Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vodomety proti horúcej Fukušime - chelemendik.sk

 

Vodomety proti horúcej Fukušime

2020-05-25  (15:34)

 - Vodomety proti horúcej Fukušime

 

 
   

 

V Japonsku zvýšili počet záchranárov v skupinách ruského ministerstva pre núdzové situácie. K prvej skupine sa pripojilo 50 pracovníkov Centra operácií zvláštneho zamerania Líder a 25 predstaviteľov Ďalekovýchodného záchranárskeho oddielu. V okolí mesta Sendai  - jedného z najviac poškodených – ruskí záchranári prezerajú si a odstraňujú trosky. Prácu sťažuje to, že cunami zanechala po sebe veľké zatopené plochy.

Záchranári z Ruska už preverili trosky na ploche 10 štvorcových kilometrov. Žiaľ, živých ľudí zatiaľ sa nepodarilo nájsť, povedal Hlasu Ruska predstaviteľ ruského ministerstva pre núdzové situácie Andrej Pakulov.

Medzitým sa na odlet do Japonska chystajú dve ďalšie lietadlá ministerstva pre núdzové situácie Ruska. Lietadlá Il-76 odletia z Blagoveščensku a Chabarovsku s dekami, palivom a pitnou vodou na palube. Pomoc Japonsku neposkytuje iba ministerstvo pre núdzové situácie. Mnohí obyvatelia ruského ďalekého Východu sú ochotní poskytnúť strechu nad hlavou poškodeným. V Chabarovskom kraji a v Prímorí zriadili bankové kontá, na ktoré prichádzajú peňažné prostriedky.

Situácia v poškodených jadrových elektrárňach ešte vždy je zložitá. Po zhodení na reaktory vody úroveň radiácie nad nimi sa trochu znížil. Podľa údajov riadiacej spoločnosti TEPCO – operatéra jadrovej elektrárne – na výške 90 metrov nad Fukušimou 1 ráno vo štvrtok prístroje ukazovali 83 millisievertov za hodinu, za normálny ukazovateľ sa považuje 1 millisievert ročne. Súčasne pre expertov nie je ľahké oceniť si situáciu ešte aj kvôli tomu, že dostávajú veľmi málo informácie, poznamenal v interview Hlasu Ruska známy vedec-ekológ Alexej Jablokov:

- Počuli sme, ako japonský premiér ostro skritizoval túto riadiacu spoločnosť. Opýtal sa jej predstaviteľov, prečo sa dozvedá o situácii z médií. K tradičnej japonskej uzavretosti sa pridal aj reálny nedostatok informácie. Hoci situácia sa mení každé 3 – 4 hodiny.

S ocenením situácie prišli aj pracovníci popredného ruského výskumného strediska – Kurčatovovho ústavu. Námestník riaditeľa Jaroslav Štrombach vyhlásil, že situácia je ťažká. Ale je presvedčený, že netreba čakať na katastrofálny scenár. Podľa neho sa už nepodarí vyhnúť sa roztaveniu piatich reaktorov jadrovej elektrárne. Ale dokonca v tomto prípade nedôjde k nekontrolovanej jadrovej reakcii.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |