Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna prezidentov? Klaus nepozval Havla - chelemendik.sk

 

Vojna prezidentov? Klaus nepozval Havla

2020-05-26  (07:16)

 - Vojna prezidentov? Klaus nepozval Havla

19.11.2010

Vojna prezidentov? Klaus nepozval Havla na oslavy 17. novembra!

 

V Prahe sa v stredu uskutičnili oslavy pri príležitosti výročia pádu komunizmu. Václav Havel, považovaný za symbol tejto udalosti, na nich však chýbal.

Václav Havel na oslavy pádu komunizmu nepatrí. Alebo áno?

Neuveriteľného trapasu sa dopustila kancelária českého prezidenta Klausa a pražské arcibiskupstvo. Bývalého prezidenta a symbol zamatovej revolúcie Václava Havla nepozvali na večernú slávnosť v Katedrále svätého Víta. Slávnosť sa pritom 17. novembra konala práve na oslavu pádu komunizmu. Havel sa o spomienkovej akcii dozvedel z rádia.

Zoznam hostí, ktorí sa slávnosti zúčastnili, bol reprezentatívny. S prejavom vystúpil súčasný prezident Václav Klaus a pražský arcibiskup Dominik Duka. Prejavy počúval český premiér Petr Nečas i ďalší predstavitelia Českej republiky, cirkví a vysokých škôl. A kde bol exprezident Václav Havel, ktorý sa na páde komunizmu osobne podieľal? Doma. Nikto ho nepozval.

O akcii sa dozvedel z rádia

"Pán prezident sa o tom dozvedel z rádia. Nevedel, že sa akcia koná, nebol pozvaný," uviedla Havlova tajomníčka Sabina Tančevová. Havel je pritom považovaný za symbol zamatovej revolúcie.

Na vinníkovi tohto trapasu sa pražské arcibiskupstvo a prezidentská kancelária nezhodnú. Podľa ich reakcií sa dokonca zdá, že Havlovu neprítomnosť za trapas nepovažujú.

Hovorca arcibiskupstva Aleš Pištora uviedol, že zoznam pozvaných hostí nevidel a hovorca Hradu Radim Ochvat naopak odkázal novinárov s otázkami na pozvánky na pražské arcibiskupstvo.

Napäté vzťahy Klausa a Havla

Vzťahy medzi prezidentom Klausom a exprezidentom Havlom prechádzajú z času na čas ťažkými skúškami. Tento rok v apríli Havla nepozvali na Pražský hrad ani na ceremoniál summitu USA-Rusko.

Havel vtedy vyhlásil, že ho to nemrzelo. Súčasne usúdil, že za nepozvanie asi mohol niektorý zo "snaživcov" z Klausovho okolia. Možno, že po menovaní Dominika Duku, ktorý nikdy neváhal verejne podporovať Václava Klausa, sa bude musieť Havel strachovať i o to, či ho vôbec pustia na prominentné cirkevné akcie.


Zdroj: Blesk.cz


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


nika   |   2010-11-19  (13:50)
55%  
mínus plus
  "Pán prezident sa o tom dozvedel z rádia. Nevedel, že sa akcia koná, nebol pozvaný" /havel/. Koľko majú Češi vlastne tých prezidentov?

Tiež si nemyslím, že to bola tragédia, že sa pán disident nezúčastnil. Svoje vlastne dosiahol, nech si v kľude užíva svoj nádherný doživotný plat a všetky majetky, ktoré sa mu po ´89 vrátili. Prajem mu veľa zdravia.


Ján Molnár   |   2010-11-19  (14:15)
55%  
mínus plus
  Havel, agent FBI, jeden z nespočetných judášov...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |