Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vytvorenie novej Eurázie nie je iba sen. Je to cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť - chelemendik.sk

 

Vytvorenie novej Eurázie nie je iba sen. Je to cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť

2020-09-19  (22:26)

 - Vytvorenie novej Eurázie nie je iba sen. Je to cieľ, ktorý sa dá dosiahnuťDňa 8. novembra 2011 prezidenti Ruska, Bieloruska a Kazachstanu podpísali Vyhlásenie o Eurázijskej ekonomickej integrácii. Dňa 29. augusta 2013 v Astane na stretnutí lídrov členských štátov Colnej únie bol schválený plán práce na prípravu Dohody o Eurázijskom ekonomickom zväze.
V apríli 2014 bude projekt Dohody predložený na schválenie na zasadnutí Rady Eurázijskej hospodárskej komisie (EHK).  Poslednou etapou vzniku nového ekonomického zväzu bude podpísanie Dohody v máji 2014 prezidentmi členských štátov nového zväzu. V druhej polovici roku 2014 Dohoda o vzniku Eurázijského ekonomického zväzu má byť ratifikovaná v parlamentoch  štátov, ktoré sa k Dohode pripoja
V súčasnosti odborníci všetkých troch štátov maximálne sústredene pracujú na odstránení všetkých prekážok na ceste k voľnému pohybu tovaru, služieb, kapitálov a pracovnej sily medzi členskými štátmi nového zväzu a aby sa jednotný colný priestor zmenil na jednotný ekonomický celok.
Schválená je už Koncepcia  spoločnej agropriemyselnej politiky členských štátov Colnej únie  a jednotného ekonomického priestoru. Stanovené sú opatrenia pre vznik a rozvoj integrovaného ekonomického systému a vzájomného obchodu Colnej únie, ako aj Dohoda o informačnej spolupráci v oblasti štatistiky.
Najvyšším riadiacim orgánom v Eurázijskom ekonomickom zväze má byť Najvyššia rada, ktorú tvoria lídri členských štátov Zväzu. Zasadnutia Najvyššej rady sa budú konať dvakrát za rok. Ďalším riadiacim orgánom riadenia ekonomického združenia bude Rada zväzu, kam budú patriť premiéri Bieloruska, Kazachstanu a Ruska. Zasadnutia Rady, ktorá sa bude zaoberať širokým okruhom sociálno-politických otázok sa plánujú konať štyrikrát do roka. Na zasadnutiach sa  bude diskutovať o otázkach, týkajúcich sa  zrušenia alebo zmeny aktov EHK. Samotná komisia bude jediným aktívnym regulujúcim orgánom, ktorých funkciou bude prijatie aktov vo forme nariadení, smerníc, odporúčaní.
Parlamentným orgánom Eurázijského ekonomického zväzu bude Eurázijské medziparlamentné zhromaždenie. Bude to jednokomorový orgán právne zabezpečujúci fungovanie Zväzu. Zhromaždenie budú tvoriť poslanci dolných komôr parlamentu Bieloruska, Kazachstanu a Ruska. Každý poslanec v Zhromaždení bude mať jeden hlas. Zasadnutia Zhromaždenia sa budú konať raz do roka v Sankt Peterburgu.
Ideológia budúceho Eurázijského ekonomického zväzu počíta s rovnosťou hlasov pri prijímaní rozhodnutí, čo výhodne odlišuje Nový zväz od Európskeho zväzu, kde sa rozhodnutia prijímajú v súlade s kvótami a blokujúci balík je v rukách niekoľkých čelných štátov „starej Európy“, ktoré nepripúšťajú rozhodnutia „mladoeurópanov“ a iných v architektúre EÚ „nespoľahlivých“ prvkov ako napr. Grécko alebo Portugalsko...
Dňa 24. a25. októbra sa v Minsku koná samit lídrov štátov SNŠ. Počas neho sa bude konať zasadnutie Najvyššej Eurázijskej ekonomickej rady. Jedna z kľúčových otázok zasadnutia je rokovanie o práci nad Zmluvou o Eurázijskom ekonomickom zväze.
Transformácia Colnej únie do Eurázijského ekonomického zväzu, ako aj rysujúce sa pripojenie k colnej „trojke“ Kirgizska a Arménska, dodáva integračnému zjednoteniu osobitý medzinárodný význam.
Oceľové spony Eurázie v podobe dvoch železničných vetiev, ktoré budú prechádzať z Číny cez územie Ruska a Turecka do Európy, budú doplnené celým radom plynovodov a ropovodov medzi Ruskom, Čínou a Južnou Kóreou, medzi krajinami Strednej Ázie a Čínou, Pakistanom, Indiou, medzi Iránom, Afganistanom a Pakistanom. Všetky tieto projekty si vyžadujú mnohomiliardové kapitálové vklady a prirodzene, stabilnú politickú situáciu.
O tom, že projekt Eurázijského ekonomického zväzu sa stáva príťažlivý pre mnohé krajiny Eurázie, svedčí aj to, že minulý týždeň odznelo vyhlásenie prezidentky Južnej Kórey Pak Khun-hje, ktorá navrhla po novom realizovať myšlienku Veľkej hodvábnej cesty – pripojiť do jednotnej dopravnej siete automobilové a železničné cesty Južnej Kórey, Severnej Kórey, Číny, previesť ich cez územie Ruska a štáty Strednej Ázie a neskôr vyjsť na Európu. „Vytvorenie novej Eurázie nie je iba sen. Je to cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť. Nová Eurázia zabezpečí nový prílev investícií a pracovné miesta,“ vyhlásila Pak Khun-hje.
Podľa juhokórejskej prezidentky  na kontinente má byť vytvorená dopravná sieť tzv. Expres-Hodvábna cesta, ktorý spojí Severnú a Južnú Kóreu, Čínu, Rusko a Strednú Áziu. Veľmi príznačná je skutočnosť, že dnes v Soule a iných hlavných mestách eurázijských štátov vidia Euráziu ako kontinent sveta.
Zdroj: Fondsk.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |