Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vrah Ernesta Valka mal jasný plán - chelemendik.sk

 

Vrah Ernesta Valka mal jasný plán

2020-06-01  (09:27)

 - Vrah Ernesta Valka mal jasný plán

Zistenie HN: Vrah Ernesta Valka mal jasný plán

16.11.2010


Vražda právnika Ernesta Valka bola vopred pripravená. Páchateľ nekonal v afekte, ale mal jasný motív.

Práve týmto smerom sa uberá policajné vyšetrovanie. Podľa našich informácií plánujú vyšetrovatelia trestný čin vraždy v najbližšom čase prekvalifikovať na úkladnú vraždu. HN to potvrdil dôveryhodný zdroj v prostredia polície. Tento typ vraždy vylučuje náhodné zabitie.

Oficiálne však polícia naďalej mlčí, komentovať nechce ani tieto informácie. "Všetky skutočnosti, o ktorých polícia mohla a chcela informovať verejnosť, boli medializované,“ reagovala pre HN Jana Pôbišová z policajného prezídia.

Motív vraždy zostáva zatiaľ neznámy. Blízki advokáta už minulý týždeň poukazovali na megakauzu Tipos. Šéf spoločnosti Miloš Ronec HN potvrdil, že sa s Valkom v prípade pravidelne radili a práve on by zrejme prebral zastupovanie Tiposu aj pred Najvyšším súdom. Ten má rozhodnúť, či štátna lotéria bude musieť zaplatiť 66 miliónov eur za neoprávnené používanie know-how. "Pravdepodobne by to bol on, bola by to jedna z alternatív, naša firma má podpísanú zmluvu so spoločnosťou Valko & Partners,“ uviedol Ronec. Podľa našich informácií mal Valko pripravené kroky, ktoré mohli pomôcť štátu vyhrať spor na súde.

Ronec dodáva, že s Valkom sa v tejto téme až tak ďaleko nestihli dostať. Aktuálne totiž riešili námietku o zaujatosti sudcu Najvyššieho súdu, ktorú podal Tipos na Valkovo odporúčanie. "Potrebovali sme získať čas, nakoľko ide o najvážnejšie rozhodnutie v histórii Tiposu, aj pán Valko poradil podať námietku, radili sme sa s ním pri každom závažnom rozhodnutí, “ potvrdil HN Ronec.

Otáznik nad obhajcom

Práve pred Ústavným súdom Valko štátnu firmu zastupoval. Spoločnosť navyše ukončila
spoluprácu s Ľudovítom Krúpom, doterajším právnym zástupcom pred Najvyšším súdom. Aké malo vedenie Tiposu dôvody na rozviazanie spolupráce s Krúpom, Ronec nevysvetlil. "S pánom Krúpom sme sa dohodli, že zrušíme zmluvu, viac k tomu nemôžem povedať,“ dodal riaditeľ spoločnosti. Nepovedal teda o nič viac ako samotný Krúpa, s ktorým sme sa bavili ešte minulý týždeň. "Nemôžem sa k tomuto vyjadrovať a nebudem sa k tomu vyjadrovať. Možno inokedy, teraz nie,“ reagoval pre HN Krúpa ešte v stredu.

Samotný Valko mal podľa našich informácií podozrenie, že rozhodnutie súdu smeruje cielene k prehre štátu a práve tomu chcel právnik zabrániť. Kto bude po smrti advokáta zastupovať Tipos pred Ústavným súdom, ale aj pred tým Najvyšším, vedenie spoločnosti zatiaľ nevie. "Ešte sme nerozhodli,“ povedal Ronec.

V špeciálnom režime

Isté však je, že Valka pochovajú už dnes bez toho, aby verejnosť poznala vraha. Polícia aj včera uisťovala, že robí všetko pre to, aby bol prípad čo najskôr objasnený. Po tom, ako sa vražda prekvalifikuje na úkladnú vraždu, prejde celý spis pod Úrad špeciálneho prokurátora. Momentálne ho má na stole Generálna prokuratúra, konkrétne odbor osobitného určenia. Generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa včera k prípadu nechcel vyjadrovať. "Ja s tým nemám nič spoločné, je to u nás na odbore osobitného určenia.“ Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik zasa tvrdil, že k nim zatiaľ spis nedošiel, o prekvalifikovaní teda zatiaľ nebol informovaný. 
 

 

hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2010-11-16  (10:49)
55%  
mínus plus
  "Kto čím bojuje, tým aj hynie".


Mg   |   2010-11-17  (11:51)
50%  
mínus plus
  Tak je.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |