahí priatelia!

V našom Ruskom kníhkupectve - jedinom na Slovensku - nájdete:

 

veľký výber literatúry v ruštine
CD a MP3 s ruskou hudbou
DVD s ruskými filmami a seriálmi
ruské suveníry, hračky, plagáty


Tešíme sa na Vašu návštevu!

Otváracie hodiny
PO,ST,PI
14:00 – 18:00
UT,ŠT podľa predbežnej telefonickej dohody
t.č.:
+421 2 207 338 38
mobil: +421 903 749919
email: ruskeknihy@gmail.com


Naša adresa:

Ferienčíkova 16
811 08 Bratislava

Páčil sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na Facebooku! Share

chelemendik.sk


Ruské knihy

  

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |