Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vonkajšie hrozby pre Rusko v roku 2016 - chelemendik.sk

 

Vonkajšie hrozby pre Rusko v roku 2016

2020-08-08  (08:20)

 - Vonkajšie hrozby pre Rusko v roku 2016

30.3.2016

Hlavnou medzinárodnou hrozbou pre Rusko zostáva politika USA   zameraná na jeho oslabenie. Nebezpečenstvo pre Rusko predstavuje aj terorizmus a možný konflikt s Tureckom. V zozname priamych hrozieb sa pritom nenachádza Ukrajina, uvádza denník Izvestija s odvolaním sa na správu „Medzinárodné hrozby 2016“.

Správu zverejnil 29. marca 2016 diskusný klub Valdaj a agentúra „Zahraničná politika“.

Ako pre Izvestija povedal jeden z autorov správy, programový riaditeľ klubu Valdaj Andrej Sušencov, teraz fakticky existujú dva prístupy k hodnoteniu americkej politiky. Niektorí experti si myslia, že USA chcú zámerne dosiahnuť oslabenie Ruska, kým iní sa domnievajú, že Američania iba nepriamo poškodzujú ruské záujmy  pri dosahovaní svojich cieľov.

Ako informujú Izvestija, po úspechu vojenskej operácie v Sýrii, Rusko začalo nachádzať nový vektor vo vzťahoch so Západom.

Súčasne prebehli informácie, že účasť Ruska v sýrskej operácii môže viesť ku konfliktu s Tureckom. „Vnášajú sa zmeny do plánov obrany Ruska do roku 2020. Uskutočňujú sa manévre, počas ktorých sa spracovávajú scenáre konfliktu s Tureckom. Turci   tiež organizujú  manévre a cvičenia záložníkov,“ vysvetľuje Sušencov.

V správe, na ktorú sa odvolávajú Izvestija, sa spomína teroristická hrozba Rusku zo strany islamských radikálov. Zachová sa v prípade úplného víťazstva v Sýrii, pretože tí „najlepší bojovníci a velitelia  sa zrejme premiestnia zo Sýrie do iných krajín so slabou štátnou mocou (Irak, Líbya, Mali, Afganistan, Somálsko, a iné), kde budú pokračovať v svojej deštruktívnej činnosti“.

Podľa informácií denníka, v rámci medzinárodných hrozieb sa spomína možný rast napätia na Ďalekom východe a v juhovýchodnej Ázii, kde sa pozoruje rozpor medzi Čínou a USA  a ich spojencami. Súčasne sa spomína fakt, že medzi priamymi hrozbami nefiguruje Ukrajina. Tento konflikt „pomaly, ale isto prechádza do kategórie tzv. zmrazených konfliktov“.

Zdroj: http://ria.ru/politics/20160329/1399016458.html

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |