Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojenské letectvo USA postupuje na východ - chelemendik.sk

 

Vojenské letectvo USA postupuje na východ

2019-06-25  (02:28)

 - Vojenské letectvo USA postupuje na východ
 
 

USA určili dátum rozmiestnenia v Poľsku vojenského letectva. Letci prídu na vojenskú leteckú základňu už na jeseň. Experti poznamenávajú, že formálne tieto akcie neporušujú dohody medzi Ruskom a NATO.

Fakticky ale ide o rozšírenie bojovej infraštruktúry aliancie v blízkosti ruských hraníc. O to viac, že Poľsko ako účastník európskeho systému PRO trvá na posilnení spolupráce s NATO týmto smerom.

O premiestnení vojenských lietadiel z Talianska do Poľska USA vyhlásili v minulom roku. Išlo o 16 lietadiel, medzi ktorými sú dopravné C-130 a čo je ešte dôležitejšie – stíhačky F16. Teraz Pentagón zdôrazňuje, že podľa dosiahnutej s poľskou stranou dohody, jednotka bude rozmiestnená na jednej zo základní od roku 2013. A už na jeseň tohto roku tam budú premiestnení americkí vojenskí príslušníci. Budú zabezpečovať lety.

V NATO vyhlasujú, že premiestnenie vojenských lietadiel USA nemá nič spoločné s alianciou a nie je spojené s jej strategickými plánmi. Avšak obe strany sú členmi bloku a preto by nebolo celkom správne to brať ako bilaterálne dohody, domnieva sa námestník riaditeľa Ústavu USA a Kanady Pavel Zolotarjov:

- Toto všetko nepatrí do vojenskej infraštruktúry NATO a majú právo rozmiestniť to, čo považujú za potrebné, a tam, kde podľa ich mienky to má byť. Iná vec, že takéto akcie, spojené s dodatočným stupňovaním silových zložiek NATO, ako aj vcelku rozmiestnenie infraštruktúry aliancie, vždy vyvoláva ustarostenosť. Situácia znovu potvrdzuje správnosť postoja Ruska: vždy sme boli proti rozšíreniu NATO, pretože podľa nás to nenapomáha upevnenie európskej bezpečnosti.

Vytvorenie systému PRO v Európe predpokladá štyri etapy. Prvá už bola zavŕšená: bol vytvorený systém, ktorý dovoľuje za pomoci amerických lodí Aegis zachytiť jednotlivé rakety. Teraz sa realizuje druhá etapa: do roku 2015 USA budú musieť ukončiť rozmiestnenie antirakiet v Rumunsku. Poľská alebo tretia etapa bude zavŕšená v súlade s plánmi v roku 2018. V štvrtej etape, v roku 2020, plánujú spojiť všetky tieto systémy.

Moskva nie raz žiadala, aby Washington poskytol záruky toho, že sa PRO v Európe nebude zameriavať proti Rusku. Avšak USA to doteraz odmietajú urobiť. V predvečer predseda vlády Ruska Dmitrij Medvedev vyhlásil, že doteraz na svetovej úrovni „neexistuje predstava o tom, proti komu sa buduje tento štít“. Podľa Medvedeva vedenie USA uisťuje Rusko o bezpečnosti PRO, ale v Kongrese tento názor nezdieľajú. Ruský premiér poznamenal, že zatiaľ ešte je čas na dohodu, ale ak sa to neurobí do roku 2018, môže to vyprovokovať nové horúčkovité zbrojenie vo svete.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |