Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna s Iránom vchádza do plánov USA - chelemendik.sk

 

Vojna s Iránom vchádza do plánov USA

2019-09-17  (22:24)

 - Vojna s Iránom vchádza do plánov USA

 

 
   

V návrhu zákona o vojenských výdajoch USA na budúci rok sa predpokladajú operácie voči Iránu. Novinárov o tom informoval kongresman Denis Kusinič. Dokument predpokladá plán dislokácie letectva, ako aj značných vojensko-námorných síl do regiónu na zahájenie zdĺhavej vojenskej kampane.

V návrhu zákonu o vojenských výdajoch USA na rok 2013 je založená deklarácia zahrňujúca vojenské operácie v Iráne. Autori dokumentu pripúšťajú možnosť zdĺhavej vojenskej kampane, cieľom ktorej je neutralizácia radu jadrových a vojenských objektov Iránu. Návrh zákonu sa v súčasnosti nachádza na posúdení snemovne predstaviteľov kongresu. Aktívny zásah zahraničných síl, ktorý priviedol ku chaosu v krajinách Blízkeho Východu, hrá Washingtonu do karát, hovorí Námestník riaditeľa Ústavu kanady a USA RAV Pavel Zolotarjov:

- USA celkovo rozvíja pravdaže v tomto regióne dosť búrlivú aktívnosť. Videli sme to na udalostiach v Líbyi, aj v udalostiach vôkol Sýrie. V dôsledku nich vznikol chaos, ktorý sa USA snažia usmerniť výhodným pre seba smerom. Nepriamo vplýva na dodávky energetických zdrojov do krajín, ktoré sa stávajú globálnymi lídrami – do Číny a Indie. Ak si USA nemôžu zachovať svoje vedenie v dôsledku ekonomických ťažkostí, vzniká tu možnosť pribrzdiť konkurentov.

Na danú chvíľu je zahájenie rozsiahlej operácie zatiaľ málo pravdepodobné, ale to je iba zatiaľ. Ak ku konfliktu predsa len dôjde, nezbežne to privedie  k vyhroteniu vzťahov s Ruskom, hovorí riaditeľ Centra geopolitických štúdií Leonid Ivašov:

- Vyhrotí sa nielen problém protiraketovej obrany, ale aj problém rýchleho globálneho útoku. Vojdeme do stavu aktívnej studenej vojny. Geopolitické súperenie je večné, nikdy sa neskončí, no studená vojna nadobudne aktívnejšiu podobu.

Kongresmani – demokrati sa domnievajú, že vojna s Iránom privedie ku katastrofickým následkom pre USA a vystupujú proti návrhu zákonu navrhnutého republikánmi. Šance návrhu zákonu prejsť v jeho súčasnej podobe sú preto mimoriadne malé, pretože práve demokratom patrí v senáte väčšina miest. Biely dom okrem toho už vyhlásil o zámere tento návrh vetovať.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |