Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna trpaslíkov - chelemendik.sk

 

Vojna trpaslíkov

2020-05-28  (10:29)

 - Vojna trpaslíkov

29. decembra 2010 

Vládna koalícia holduje zvláštnemu druhu úprimnosti: všetko, čo sa o nej rozprávalo v čase jej vzniku, postupne potvrdzuje sama a vlastnými slovami. Úprimnosť je to zvláštna preto, lebo koalícia na seba postupne potvrdzuje aj také veci, ktoré predtým vehementne odmietala.
 

Na postreh, že koalíciu v skutočnosti netvoria štyri, ale najmenej šesť subjektov plus predsedníčka vlády, určite nebolo po voľbách treba mimoriadny dôvtip ani mimoriadnu zlomyseľnosť. Stačilo sa pozrieť na koaličnú zostavu a zopakovať si malú politickú násobilku. Okrem SDKÚ, KDH, Mostu -  Híd a SaS sedia v koaličných laviciach ešte Obyčajní ľudia, ktorí do parlamentu vpochodovali na kandidátke Richarda Sulíka, a OKS, ktorú tam priviedol Béla Bugár.

Pochopiteľne, predstavitelia koalície vtedy svorne deklarovali jednotu a to, že nikto z ich radov nebude predstavovať "neriadenú strelu". Proroctvá sa niekedy napĺňajú samy - aj preto sa politici radi dopúšťajú "pozitívnych proroctiev" na svoju vlastnú adresu. Lenže niekedy nie je vždy.

Volebný rok sa chýli ku koncu a z parlamentných lavíc počuť škripot. Vyhlásenie šéfa OKS Petra Zajaca o tom, ako "OKS bude v roku 2011 podporovať koalíciu a budovať svoju stranu", nemožno nazvať inak ako "deklaráciou nezávislosti" štyroch Zajacových poslancov od strany, ku ktorej klubu formálne patria (Most). Zajac tým jasne odpovedal na Bugárove slová, podľa ktorých by OKS nemala zabúdať, na čom chrbte sa do Národnej rady dostala. No a ďalšou perličkou je fakt, že úderom silvestrovskej polnoci vyprší dohoda šéfa SaS s Igorom Matovičom z Obyčajných ľudí, podľa ktorej nebude Matovič do konca tohto roka podnikať žiadne kroky vedúce k založeniu vlastnej strany. Čo Sulík komentoval tak, že jeho strana už v budúcnosti na svoju kandidátku žiadnych "inostrancov" nevpustí.

Inými slovami, koalícia musí byť pripravená na to, že jej vlastná politická mapa sa po Novom roku nemôže zjednodušovať, ale už len komplikovať.

Nikto nebude taký hlupák, aby očakával, že Matovič si v dohľadnej budúcnosti padne do náručia s Kaliňákom, alebo že by Zajac objavil čaro programu SNS. Pokiaľ mal niekto pod "neriadenými strelami" azda na mysli toto, tak nepochopil situáciu. Nie. Neriadené strely a jazýčky na váhach v parlamentoch nemusia fungovať tak, že hrozí, že sa priamo pridajú k opozícii. Jazýčky na váhach môžu byť ministrany, ktoré vedia, že do budúcich volieb sa musia zviditeľniť tak, aby potom v parlamente ich ľudia sedeli už "sami za seba". Nuž a zviditeľniť sa znamená vymedziť sa nie voči opozícii – to už urobili všetci – ale najmä voči partnerom. Tak, aby si ich voliči nemohli spliesť. Ako konkrétne sa začnú OKS a Matovič v koalícii vymedzovať, sa ešte len ukáže: politickej fantázii sa tu hranice nekladú. Ale že sa vymedzovať budú, je isté. Na toto konštatovanie stačí tá istá malá násobilka. A trocha skúseností so slovenskými politikmi.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


nika   |   2010-12-30  (09:12)
55%  
mínus plus
  Ja pochybujem o tom, že sa Matovič s.r.o. odštiepi od drahomilovaného Sulíka s.r.o.

Posledné 2 mesiace vôbec nesledujem politickú scénu na Slovensku, môj psychický stav ale aj fyzické zdravie je preto perfektné.

Prajem všetkým veľa radosti, zdravia a lásky v Novom roku.
nika

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |