Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Voľby na Ukrajine sú sexi - chelemendik.sk

 

Voľby na Ukrajine sú sexi

2020-05-30  (13:25)

 - Voľby na Ukrajine sú  sexi

Voľby na Ukrajine sú napäté, ale aj sexi. Mladé Ukrajinky sa vyzliekli


Štyri sporo oblečené mladé ženy vtrhli do volebného úradu jedného z kandidátov druhého kola ukrajinských prezidentských volieb Viktora Janukovyča a protestovali proti znásilňovaniu demokracie na Ukrajine. Informovala o tom agentúra AFP.


Mladé nahé feministky protestovali v Kyjeve proti znásilňovaniu demokracie.
Mladé nahé feministky protestovali v Kyjeve proti znásilňovaniu demokracie.
Autor: Reuters

Ukrajinci v nedeľu rozhodnú o tom, či ich ďalším prezidentom bude Janukovyč, alebo jeho súperka Julija Tymošenková. Čaká sa tesný výsledok, ktorý bude známy asi až v pondelok. Podľa agentúr je atmosféra napätá a záujem o hlasovanie veľký.

Štyri mladé ženy hlásiace sa k malej feministickej organizácii Femen sa vyzliekli pred objektívmi fotoaparátov a kamier, nachystaných na príchod Janukovyča.

"Už bolo dosť znásilňovania tejto krajiny," Žiadali feministky nesúci transparent s nápisom Pomoc , znásilnenie!

Veľmi rýchlo sa ich ujala polícia, zatiaľ čo dámy tvrdili, že nepatria k žiadnemu z táborov. Nemohli sa vraj zachovať vyvážene a usporiadať podobnú akciu medzi stúpencami Tymošenkovej, pretože táto politička má hlavný štáb vo svojom rodisku Dnepropetrovsku a na cestu tam vraj ženy nemali dosť peňazí.

"To, čo sa na Ukrajine dialo pri predvolebnej kampani, ohrozuje demokraciu," povedala jedna z účastníčiek happeningu Olexandra Ševčenkova.

Posledné dni pred druhým kolom volieb sprevádzalo značené napätie. Tábory oboch kandidátov sa vzájomne vinil z toho, že si vopred privlastňujú víťazstvo, a hrozili, že sa o výsledku rozhodne v uliciach.

V Kyjeve panujú prísne bezpečnostné opatrenia a Tymošenková tvrdí, že Janukovyč a jeho ľudia sú pripravení zmocniť sa vládnych úradov silou.

Zdroj: ČTK

 


 - DINOSAURY SLOVENSKEJ POLITIKY

Sergej Chelemendik

DINOSAURI SLOVENSKEJ POLITIKY

 

V známom filme  sa Jurským parkom označovala  rezervácia dinosaurov kdesi na ostrove, kde prehistorické dinosaury, ktoré sa nejakým zázrakom zachránili, priniesli hrdinom filmu veľa nových nezabudnuteľných pocitov.

 Čo s tým má spoločné slovenská politika?

 

 


 - KTO BUDE ĎALŠÍ?

Veľa rokov som nepísal o slovenskej politike, ale pri pohľade na udalosti posledných dní si kladiem otázku, či to bolo správne. Čo ak náhodou  sú moje texty o slovenskej politike potrebné a užitočné?

Ešte ani nestihol poriadne vyschnúť „elektronický atrament“ eseje Dinosauri slovenskej politiky, keď nastalo epochálne zemetrasenie na slovenskej politickej scéne, ktoré Fico opísal približne takto: ukázalo sa, že stačili dve tlačové besedy (mali sa na mysli jeho vlastné vystúpenia o korupčnej minulosti  SDKÚ), a Dzurinda „pustil do gatí“.

Pokúsim sa prebiehajúce udalosti opísať trochu literárnejším  a elegantnejším štýlom.

Predstavme si veľký ponurý palác, kam dôvtipný detektív vyšetrujúci zločiny, Hercule Poirot,  listami pozve účastníkov jedného veľkého zločinu storočia – slovenskej privatizácie.
Hostia sa zišli, porozchádzali do svojich izieb, nastala noc, keď sa zrazu ozval srdcervúci výkrik.  Uprostred veľkej obradnej sály ležala s podrezaným hrdlom mŕtvola jedného z hlavných podozrivých, predčasne šedivého a neúmerne svojmu veku vyschnutého strýčka Mikuláša.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |