Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojna medzi Svetovým ostrovom a Kontinentom už prebieha - chelemendik.sk

 

Vojna medzi Svetovým ostrovom a Kontinentom už prebieha

2020-05-27  (01:53)

 - Vojna medzi Svetovým ostrovom a Kontinentom už prebieha

14.9.2015

Jurij Barančik 

V súčasnosti  sme svedkami dosť úspešného odolávania  globálnej hegemónii USA a im podriadených svetových periférií (predovšetkým Európy a Japonska) strategickej aliancie Ruska  a Číny, ku ktorej sa pripojil celý rad krajín Eurázie v podobe Šanghajskej organizácie spolupráce a Eurázijskej ekonomickej únie a taktiež radu krajín vo formáte BRICS.

V dôsledku toho na základe osláv 70-ročia víťazstva v Druhej svetovej vojne  9. mája v Moskve a  3. septembra v Pekingu vidíme prakticky plnohodnotne sformované proti sebe stojace aliancie. Na jeden strane Svetový ostrov  pozostávajúci z USA, Británie, Japonska a im podriadenej kontinentálnej periférie, na druhej strane eurázijský kontinent v zastúpení jeho dvoch jadrových veľmocí  — Ruska a Číny, ktorí cementujú okolo seba priestor  Heartlandu.

V čom spočíva stratégia Svetového ostrovu? Všetky konflikty posledných rokov, ktorých sme svedkami: Juhoslávia, Irak, Afganistan, Lýbia, Sýria, Ukrajina atď., — cieľom všetkých bolo nepripustiť ekonomické a infraštruktúrne zjednotenie krajín Kontinentu zo zámerom zvýšenia úrovne ekonomického  a spoločensko-.sociálneho blahobytu.  Preto sú vytvárané ohniská konfliktov v najperspektívnejších smeroch eurázijskej kontinentálnej integrácie. Z tohto hľadiska, ak sa pozrieme širšie na geografiu  konfliktov, ktoré dnes tlejú v Eurázii, je zameraná, nepochybne, nielen proti rastu vojensko-politického vplyvu Ruska vo svete, ale aj proti finančno-ekonomickej kontinentálnej expanzii Číny. V tomto rade stoja aj Afganistan, aj Sýria, aj Ukrajina a teraz aj Európa s jej problémami s utečencami z vyplienených s jej účasťou krajín Blízkeho Východu a Afriky.

Behom všetkých posledných rokov Rusko aj Čína šetrili  sily,  a takpovediac, nevystrkovali nos, riadiac sa ako ruskou ľudovou múdrosťou, tak aj čínskymi stratégiami. Avšak, podľa všetkého, 70-ročné výročie Víťazstva sa stalo hraničným dátumom, po ktorom vedenie našich krajín už otvorene  dalo najavo, že na vojnu, vedenú Svetovým ostrovom proti Kontinentu počas celých posledných 70 rokov je pripravené a dvíha hodenú rukavicu. V tejto súvislosti vôbec nie sú náhodné dve informačné udalosti posledných dní  —  údajná účasť ruských vojakov na bojoch v Sýrii a návšteva čínskych lodí v amerických teritoriálnych vodách. Viac „okaté“ náznaky sa už len ťažko dajú vymyslieť. 

Nepochybne, a ukazuje to aj analýza médií, už len zmienka o ruských vojakoch  v Sýrii vyvolala prudkú paniku nielen u islamských bojovníkov, ale aj vo Washingtone. Nikto nechce byť zakopaný pod bezmennú dunu v púšti  — ani bojovníci, ani ich inštruktori. Takto sa rozptyľuje mýtus o „vojenskej mašinérii“ USA – ešte nikto nikam nevošiel a emócie sa už eskalujú na maximum. Čo potom bude, keď reálne vojdú… to bude niečo iné ako namotávať na húsenicové pásy tankov „sopľavých špinavých narkomanov“…

zatiaľ Svetový ostrov riskuje používať vojenskú silu výlučne proti perifériám a niektorým strategickým bodom Kontinentu, používajúc proti Rusku a Číne taktiku hybridných vojenalebo konfliktov nízkej intenzity. Hoci analýza niektorých posledných udalostí ukazuje dve nové tendencie.

Po prvé, ako ukazujú výbuchy na skladoch v Číne ana infraštruktúrnych objektoch v Rusku, USA sú pripravené prejsť k diverznej práci na území našich krajín.

O tom konkrétne píše bloger superzybchik  v materiáli  Nehody v Rusku a v Číne  —  dolár zasadzuje odvetný úder:  „Na pozadí veľkej diverzie generálov z Vanguard proti Číne v Tianjin, takmer nebadanými zostali dosť nebezpečné v rámci svojich možných následkov „čudné nehody“ v Moskovskej oblasti v prvej polovici augusta tohto roka.  Zo skúmania som zámerne vylúčil incidenty s vojenským aviaparkom a taktiež rozličné podozrivé nehody na železniciach. Takže, po poriadku. 

6.august, 14:15 moskovského času (mč). Výbuch na chemickej výrobni v meste Šiolkovo. Šiolkovo-Friazino je sovietske vedecké mestečko s úzkym profilom (elektronika systémov protiraketovej obrany a navádzania raketových systémov - radary a hlavice).

7.augusta, 12:45 mč. Výbuch v okolí základní  Centra pre fyziku výbuchu Dmitrovského a Cvičebného vedeckého polygónu MIPT ako aj námorníctva ministerstva obrany Ruskej federácie. 

Orevo je sovietske malé vedecké mestečko s úzkym profilom (raketové motory, fyzika výbuchu, testovanie elektroniky za bojových podmienok).

12.augusta, cca o 14:45 mč. Výbuch v budove CFVE RAV (Centrum fyziky vysokých energií)  v meste Protvino. Protvino je sovietske vedecké mestečko s úzkym profilom (fyzika vysokých energií, jadrová syntéza).

12.augusta, cca o 17:40 mč. Výbuchy na križovaní rieky Moskvy ropovodu Transneft v štvrti Marjino, v Moskve.

12.augusta, cca o17:50 mč.  Požiar na sklade chemikálií v meste  Tianjin  v Číne.

Ak berieme do úvahy informáciu  o tom, že veľvyslanectvo USA v Moskve zariaďuje podzemný štvorposchodový bunker, ide o viac ako závažné fakty, ktoré si vyžadujú vypracovanie odvetných protiopatrení  — nechránenej infraštruktúry v USA je plno, obzvlášť pobrežnej. 

Po druhé, USA sú pripravené podpáliť  a ponoriť do chaosu občianskej vojny celú Európu, aj napriek celému jej významu pre vytvorenie zóny Transatlantického partnerstva.

Na pozadí toho vyvolávajú pochybnosti výsledky hlasovania v Británii budúci rok ohľadne členstva v EÚ  — Británia vystúpi z EÚ a zavesí všetky problémy ďalší v poradí krát na Nemecko. Ak je však táto logika správna, všetko, čo teraz robia USA na celom svete spadá iba do jedného scenára — globálneho ústupu z obsadených periférií Kontinentu, ale aby víťazi nezobrali situáciu rýchlo pod kontrolu a mali spútané ruky aj nohy nevyhnutnosťou infraštruktúrneho obnovenia provincií. А v tom čase sa Svetový ostrov pokúsi dobehnúť zameškané.

A z týmto hľadiskom nie sme sami. Napríklad, bloger friend v materiáli Studená vojna 2.0 píše: „Táto vojna sa ťažko dá nazvať racionálnym riešením. Pretože objektívne hlavným geopolitickým súperom USA je Čína  a práve s Čínou teraz buduje geopolitické spojenectvo Rusko. Pritom celko  nedávno celá ruská elita cieľavedome viedla našu krajinu na Západ. Na ten istý Západ, z kedysi príťažlivej modernistickej vitríny ktorého teraz do sveta prúdi chaos.

Chaos v Severnej Afrike. Chaos na Veľkom  Blízkom  Východe. Chaos na Ukrajine. Chaos sa stal hlavným nástrojom  studenej vojny 2.0. Na chaos vsadili USA, počítajúc s tým, že prostredníctvom neho predĺžia svoju svetovú nadvládu  (ktorú z dôvodu radu objektívnych príčin už robí problematickou Čína). Ale ak sa chaos stáva mainstreamom, potom... už neexistuje žiadne medzinárodné právo (šliapanie po ktorom začalo podporeným Západom rozpadom ZSSR, ktorý predstavoval donebavolajúce porušenie Helsinských dohôd, postavených na nemennosti hraníc v Európe).

Dnes nič z toho nie je. Existuje iba stelesnenie vzorca „Mám právo“. „Mám právo“  — to je vzorec bezprecedentnosti studenej vojny, studenej vojny 2.0 v ktorej Američania stavia na definitívne vyriešenie ruskej otázky, hoci aj za cenu neprijateľných  z racionálneho hľadiska strát USA.“

O tom istom píše v článku Rozlúčkové turné USA bloger chipstone: „Ak sa máme pozerať na udalosti  z hľadiska geopolitiky, všetky úmysly oslabiť Rusko do takej miery, aby skončilo znovu v troskách ako na začiatku 90-tých rokov a na jeho účet predĺžiť vlastnú agóniu stroskotali. A čas nepočká a veľmi aktívne tlačí na situáciu. V tejto súvislosti hlavná aktivita USA ako hlavného geopolitického hráča, stojaceho pod hlavným úderom a maximálne zaujatého na oddialení kolapsu, sa presunula z Ruska na iné regióny sveta. Hlavné smery tejto aktivity sú tri. Čína, Blízky Východ  a Európa. A pôsobenie USA vo všetkých týchto regiónoch sú veľmi podobné končiacemu turné odchádzajúceho geopolitického lídra. Zachráni pád Európy USA? Nie. Zachrániť USA je už nemožné. Ale získať nejaký  čas na vlastnú evakuáciu silných tohto sveta pokojne dokáže.“

Takto vojna medzi Svetovým ostrovom a Kontinentom vchádza do novej fáz. Boli zavrhnuté klamlivé ideológie   (socializmus, demokracia, koexistencia systémov, demokracie medzi sebou nebojujú a iné) a na povrch vyplávali skutočné príčiny agresie Svetového ostrova —  nadvláda nad celým svetom, výlučný prístup k zdrojom za podmienok ich vyčerpávania, vytvorenie dvojúrovňového systému riadenia ľudstva —  vysokotechnologickí páni a stredovekí digitálni otroci. 

Zdroj: http://regnum.ru/news/polit/1964295.html 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |