Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna na Ukrajine online: Ukrajinská armáda útočí na Slavjansk + FOTO a VIDEO - chelemendik.sk

 

Vojna na Ukrajine online: Ukrajinská armáda útočí na Slavjansk + FOTO a VIDEO

2020-09-30  (19:20)

 - Vojna na Ukrajine online: Ukrajinská armáda útočí na Slavjansk + FOTO a VIDEO

2.5.2014

Ukrajinská armáda sa pustila do útoku na Slavjansk, ktorý kontrolujú stúpenci federalizácie. Na operácii sa zúčastňuje obrnená technika a bojové vrtuľníky, útok na mesto sa realizuje zo všetkých smerov. Sú zabití aj zranení, príslušníkom domobrany sa podarilo zostreliť niekoľko vrtuľníkov.


Útok  začal o  04:40 miestneho času.  V meste sa spustili poplašné sirény, objavili  sa bojové vrtuľníky.  Ako informovala Komsomoľskaja pravda, zo strany Iziumu k Slavjansku zamierila kolóna obrnenej techniky, začala sa streľba zo samopalov a zbraní obrnených strojov. Vrtuľníky použili reaktívne náboje, domobrana zase podpálila pneumatiky na kontrolných stanoviskách.

Украинские войска начали штурм города Славянска

Sily domobrany Slavjansku oznámili, že ukrajinskí vojaci vedú útok ihneď na niekoľko kontrolných stanovísk. „Dorazilo niekoľko obrnených vozidiel  a taktiež výsadkári vystúpili z vrtuľníkov a pustili  sa do boja s kontrolnými stanoviskami.  Určité sily boli vysadené v oblasti železničnej stanice, kde sme žiadne sily nemali,“ – cituje agentúra RIA Novosti zástupcov domobrany.
Veliteľ domobrany Igor Strelkov vyhlásil, že Slavjansk je kompletne  obkľúčený silami ukrajinskej armády. „Nad mestom podľa našich informácií krúži približne 20 vrtuľníkov,“ – vyhlásil. .


Boje sa vedú aj v centre mesta. „Ukrajinská armáda vysádza výsadkárov z vrtuľníkov, boje sa už presunuli do centra mesta,“ – oznámil pracovník štátnej administrácie. Aktívna prestrelka prebieha pri železničnej stanici  a pri televíznom centre na kopci Karačun, ktorý sa týči nad mestom. Samotné televízne centrum je podľa posledných informácií obsadené ukrajinskou armádou. Vojaci sa posúvajú smerom od Kramatorsku smerom k štvrtiam, kde sa nachádzajú budovy miestneho riaditeľstva Bezpečnostnej služby Ukrajiny a ispolkomu, kde sa nachádza štáb domobrany.

Viac fotografií nájdete aj TU:
http://top.rbc.ru/photoreport/02/05/2014/921669/1.shtmlPodľa informácií domobrany v priebehu bojov zahynul jeden človek a ešte jeden bol zranený. Pritom aktivisti domobrany oznámili, že sa im podarilo zostreliť dva vrtuľníky Mi-24, ktoré strieľali na zem. Jeden vrtuľník spadol, druhý uskutočnil núdzové pristátie, ešte jeden, podľa slov príslušníkov domobrany, „doslova vybuchol vo vzduchu“. Do rúk bojovníkov domobrany sa podľa ich slov dostal jeden z pilotov. Bol dopravený do štábu domobrany, podľa iných zdrojov do nemocnice. Ešte jeden pilot zahynul.

 

Zranenému pilotovi vrtuľníku pomáhajú príslušníci domobrany.
Video si môžete pozrieť TU: http://www.kp.ru/video/504671/
Zdroj: utro.ru, kp.ru, rbc.ru


 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |