Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vytvorenie moslimskej Európy - chelemendik.sk

 

Vytvorenie moslimskej Európy

2020-08-08  (00:47)

 - Vytvorenie moslimskej Európy

27.10.2015

 

Vladimir Nesterov

 

V Nemecku a vo Francúzsku sa súčasne udiali dve pozoruhodné udalosti. Vedenie jednej zo základných škôl v Düsseldorfe zakázalo v priestoroch školy nosiť súčasti ženského moslimského odevu hidžáb a parandžu. Matky, ktoré si prídu do školy po svoje deti, si  musia pred vstupom do školského areálu dať dole tieto súčasti odevu. „Nechceme nikoho diskriminovať. Naopak, reč je o otvorenej komunikácii,“ vyhlásila riaditeľka školy Susanne Hartwigová. Do jej školy chodia až dve tretiny detí z migrantských rodín. Nový zákaz riaditeľka vysvetlila tým, že kolegovia z učiteľského zboru musia vedieť, s kým majú dočinenia.

Predseda nemeckej  rady učiteľov Joseph Kraus podporil kroky tejto školy. Vyhlásil, že kultúra komunikácie v otvorenej spoločnosti si vyžaduje ukázať svoju tvár. Podľa Krausa, v súlade s vyhlásením nemeckého Ústavného súdu nosenie hidžábu a parandže ohrozuje mierumilovné spolunažívanie mladších žiakov, informuje Deutsche Welle.

Všetko toto je pre Nemecko nové. Ešte pred pol rokom bola spoločenská nálada v krajine celkom opačná. Napríklad v marci nemecký Ústavný súd, posudzujúc výzvu dvoch moslimských učiteliek, uznal ako nezákonný zákaz nosenia hidžábu. Zrušenie zákazu sudcovia podložili tým, že „vytváral privilégium v prospech kresťanských západoeurópskych vzdelávacích a kultúrnych hodnôt“.

* * *

Takmer paralelne s prípadom v düsseldorfskej škole, v Lyone prokurátor Bernard Reinot, ktorý v minulosti obvinil líderku Národného frontu Marine Le Penovú z podnecovania k rasovej nenávisti, odrazu žiadal zbaviť Le Penovú obvinenia. Informoval o tom denník Le Figaro.

V decembri 2010 práve v Lyone na stretnutí s aktivistami Národného frontu Le Penová vraj prirovnala moslimov modliacich sa na uliciach k nacistickým okupantom. V skutočnosti sa Le Penová vyjadrila inak: „Je to okupácia našich území, štvrtí, v ktorých platia náboženské zákony... Prirodzene, nie je tu vojenská technika, ani vojaci, ale aj tak je to okupácia, ktorá má ťažký dopad na obyvateľov“. V januári 2011 lyonská prokuratúra začala predbežné vyšetrovanie na podnet ochrancov ľudských práv. Počas vyšetrovania Marine Le Penová bola zbavená nedotknuteľnosti ako poslankyňa Europarlamentu. Neskôr bolo predložené obvinenie z podnecovania k rasovej nenávisti.

Počas súdneho zasadnutia Marine Le Penová vyhlásila, že obviňovať ju z podnecovania k rasovej  nenávisti nie je možné, lebo „ľudia, modliaci sa na ulici“ nie sú rasa, ani etnikum, ani náboženstvo, je to označenie správania“. Šéfka Národného frontu tiež dodala, že v moslimských krajinách je modlenie na ulici zakázané.


Vo Francúzsku už dávno beží polemika okolo riešenia jedného očividného problému. Moslimom nestačia miesta v mešitách, preto sú mnohí nútení modliť sa na uliciach. Marine Le Penová tvrdí, že obrady, ktoré sa konajú na uliciach nesúvisia s nedostatkom miest, ale s tým, že „radikálni imámovia využívajú modlitby na uliciach ako provokáciu“.

* * *

Francúzsko a Nemecko sú „najmoslimskejšie“ krajiny Európy. V Nemecku ich počet prevýšil 4 milióny ľudí (približne 5% z celkového počtu obyvateľov). 

V Európe najpočetnejšia moslimská diaspóra je vo Francúzsku (podľa rôznych hodnotení – od 5 do 7 miliónov ľudí, teda 7,5 – 10% obyvateľstva krajiny). V Paríži moslimovia tvoria takmer 15% obyvateľov. V Marseille viac než štvrtinu obyvateľov tvoria Arabi a Berberi a obyvatelia pochádzajúci z Maghrebu.

V súčasnosti je vo Francúzsku  približne 2200 a v Nemecku 2300 mešít.  Hlavný imám francúzskych moslimov Dalila Bubaker vyhlasuje, že islam sa stal hlavným náboženstvom Francúzska a žiada, aby v priebehu dvoch rokov sa počet mešít zdvojnásobil.

Spory o otázke nosenia hidžábu a parandže sú len drobnosti. Trochu vážnejšie je, že moslimskí žiaci veľakrát terorizujú svojich nemeckých spolužiakov. Často k tomu dochádza v triedach, kde Nemci zostali v menšine.

Problém nevznikol dnes, ale dodnes sa zamlčiaval a všetky nemecké parlamentné strany svorne vystupovali za podporu migrantov.

Situácia sa výrazne zmenila  tento rok, keď bolo vyhlásené, že sa očakáva jeden a pol milióna nových žiadostí na poskytnutie azylu utečencom. Nemci pozornejšie začali prihliadať na to, kto žiada o azyl. „Nie som nijaký isalmofób! Som z Kazane a mám tri štvrtiny priateľov Tatárov. Môj prvý muž a dieťa sú moslimovia. No títo utečenci sú celkom iní moslimovia. Agresívni. Necivilizovaní. Buď zatarasujú cesty, alebo sa bijú. Polícia k nim každý deň robí výjazdy. Nie sú tu ani týždeň a už žiadajú halal mäso, naše im nechutí,“ píše v Nemecku naturalizovaná Galina  Ivanovová.

Mnohí Nemci, ktorí v minulosti na demonštráciách na podporu utečencov radostne skandovali „Nemecko musí byť farebné“, teraz rozmýšľajú inak. Rovnaká zmena sa deje mysliach ľudí aj v iných európskych krajinách.

* * *

Nie sme už moslimovia na Západe. Sme moslimovia západných krajín. Patríme súčasne k islamskej, aj k západnej civilizácii,“ píše ideológ islamu v Európe profesor Tarik Ramadan v knihe Moslimovia na Západe a budúcnosť islamu (Western Muslims and the Future of Islam, 2004). A veru má sa o čo oprieť. Počet moslimov v Európe vzrástol z 29,6 milióna v roku 1990 na 44,1 milióna v roku 2010. V rovnakom čase ich podiel na počte obyvateľstva európskych štátov sa zvýšil zo 4,1% na 6%. Podľa prognóz v roku 2030 až 8% obyvateľov západnej Európy budú tvoriť moslimovia a v roku 2010 islam bude vyznávať každý štvrtý Európan, uvádza Euromag.ru. Tieto čísla sa vzťahujú na obdobie pred prílevom utečencov, teraz ich už treba prehodnocovať. Európa, kde sa oddávna snažili usadiť ľudia moslimskej kultúry, sa mení na centrum dynamického šírenia islamu.

 

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2015/10/22/sotvorenie-musulmanskoj-evropy-36265.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |