Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Výbuch na chemickom závode v Donecku: „Nedaj Bože prežiť niečo také!“ - chelemendik.sk

 

Výbuch na chemickom závode v Donecku: „Nedaj Bože prežiť niečo také!“

2020-05-27  (03:50)

 - Výbuch na chemickom závode v Donecku: „Nedaj Bože prežiť niečo také!“

10.2.2015

Doneckom otriasol 8. februára neskoro večer silný výbuch, aký tu nepočuli asi za celý čas bojov. Explózia zaznela na chemickom závode.

V dôsledku explózie veľmi utrpeli neďaleké obytné štvrte, v mnohých domoch vyrazilo na oknách sklá. Výbušnú vlnu pocítili dokonca aj obyvatelia miest nachádzajúcich sa niekoľko desiatok kilometrov od Donecka.

Na základe informácie miestnych predstaviteľov moci sú obete, avšak ich počet sa nespresňuje. Konečnú príčinu výbuchu predstavitelia moci zatiaľ nenazývajú a odvolávajú sa na to, že dnes tam pracujú odborníci a výsledok vyhlásia až po skončení práce expertov. Vojaci jednostranne vyhlásenej DĽR pritom informujú, že k výbuchu došlo buď v dôsledku zásahu územia závodu konvenčnej rakety Točka-U, alebo v dôsledku zásahu delostreleckého granátu veľkého kalibru.

Miestni obyvatelia, ktorí si vo väčšine prípadov už zvykli na neustále výbuchy, streľbu a iné zvuky vojny sa priznávajú, že explózia ich veľmi naľakala, obzvlášť tých, kto nielen počul výbuch, ale aj uvidel v nočnom nebi veľký „ohnivý hríb“. Niekomu sa zdalo, že je to koniec, že na mesto zhodili atómovú bombu. Bomba nebola našťastie atómová, žiara o nejaký čas zmizla a domy zostali stáť na svojom mieste, avšak obyvatelia mali naďalej obavy. Celú noc a celý nasledovný deň posudzovali v meste večerný výbuch a jeho možné následky.

„Od môjho domu do závodu je pár kilometrov. Počas výbuchu som bol v letnej kuchynke, preberal som zemiaky. Keď sa to stalo, môj dvor doslovne ožiarilo. Ako som sedel na stoličke, tak som aj na nej zamrel na mieste, pomyslel som si, že prišla smrť. V mojom dome sklá na oknách nevyleteli, ale na šope vyrazilo dvere. Aj v okolí, čo dom, to bez skiel na oknách. Ľuďom to pridalo iba nové starosti. Avšak hlavné je, že živí zostali všetci, tento raz nás Boh zachránil. Hrozný večer, taký si ešte nepamätám“, - hovorí Vladimír, obyvateľ Kujbyševskej štvrte.

"Bolo všelijako, ale také si ešte nepamätám. Stalo sa to bližšie k 11.00 večer, chystala som sa ísť už spať, ako zrazu zaznel silný výbuch a na chvíľu sa mi zazdalo, že v byte zostalo od jasnej žiary svetlejšie, poroztvárali sa vetracie okienka a výbušná vlna otvorila všetky dvere. Viete, skoro som svoju dušu oddala Bohu, bolo tak strašne, že som si ani nestihla uvedomiť, čo sa stalo, jednoducho som spadla na zem a tam som aj ležala od strachu niekoľko minút. Bála som sa pravdaže, doma som bola sama, muž odišiel na zárobky a deti som ešte dávno poslala k starej mame do Ruska. Zomrela by som nedočkajúc sa svojich najbližších. Sláva Bohu, všetko sa skončilo šťastne. Ráno informovali, že na závod niečo priletelo“, hovorí obyvateľka Vorošilovskej štvrte Valentína.

„Bývam na druhom konci mesta, v Proletárskej štvrti, ale také tu ešte nikdy nebolo. Výbušná vlna zasiahla aj našu štvrť ihneď po explózii. Na balkóne treslo na okne sklo, susedia tiež hovoria, že na niektorých bytoch tiež tresli sklá na oknách. Predstavte si, aký musel byť výbuch, ne daj Bože, aby sa také niečo ešte raz stalo“, - hovorí obyvateľ Donecka Anatolij Grigorievič.

Doneck po prežití včerajšieho silného výbuchu naďalej pociťuje na sebe všetky ťažkosti vojny. Celý deň sa v meste za účasti ťažkého delostrelectva intenzívne ostreľuje.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2015_02_10/Vybuch-na-chemickom-zavode-v-Donecku-Ne-daj-Boze-prezit-nieco-take-3211/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |