Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vojenská pomoc Kyjevu z Washingtonu vystupňuje konflikt na Ukrajine - chelemendik.sk

 

Vojenská pomoc Kyjevu z Washingtonu vystupňuje konflikt na Ukrajine

2019-11-25  (08:54)

 - Vojenská pomoc Kyjevu z Washingtonu vystupňuje konflikt na Ukrajine

13.12.2014


Senát Kongresu USA schválil zákon, ktorý poskytne prezidentovi USA právo dodávať Kyjevu vojenskú techniku, v prvom rade – protitankové zbrane.

Tento zákon sa objavil vo chvíli, keď sa na Ukrajine nastolilo, aj keď s veľkými ťažkosťami, reálne prímerie. Dva dní ukrajinskí vojenskí príslušníci neostreľujú obytné štvrte Donbasu, domobrana na svojej strane nestrieľa po delostreleckých ukrajinských útvaroch.

Je to ale veľmi krehké prímerie. V tomto čase sú veľmi nebezpečné akékoľvek provokácie. A práve tomu sa venovali americkí partneri Ukrajiny. Senátori USA sa rozhodli podporiť kyjevské úrady v ich agresívnych zámeroch a súhlasili pomôcť Ukrajine zbraňami v hodnote 350 miliónov dolárov. Pre krajinu, ktorá iba kvôli neblahoprajnému rozvoju situácie na fronte musela podpísať mierovú dohodu, sa to môže stať dôvodom pre nové agresívne akcie.

Vlastne nie je to prvý prípad, keď sa USA rozhodli ovplyvniť tamojšiu situáciu. Ozbrojený prevrat na Ukrajine vo februári tohto roka sa uskutočnil za priamej podpory MZV USA. A všetko by sa mohlo vydariť, ale proti násilnej výmene moci v Kyjeve sa postavil Donbas. Teraz, keď sa začína nadväzovať dialóg medzi novými ukrajinskými úradmi a juhovýchodom, Washington sa snaží ho zmariť. Okrem ochoty dodať ťažkú vojenskú techniku USA vyhlasujú, že Ukrajina, ako aj Gruzínsko a Moldavsko, sú hlavnými spojencami USA mimo NATO. Je jasné, na čo sú potrební títi slabí po vojenskej, politickej a ekonomickej stránke spojenci, povedal politológ Andrej Suzdaľcev:

- Podporujúc tieto krajiny v ich čelení Rusku Washington ich udržiava pred dialógom s Ruskom. Samozrejme, bude sa tam prezbrojovať armáda, vzniknú americké vojenské základne. Formálne to budú zóny mimo NATO, čiže Američania si tam budú môcť dovoliť veľa aj bez odsúhlasenia so svojimi spojencami.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_12/Vojenska-pomoc-Kyjevu-z-Washingtonu-vystupnuje-konflikt-na-Ukrajine-9425/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |