Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Výmena bábkovodiča: rezignácia Vladislava Surkova znamená dôležitý posun v ruskej politike - chelemendik.sk

 

Výmena bábkovodiča: rezignácia Vladislava Surkova znamená dôležitý posun v ruskej politike

2020-02-24  (04:34)

 - Výmena  bábkovodiča: rezignácia Vladislava Surkova znamená dôležitý  posun v ruskej politike

 

13.5.2013


8. mája odstúpil dobrovoľne opustil post vicepremiéra šéf vládneho aparátu Vladislav Surkov. Mediá sa škriepia o tom, čo znamená rezignácia hlavného  politického stratéga éry prezidenta Medvedeva. Odborníci sa zhodujú na tom, že odchod tak významnej  osobnosti znamená dôležitý sémantický posun v ruskej politike.

Nezavisimaja Gazeta píše, že je to otázka toho, akú pozíciu si  vládnuca elita vybudovala v rámci politického systému predtým a akú má teraz. Konkrétne, jedným zo špecifík tohto posunu je to, že úroveň  prejavovania konfliktov na verejnosti vo vnútri elity viditeľne vzrástla.


Samozrejme, uprostred nultých rokov sa hovorilo a písalo o rôznych kremeľských vežiach“,  o skupinách „liberálov z Peterburgu“  a  „hráčoch z Peterburgu“ pri moci. Ale verejnú,  hoci sprostredkovanú médiami  konfrontáciu  pána Surkova so zástupcom  vyšetrovacieho výboru si  bolo takmer nemožné predstaviť. Rovnako ako verejnú kritiku politiky prezidenta zo strany  ministra financií, ktorá mala za následok jeho odvolanie. „Šečin proti Dvorkovičovi“, „plynoví proti ropným“,  „Putinovi ľudia proti  stúpencom Medvedeva“,  „ľudia Surkova proti ľuďom Volodina“ - zástupcovia vládnucej elity vlastnými slovami a činmi stále viac potvrdzujú správnosť týchto interpretácií...

 

Pripomíname, o akej konfrontácii je reč. Pán Surkov  počas výletu do Londýna  tvrdo okomentoval trestné konanie voči  podpredsedovi Nadáciea Skolkovo. „Nie je tu ani jeden dokázaný fakt, - vyhlásil pán Surkov. - Energickosť, s ktorou Vyšetrovacia komisia   uverejňuje svoje domnienky  vzbudzuje u obyčajných ľudí  pocit, že boli spáchané  trestné činy. Ale je to len energia Vyšetrovacej komisie. Vystúpenie Vladislava Surkova,  šéfa riaditeľstva pre interakcie s médiami Vyšetrovacej komisie, generálmajor Vladimir Markin označil za „áriu moskovského hosťa v Londýne“:  „V súčasnosti medzi „efektívnymi  manažérmi“ panuje  nová móda. Len čo sa niekde koná domová prehliadka, hneď kolegovia dotyčnej osoby začínajú vykrikovať, že ide o politickú objednávku.


Portál RBC daily  sa obrátil s prosbou o komentár na zástupcu generálneho riaditeľa Centra pre politické technológie Alexeja Makarkina. Je presvedčený, že to všetko začalo skôr. Má zmysel si spomenúť  na jeseň roku 2010, kedy Vladislav Surkov  stavil na politickú kariéru Dmitrija Medvedeva.  Vtedy sa týmto politikom  podarilo spolu dosiahnuť rezignáciu Jurija Lužkova  a zároveň vtedy premiér Vladimir Putin zamestnal ako politického poradcu  Vjačeslava Volodina.  „V tej dobe mal Surkov  dobré  šance zostať pri moci, ale prišiel december 2011, keď sa zistilo, že  politická mašinéria, ktorú vytvoril je neefektívna. Mládežnícke organizácie zlyhali, vyzeralo to smiešne,“- hovorí analytik. Verí, že práve v tomto období  Vladislav Surkov  stratil povesť mimoriadne úspešného politického manažéra. O túto exkluzívnosť ho pripravil pán Volodin, ktorý si dokázal poradiť s mnohými úlohami lepšie.


Rossijskaja Gazeta sa ocitla v ťažkej situácii a neponúka žiadnu analýzu tejto udalosti. Len stroho prezentuje fakty a  konštatuje, že plniť povinnosti šéfa vládneho aparátu bol  dočasne menovaný Sergej Prichoďko. Podpredseda vlády  Arkadij Dvorkovič  dočasne  dostal na starosť smery, ktoré predtým spravoval Surkov. 

Denník Moskovskij komsomolec predpokladá, že odstúpenie pána Surkov ani v najmenšom neoslabilo stupeň dominancie Vladimira Putina do ruskej politickej scéne. Ale pán Surkov rozhodne nepostráda  ani politickú odvahu, ani schopnosť viesť vlastnú hru. Bývalý  popredný bábkovodič  ruskej verejnej politiky odmietol hrať úlohu jasného  lúzra  v bábkovom divadle Vladimira Putina. KeĎ si uvedomil, že prehral, pán Surkov odišiel z vlastnej vôle a týmto poriadne zamiešal karty pánovi Putinovi.
 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |