Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna už prekročila prah Ruska... - chelemendik.sk

 

Vojna už prekročila prah Ruska...

2020-07-04  (06:36)

 - Vojna už prekročila prah Ruska...

18.11.2014


Keď sa hovorí o vojne, mnohí teoretici majú na mysli niečo abstraktné, akési zlo, ktoré vzišlo z vôle politikov. Pritom každá vojna je najmä podnikateľský projekt. Nič viac. Vojnu začínajú práve svetoví finančníci. Prezidenti,  tí najvýznamnejší politici, renomovaní politológovia a novinári  sú len vysoko platený obsluhujúci personál.

Vojna sa nikdy nezačínala len tak, pre nič za nič. Nijaký prezident nemôže začať vojnu zo svojho rozhodnutia, alebo z politického rozmaru, v mene nejakých národných záujmov svojej krajiny. Nemá na to sily, ani reálnu plnú moc. Národné záujmy jeho krajiny priamo súvisia  s globálnymi financiami, záujmy ktorých sú vždy primárne.

Lokálne a svetové vojny sa vždy začínajú až po tom, keď svetové finančné štruktúry zadajú ciele, existuje  presný  podnikateľský  plán a dôkladne sa vyhodnotí  debet a kredit nasledujúcej vojny.  Až po podnikateľských záujmoch sa určujú sa spôsoby, sily a prostriedky vedenia vojny s prihliadnutím na ich náklady a návratnosť počas bojových akcií.

Žiadna svetová finančná skupina nezačína ani malú vojnu, aby tým  sama seba nejako poškodila. Sebestačnosť a zisk, tak, ako v každom podnikaní, tu stoja na prvom mieste. Nikdy ste nerozmýšľali nad tým, prečo americké spravodajské služby robia skúšky napríklad s bakteriologickými zbraňami v tých najchudobnejších štátoch? Pretože tam žije obyvateľstvo, ktoré je  platobne absolútne neschopné a smrť ktorého nespôsobí veľa strát a nebezpečenstvo pre globálne financie a finančno-priemyslené giganty, atď.

A čo potom taká veľká vojna! Autori a realizátori studenej vojny proti ZSSR minuli veľa peňazí. Už len samotné vytvorenie jednej antimatrice  Sovietskeho zväzu koľko stálo miliárd. Ale všetko sa oplatilo a niekoľkokrát znásobilo vo finančnom, politickom a vojenskom pláne. Mnohokrát! Doteraz platíme za porážku v tejto vojne. Doteraz sme koncepčne okupovaní antiruskými silami. Vo všetkých vojnách bojujú peniaze proti ešte väčším peniazom. Trh, to  je konkurencia. Konkurencia, to je vojna. Vojna to je pokračovanie finančnej a ekonomickej činnosti inými metódami.
Prečo všetky tieto reči?

Preto, lebo druhá svetová vojna sa v svojej podobe nezopakuje. Je to drahé. Nie veľmi efektívne. A nebezpečné.
Moderné zbrane sú také drahé, že ich využívanie vychádza drahšie než predpokladané víťazstvo. Ak uvážime odvetný úder a cenu nenávratných škôd, potom je vojna so včerajšími metódami nerentabilná.

Práve preto bola proti Rusku začatá vojna inými prostriedkami a spôsobmi – informačno-teroristickými. Zatiaľ dominuje informačná zložka, ale všetko je ešte pred nami. Uplynie trochu času a začne sa masový nábor teroristov ako lacný nástroj pre bojové akcie proti našej krajine.
Päťtisíc bojovníkov vychádza oveľa lacnejšie než tankové oddiely. Pritom tankové oddiely vydržia na bojovom poli 13-18 minút. A skúste zničiť 5-tisíc teroristov, ktorí neformujú líniu frontu“ a vôbec nevstupujú do kontaktu s vojskami. Teroristi sa zmiešavajú s miestnym obyvateľstvom, proti ktorému sa začína teror.

Odkiaľ sa berú teroristi? Na územiach susedne ležiacich štátov, ktoré sú dovedené na pokraj absolútnej biedy. V našom prípade ich americké spravodajské služby začínajú formovať na Ukrajine. A nasadzujú ich aj v bojoch na juhovýchode.

Celý ten chaos, ktorý panuje na Ukrajine sleduje niekoľko cieľov. Jedným z nich je doviesť obyvateľstvo do beštiálneho postavenia, aby sa za kopejku dalo zverbovať toľko bojovníkov, koľko je potrebné. Už dnes mnohí v radoch trestných oddielov bojuje na juhovýchode nie za peniaze, ale za sľuby veliteľov zločineckých oddielov vyplatiť im mizerné peniaze. Títo ľudia sa živia výlučne rabovaním.

V stave biedy sa Ukrajina mení na nevyčerpateľný zdroj dopĺňania teroristickej armády vo vojne proti Rusku. Druhý zdroj bojovníkov je Kaukaz, ktorý sa permanentne pokúšajú zapáliť. Tretím je Tatarstan.

Autori informačno-teroristickej vojny pri vytváraní jej modelu spočítali všetko do detailov.

Rusko sa nedá poraziť podľa algoritmu „armáda proti armáde“, pretože by to viedlo k obrovským stratám. Preto vojenskú zložku je nutné neutralizovať. A to dokáže iba armáda  teroristov, ktorej cieľom nie je poraziť nepriateľa v boji. Cieľom je vojna ako nástroj na likvidáciu ekonomiky, finančného systému  a celého systému štátnosti. Teroristi bojujú s civilným obyvateľstvom, zasievajú chaos a paniku. Chaos a panika menia územie na zónu totálnej nočnej mory. V súčasných podmienkach chrániť civilných obyvateľov v informačno-teroristickej vojne neexistuje  nijaká možnosť. Nijaká armáda, nijaká polícia, nijaké peniaze nestačia na ochranu všetkých zraniteľných sociálnych objektov.

Vezmime si ako príklad 11. september. Útok na dvojičky, vysielaný v priamom prenose, vyvolal v Američanoch šok. No túto zlovestnú šou uskutočnili a riadili „svoji ľudia“, preto ciele sa dosiahli bez poškodenia štátnosti. Teraz si predstavte, že túto operáciu by napríklad uskutočnila jedna z arabských krajín a v tom istom čase by došlo k výbuchom vo Washingtone, Chicagu a Indianopolise. A ešte by v dvoch-troch mestách boli obsadené nemocnice, školy, a stanice v metre. Koniec. Strana by padla na kolená a teroristom by stačilo v tomto chaose iba udržiavať napätie, ničiť významné objekty a terorizovať civilné obyvateľstvo... Myslíte, že by sa USA dlho udržali? Nie. Tam stačí aby trochu viac nasnežilo a život obyvateľov je paralyzovaný.
To isté sa dá povedať o ktoromkoľvek štáte EÚ.

Aj my máme  svoje smutné skúsenosti. Dubrovka, Beslan... Aby sme sa vysporiadali s teroristami, vždy sme na miesto posielali tie najlepšie sily, ktoré štát mal k dispozícii. A čo ak by v jednom okamihu  nastalo 20 dubroviek a 30 beslanov? Následky by boli desivé. Štát objektívne nemá sily, ani prostriedky proti takýmto teroristickým útokom...

Skúsenosti ukazujú, že ani jedno mesto sa nedá vyčistiť od teroristov, bez toho, aby nebolo zničené. Dôkazom toho je Sýria, kde obývané miesta obsadili v USA vycvičené teroristické oddiely. Proti 20 a 40-členným skupinám treba nasadiť tisícky vojakov, bojovú techniku a ťažké delostrelectvo a ich bojová účinnosť proti banditom je slabá.


Odkiaľ teroristi berú zbrane? Kupujú ich na čiernom trhu? Ani náhodou. Príkladom je prvá čečenská vojenská kampaň. Do republiky prenikli teroristické skupiny iba s automatmi. Okamžite zaútočili na policajné stanice a doplnili si svoje zásoby. Potom prepadli vojenské sklady, kde sa dostali ku granátometom a prenosným systémom protivzdušnej techniky a veľkému množstvu munície.

Treba si uvedomiť jednoduchú vec. Najzraniteľnejší pred teroristami sú civili, ktorých nedokáže ochrániť ani armáda, ani polícia. A práve civilné obyvateľstvo je hlavným objektom bojových akcií. Dve  desiatky teroristických skupín po 20-30 ľudí môže za 24 hodín zlikvidovať  mesto  Ničiac všetko okolo seba, ničiac civilné obyvateľstvo, podpaľujúc domy... Teroristi pritom vôbec nepotrebujú vstupovať do kontaktu s vojenskými či policajnými oddielmi. Prečo? Lebo ich cieľom nie je obsadiť mesto a držať ho pod kontrolou. Ich úlohou je paralyzovať život mesta, jeho priemysel, ekonomiku a banky prostredníctvom likvidácie systému riadenia. Úloha nie je dobyť, ale likvidovať!

Ako sa dá brániť pred teroristickými oddielmi na obyvateľmi osídlených miestach?

Určité skúsenosti existujú. Niektoré štáty v miestach, kde žijú obyvatelia, sa vydali cestou vytvárania vojensko-mobilizačných centier. Reč je o vzniku určitých síl (z radov civilného obyvateľstva), ktoré sú pripravované na to, aby v hodine x  rýchlo  prenikli tam, kam treba a odrezali, alebo sťažili  cestu teroristom (obkľúčili ich, odrezali im ústupové cesty, atď.), do príchodu policajných alebo armádnych síl. 


Pripomeniem, že väčšinu strát na Donbase sme utrpeli medzi našimi dobrovoľníkmi práve preto, že neexistovala základná organizovanosť, bojová koordinácia a  ľudia vôbec nevedeli, čo majú robiť.

Existujú aj iné efektívne prostriedky ako sa brániť v informačno-teroristickej vojne, o ktorých však nemá význam hovoriť s novinármi.
Hlavná otázka je, koľko máme času na to, aby sme podnikli nutné opatrenia a či existuje vedomie toho, čo konkrétne treba urobiť?

Autor: Alexander Žilin  riaditeľ Centra výskumu spoločenských a aplikovaných vied

Zdroj:  IA Regnum


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |