Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vyhlásenie MZV Ruska Ruská o situácii s vykonávaním Minských dohôd - chelemendik.sk

 

Vyhlásenie MZV Ruska Ruská o situácii s vykonávaním Minských dohôd

2020-06-01  (00:03)

 - Vyhlásenie MZV Ruska Ruská o situácii  s vykonávaním Minských dohôd

18.3.2015


Návrhy prezidenta Ukrajiny Petra Porošenko predložené do Najvyššej rady  Ukrajiny o vyčlenení jednotlivých okresov Doneckej a Luganskej oblasti, v ktorých sa nastolí zvláštny samosprávny poriadok, vyvolávajú vážne otázky a obavy.

Na všetkých etapách rokovaní v rámci Kontaktnej skupiny a Normandskej štvorky sa výslovne hovorilo len o tom, že Kyjev má určiť konkrétne územia, na ktorých sa uplatní už skôr schválený Najvyššou radou zákon "O dočasnom poriadku miestnej samosprávy v niektorých regiónoch Doneckej a Luganskej oblasti“. Tento postup bol zakotvený v dokumentoch dohodnutých v Minsku 12. februára 2015, schválených zástupcami Kyjeva, Donecka a Luganska, a tiež Ruskom, Nemeckom, Francúzskom a OBSE.

Porušujúc prijaté záväzky návrhy prezidenta P.A.Porošenko predkladané Najvyššej Rade, menia samotnú podstatu prijatého v Minsku „Balíka opatrení“, nakoľko podmieňujú uplatnenie tohto zákona  ďalšími, doteraz nikdy nediskutovanými podmienkami.  Medzi iným aj snaha podmieniť nadobudnutie účinnosti zákona uznaním výsledkov volieb do orgánov miestnej samosprávy v niektorých regiónoch  Donecka a Luganska, uskutočnenie ktorých je striktne regulované a je spojené so zaradením ďalších požiadaviek, ktoré sa nepredpokladali Minskými dohodami. Úplne sa ignorujú ustanovenia "Balíka opatrení na uplatnenie Minských dohôd“ podľa ktorých modalita uskutočňovania miestnych volieb, ako aj budúci štatút jednotlivých regiónov Doneckej a Luganskej oblasti musia byť predmetom dialógu s predstaviteľmi Donbasu.

Takéto aktivity kyjevských mocenských orgánov sú ďalším dôkazom jeho nasmerovania na podkopávanie procesu založeného Minskými dohodami, čo sa zrejme črtá vo výzvach k Západu s požiadavkami zvýšiť dodávky zbraní pre ukrajinské ozbrojené zložky, vytrvalých hrozbách riešiť problém na Donbase vojenskou silou, tvrdošijnou neschopnosťou  vytvoriť pracovné mechanizmy Kontaktnej skupiny na uplatnenie všetkých aspektov Minských dohôd, vrátane ústavnej reformy a kompletného obnovenia sociálnych a ekonomických vzťahov. Namiesto toho Kyjev nielenže udržuje, ale eskaluje blokádu Donbasu, tvrdo obmedzujúc kontakty obyvateľov z území, kontrolovaných domobranou s ostatnými regiónmi Ukrajiny, rovnako ako ich cezhraničné styky s regiónmi Ruskej federácie čo je v priamom rozpore s ustanoveniami dokumentu „Balík opatrení na implementáciu Minských dohôd“.

Vývoj udalostí potvrdzuje, že ukrajinské vedenie si zvolilo cestu na zamietnutie kľúčového princípu Minského procesu ktorým je riešenie všetkých problémov urovnania cez konzultácie a dohodu so zástupcami Donecka a Luganska. V tejto súvislosti je nemožné vnímať inak ako pokrytecké vyhlásenie prezidenta P.A.Porošenka dňa 16. marca t.r. v Berlíne, že „alternatíva Minským dohodám neexistuje“.

Naliehavo žiadame  garantov týchto dohôd zastúpených lídrami Nemecka a Francúzska, aby požadovali ich dôsledné dodržiavanie, vrátane poctivého dodržovania obsahu a postupnosti nadväzných aktivít, dohodnutých v dokumente zo dňa 12. februára t.r.

Kyjevské mocenské  orgány musia striktne plniť svoje záväzky a začať skutočný politický dialóg so zástupcami Donbasu o všetkých aspektoch urovnania ukrajinskej krízy.

 

16. marca 2015

 
Zdroj: Velvyslanectvo Ruskej federacie 
v Slovenskej republike

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |