Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Využívali tajné služby Jiřího Dienstbiera a vplyvného Nemca? - chelemendik.sk

 

Využívali tajné služby Jiřího Dienstbiera a vplyvného Nemca?

2020-08-04  (11:16)

 - Využívali tajné služby Jiřího Dienstbiera a vplyvného Nemca?
27. apríla 2010  10:03

Prvý ponovembrový československý minister zahraničných vecí sa nachádzal v záznamoch komunistickej vojenskej tajnej služby. Oznámil to Český rozhlas s tým, že rozviedka si o ňom založila spis v roku 1962.

"Fungoval ako krycia adresa, čiže ako človek, ktorý prijímal a preposielal poštu špiónov," napísal portál Idnes. Dienstbierovi pridelili meno Konferencier, bolo to štyri roky po jeho nástupe na zahraničné oddelenie Československého rozhlasu. Mohol byť užitočný, lebo často cestoval po svete.

Dienstbier však vedomú spoluprácu poprel. "Pre mňa je to blbosť. Od detstva som neznášal akýchkoľvek fízlov," zdôraznil pre Český rozhlas. Aká bola pravda, to je ťažké sa dozvedieť, pretože detailné písomnosti vojenskej rozviedky o Dienstbierovi už skartovali.

S podobným podozrením vyšiel časopis Focus, ktorý napísal, že v októbri 1986 začal s československou komunistickou rozviedkou spolupracovať Detlef Prinz. Pôsobil ako blízky spolupracovník niekdajšieho šéfa nemeckej diplomacie Franka-Waltera Steinmeiera. "Úlohou Prinza bolo získavať informácie o amerických zariadeniach a diplomatoch vo vtedajšom západnom Nemecku a o dianí v sociálnej demokracii," tvrdí Focus.

Prinz popiera, že by pomáhal komunistickému režimu ako agent a odkázal, že je pripravený očistiť svoje meno. "Informácie Focusu sú scestné, zakladajú sa na pochybných materiáloch pochybného obsahu," povedal jeho advokát.

Focus poznamenal, že údaje o Prinzovi nie sú pre nemecké bezpečnostné zložky novinkou. "O jeho činnosti vedeli od vstupu Česka do NATO, keď Praha odovzdala Berlínu spisy o sieti niekdajších agentov v Nemecku."

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |