Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vystrašená Európa - chelemendik.sk

 

Vystrašená Európa

2020-07-08  (04:17)

 - Vystrašená Európa
V krátkom čase sa dali Íri dvakrát vystrašiť. Najprv to dokázali odporcovia Lisabonskej zmluvy. V júni 2008 takmer presviedčali obyvateľov Írska, že keď zmluvu podporia, Brusel mladým Írkam prikáže, aby išli aspoň raz za niekoľko rokov na interrupciu.

Teraz to zase vyšlo stúpencom dokumentu, keď im nahrala hospodárska kríza. Chýbalo len varovanie, že bez hlasovania za Lisabon by sa prinajmenšom zopakoval veľký írsky hladomor z konca 40. rokov 19. storočia.

Na európskej úrovni odporcovia zmluvy ďalej strašia európskym superštátom. Nie je to celkom neprávom. Bez ohľadu na to, čo hovoria mnohí politici, Lisabon znamená ďalšie prenesenie právomocí z národných štátov do Bruselu.

Pre stúpencov dokumentu je zase strašiakom niekoľko českých senátorov, ktorí Lisabon poslali na ústavný súd. Českých politikov obviňujú, že len brzdia ratifikačný proces. Majú aspoň trocha pravdu. Veď senátorom tak "záleží“ na posúdení zmluvy, že ani nepožiadali o prednostné rokovanie o nej.

Je Lisabonská zmluva dobrá alebo zlá? Zdá sa, že podľa toho, kto vás lepšie vystraší. Ak má byť toto jadro debaty o budúcnosti EÚ, tak je to dosť strašidelné.

Andrej Matišák, Pravda


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |