Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vražda Kennedyho. Víťazstvo teórie sprisahania - ruvr.ru - chelemendik.sk

 

Vražda Kennedyho. Víťazstvo teórie sprisahania - ruvr.ru

2020-01-20  (17:38)

 - Vražda Kennedyho. Víťazstvo teórie sprisahania - ruvr.ru


 

   

Zavraždenie Johna Kennedyho zahájilo epochu pochybností v USA trvajúcu doposiaľ. V súlade s prieskumom verejnej mienky je dokonca aj teraz vyše polovice Američanov presvedčených, že 35 prezident sa stal obeťou sprisahania.

Prvé vyšetrovanie zavraždenia Johna Kennedyho sa uskutočnilo po horúcich stopách v roku 1964. Komisia vedená vrchným sudcom Warrenom vyhlásila, že Lee Harvey Oswald bol osamelým vrahom. Američania vtedy oficiálnym predstaviteľom moci uverili. Pochybovať začali iba na rozhraní rokov 1960 – 1970, pripomenul novinár David Talbot, autor knihy Brothers: The Hidden History of the Kennedy Years.

- 13 rokov po zavraždení prezidenta Kennedyho sa začala pravda o tých udalostiach objavovať na povrchu. Bolo to výsledkom politickej krízy v USA v súvislosti s vojnou vo Vietname a kvôli Watergatskému škandálu pri prezidentovi Nixonovi. Kríza priviedla k rozkolu samotného systému a do tejto trhliny začala prenikať pravda.

Ľudia žiadali pravdu. Prezident Ford preto inicioval nové vyšetrovanie. Zaoberal sa ním Výbor Snemovne reprezentantov USA. Kennedyho zavraždili v súlade s jeho závermi v dôsledku sprisahania a Lee Harvey Oswald bol iba vykonávateľom. Mená sprisahancov nazvané neboli, preto začali ponúkať svoje teórie autori súkromných vyšetrovaní. Bola verzia, že Kennedyho si objednala mafia: prezident aktívne bojoval s organizovaným trestným zločinom a odmietnutie zvrhnúť Fidela Castra priviedlo k tomu, že mafia stratila obrovský biznis na Kube. Proti prezidentovi vystupovali ropní magnáti z Texasu: Kennedy chcel zrušiť daňové úľavy na využívanie nerastných zásob zeme, v súvislosti s čím by stratili obrovské peniaze. Najčastejšie obviňujú zo zavraždenia Kennedyho CIA. Motívy Výzvedná správa mala: nespokojnosť s politikou voči Kube, konaním v studenej vojne so ZSSR a neželaním zahájiť vojenskú operáciu vo Vietname. Avšak hlavnou príčinou podozrievať CIA bola lož jeho vedenia, ktoré popieralo akékoľvek kontakty s Lee Harvey Oswaldom. V roku 1962 sa vrátil zo ZSSR. Agenti CIA boli povinní vypočuť a preveriť človeka, ktorý ušiel do Sovietskeho zväzu, žil tam niekoľko rokov a následne sa vrátil do USA. No v CIA vyhlasovali, že žiadne výsluchy neboli.

Všetky tieto verzie sa v USA posudzujú doposiaľ, avšak nie na oficiálnej úrovni. Závery Výboru Snemovne reprezentantov tak ani nemali oficiálny štatút: americké deti sa naďalej v škole učia, že Lee Harvey Oswald bol osamoteným vrahom. Nedá sa očakávať, že k 50 výročiu zavraždenia Kennedyho sa niečo vyjasní. Americkí predstavitelia moci a výzvedné služby, ktorých činnosť odhalili WikiLeaks a Edward Snowden, sú ohrození. Ak v Bielom dome, CIA a FBI vedia, kto zavraždil Kennedyho, teraz to nepovedia. Ihneď vznikne otázka, prečo tak dlho mlčali.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |