Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Voľby do Európskeho parlamentu ako demonštrácia veľkej európskej nespokojnosti - chelemendik.sk

 

Voľby do Európskeho parlamentu ako demonštrácia veľkej európskej nespokojnosti

2020-09-28  (19:48)

 - Voľby do Európskeho parlamentu ako demonštrácia veľkej európskej nespokojnosti

26.5.2014

Európa zhrnula výsledky volieb do Európskeho parlamentu 22. – 25. mája a mnohí mali z nich šok. Skoro všetky vydania Británie a Francúzska, hlavní politici a analytici ich nazvali ako „politické zemetrasenie“. Bola to nevídaná doposiaľ demonštrácia veľkej európskej nespokojnosti s Bruselom. A aj vlastnými vládami.

Nemôže sa povedať, že voľby priniesli revolučné výsledky. Konzervatívna Európska ľudová strana /frakcia pravých centristov/ získala 212 zo 751 mandátov a zachovala si vedenie, hoci svoje pozície aj oslabila. Na druhom mieste je naďalej frakcia socialistického zamerania – Pokroková aliancia demokratov a socialistov, ktorí získavajú 186 miest. Avšak vec netkvie v číslach. Je to vec nálad.

Voľby do Európskeho parlamentu boli najskôr plebiscitom o politike hlavných strán Európskej únie. Prehrali s treskom skoro všetky. Najviac sa to prejavilo v Británii a vo Francúzsku.

Také výsledky sme nevideli v Británii vyše 100 rokov, pripomenul líder UKIP Nigel Farage. UKIP získa viac miest v EP než torry alebo labouristi.

- Prekvapujúce nie je to, že sa tak stalo, ako to, že sa tak nestalo skôr. Torry, labouristi a liberáli nás zaviedli do Spoločného trhu, ktorý sa potom transformoval do politickej Európskej únie, nasľubovali hory doly, ale svoje sľuby nesplnili. Teraz nemôžeme riadiť vlastnú krajinu a nemôžeme kontrolovať vlastné hranice.

Vo Francúzsku môže počítať Národný front na čele s Marine Le Penovou s 25 mandátmi, čo je minimálne 10 krát viac ako u socialistov a pravých centristov. Marine Le Penová vystupuje za kontrolu imigrácie a proti bruselskej byrokracii. Neraz sa vyslovila proti jednopohlavným manželstvám a politike multikulturalizmu. Le Penová podporuje vystúpenie Francúzska z NATO a spoluprácu s Ruskom.

Politika Francúzska sa nemôže viac uskutočňovať bez účasti národa a proti jeho názoru, vyhlásila vedúca Národného frontu Marine Le Penová na svojom „víťaznom mítingu“.

- Suverénny národ Francúzska vyslovil svoj názor, tak ako to bolo vždy v kritické chvíle našich dejín. Národ Francúzska hlasite a jasne vyhlásil, že chce sám rozhodovať o svojom osude. Potrebujeme politiku Francúzska pre Francúzov a za účasti Francúzov.

Jediná krajina „z veľkých“, kde sa protieurópskym stranám nepodarilo predbehnúť vládne – je Nemecko. Prvenstvo si tu zachovali kresťanskí demokrati kancelárky Angely Merkelovej. Hoci ich celkový počet mandátov aj klesol kvôli európskym skeptikom.

Na voľbách sa zúčastnilo niečo viac ako 43% európskych voličov. A po sčítaní hlasovacích lístkov sa stalo jasné, že je to veľmi hlasité protestné vyhlásenie proti tomu, čo sa nepáči Európanom. A nepáčia sa im veľmi široko otvorené dvere pre imigrantov, žonglovanie tradičnými hodnotami a strata zmyslu európskej integrácie. A ešte veľmi - veľmi veľa byrokratov v Bruseli.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_05_26/Volby-do-Europskeho-parlamentu-ako-demonstracia-velkej-europskej-nespokojnosti-7236/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |