Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vraždili kvôli ľudskému tuku - chelemendik.sk

 

Vraždili kvôli ľudskému tuku

2020-06-03  (16:17)

 - Vraždili kvôli ľudskému tuku

Gang v Peru vraždil kvôli ľudskému tuku, predával ho údajne v Európe


Peruánska polícia vo štvrtok oznámila zatknutie štyroch osôb podozrivých z desiatok vrážd. Ich cieľom bolo získať ľudský tuk a následne ho predať na čiernom trhu v Európe pre kozmetické a farmaceutické účely. Po ďalších siedmich členoch gangu sa pátra.

Polícia zatiaľ žiaden predaj ľudského tuku nepotvrdila a odborníci pre agentúru AP sa vyjadrili skepticky k možnej existencii čierneho trhu s tukom. U zatknutých sa však ľudský tuk našiel. Polícia uviedla, že gang môže stáť za zmiznutím až 60 nezvestných ľudí v oblasti Huánaco asi 400 kilometrov severovýchodne od Limy.

Zatknutí už priznali päť vrážd, obvinení sú však zatiaľ len z jednej, pri ktorej polícia dokázala ich vinu. Zločinci údajne zabíjali ľudí na odľahlých cestách . Jeden zo zatknutých podľa polície povedal, že im po zabití odrezali hlavy a končatiny, vybrali vnútornosti, torzo tela zavesili nad oheň a odkvapkávajúci tuk zachytávali do nádob. Za liter takéhoto ľudského tuku vraj dostávali 15 000 dolárov (cca 10 000 eur).

Obchod vraj trvá už vyše 30 rokov

Podľa polície jeden zo zadržaných vypovedal, že tuk predávali sprostredkovateľom v hlavnom meste Lima a že vodca gangu tento obchod realizoval už vyše 30 rokov, pričom jeho skupina nie je jediná, ktorá sa venuje tomuto obchodu. Zadržaní boli traja muži a jedna žena. Medzi hľadanými osobami sú aj dvaja Taliani. U zadržanej ženy v dome našla polícia 17 litrov ľudského tuku.

V oblasti Huánuco pôsobí aj ľavicová gerila, ktorá má za posledné desaťročia na svedomí niekoľko tisíc mŕtvych ľudí. Súvislosť gangu s ľavicovou gerilou sa však zatiaľ nepreukázala. Gang mal prezývku 'pishtacos' podľa starej peruánskej legendy o zabijakoch, ktorí útočili na ľudí na opustených cestách a vraždili ich kvôli ich tuku.


Odborníci sú skeptickí

Odborníci sa k existencii trhu s ľudským tukom vyjadrili skepticky. Využitie síce má v kozmetike a medicíne, ale takmer vždy ide o tuk samotného pacienta. Keby sa použije tuk niekoho iného, "môže nastať imunologická reakcia s možnými fatálnymi následkami," povedal dermatológ Neil Sadick z Cornellovej univerzity v New Yorku.

Profesor plastickej chirurgie z Virgínskej univerzity Adam Katz povedal, že nevie, prečo by mal vôbec nejaký čierny trh s ľudským tukom existovať. "Nedáva to vôbec zmysel, pretože vo väčšine krajín môžeme tuk pohodlne a vo veľkom množstve získať od ľudí, ktorí sú ochotní a pripravení ho darovať," vyhlásil Katz.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |