Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vyhlásenie Vladimira Putina v súvislosti s prijatím spoločného vyhlásenia Ruska a USA o Sýrii - chelemendik.sk

 

Vyhlásenie Vladimira Putina v súvislosti s prijatím spoločného vyhlásenia Ruska a USA o Sýrii

2020-08-01  (00:44)

 - Vyhlásenie Vladimira Putina v súvislosti s prijatím spoločného vyhlásenia Ruska a USA o Sýrii

24.2.2016

Hlava štátu vystúpil s mimoriadnym oznámením o spoločnom vyhlásení Ruskej federácie a Spojených štátov Amerických ako spolupredsedov Medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie o zastavení vojenských akcií v Sýrii.

Vladimír Putin: Vážení priatelia, práve som mal telefonický rozhovor s prezidentom Spojených štátov Barackom Obamom. Iniciatíva hovoru bola z ruskej strany. Ale záujem bol zjavne vzájomný.

Spoločné vyhlásenie Ruskej federácie a Spojených štátov Amerických ako spolupredsedov Medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie o zastavení vojenských akcií v Sýrii.

22. februára 2016

Počas rozhovoru sme schválili spoločné vyhlásenie Ruska a Spojených štátov ako spolupredsedov Medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie o zastavení nepriateľských akcií v tejto krajine. Prijatiu vyhlásenia predchádzala intenzívna práca tímov ruských a amerických expertov. Použili sa aj pozitívne skúsenosti, získané v rámci spolupráce na likvidácii chemických zbraní v Sýrii.

Naši vyjednávači uskutočnili niekoľko kôl uzavretých konzultácií. V dôsledku toho sa im podarilo dohodnúť dôležitý konkrétny výsledok. Dosiahla sa dohoda o zastavení vojenských akcií v Sýrii s platnosťou od polnoci damaského času 27. februára 2016 pri splnení podmienok, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou rusko-amerického vyhlásenia.

Podstata týchto podmienok. Pred poludním 26. februára 2016 všetky bojujúce strany v Sýrii musia potvrdiť záväzok o zastavení paľby nám alebo našim americkým partnerom. Ruskí a americkí armádni odborníci spolu na mapách vyznačia oblasti, na ktorých sú dislokované také skupiny. Proti týmto skupinám nebudú podnikané vojenské operácie zo strany ozbrojených síl Sýrskej arabskej republiky, ruských ozbrojených síl a koalície vedenej USA. Opozícia zastaví vojenské operácie proti ozbrojeným silám Sýrskej arabskej republiky a skupinám,  ktoré ich podporujú.

Navrhované ukončenie vojnového stavu sa nebude vzťahovať na ISIL, „Dzhabhat en-Nusrat“ a iné skupiny, ktoré Bezpečnostná rada OSN pokladá za teroristické. Útoky proti nim budú naďalej pokračovať.

Principiálne dôležité je, že Rusko a USA ako spolupredsedovia Medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie sú pripravení rozbehnúť účinný mechanizmus na vykonávanie a kontrolu prímeria oboma účastníkmi - sýrskou vládou a ozbrojenými opozičnými skupinami.

Za týmto účelom bude vytvorená komunikačná „horúca linka“, a - v prípade potreby - pracovná skupina na výmenu informácií. Rusko bude o dohode rokovať s Damaskom - s legitímnym vedením Sýrie. Dúfame, že Spojené štáty budú konať podobne so svojimi spojencami a skupinami, ktoré ich podporujú.

Som presvedčený, že dohodnutý s americkou stranou spoločný postup môže radikálne zvrtnúť krízovú situáciu v Sýrii. Konečne vzniká reálna šanca skončiť roky krviprelievania a násilia. Výsledkom by malo byť uľahčenie humanitárnej pomoci pre všetkých trpiacich sýrskych občanov.

Hlavná vec – vytvárajú sa podmienky pre spustenie skutočného politického diania prostredníctvom širokého vnútorného sýrskeho dialógu v Ženeve pod záštitou OSN.

Moderné dejiny, žiaľ, sú plné príkladov, kedy jednostranné, bez sankcie OSN, akcie v prospech krátkodobých politických či konjunktúrnych záujmov viedli k dramatickým výsledkom. Takých príkladov majú všetci plné hlavy:  Somálsko, Irak, Líbya, Jemen.

Na tomto pozadí rusko-americké dohovory o prímerí v Sýrii, ich spoločné koordinovane vykonávanie so všetkými krajinami - účastníkmi Medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie, môže byť príkladom zodpovedných, založených na medzinárodnom práve a zásadách OSN počínaniach medzinárodného spoločenstva proti hrozbe terorizmu.

Chcel by som dúfať, že ako sýrske vedenie, tak aj všetci naši partneri v regióne i mimo neho podporia algoritmus akcií, zvolený zástupcami Ruska a USA.


Zdroj: Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |