Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vo východnom Nemecku mnohí považuju Putina za hrdinu - chelemendik.sk

 

Vo východnom Nemecku mnohí považuju Putina za hrdinu

2020-08-12  (21:45)

 - Vo východnom Nemecku mnohí považuju Putina za hrdinu

1.12.2014


Obyvatelia regiónov, ktoré kedysi patrili do východného Nemecka, masovo podporujú postoj Moskvy na medzinárodnej scéne, píše nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Na východe Nemecka schvaľujú politiku prezidenta Vladimíra Putina a chápu príčiny znepokojenia Ruska rozšírením NATO, myslí si autor článku v denníku Frank Pergande.

Bez ohľadu na to, že od momentu pádu Berlínskeho múru uplynulo 25 rokov, rozdiely medzi západom a východom Nemecka sú, aj keď je to prekvapivé, pomerne značné, tvrdí autor. Východ, podľa neho, vždy sympatizoval s Ruskom a ide tak zrejme o jednotný postoj tejto časti krajiny.

Podľa slov Perganda, Vladimíra Putina vo východnom Nemecku hodnotia na uliciach, v rodinnom kruhu či v rýchlych občerstveniach. Mohli by sme si myslieť, že Putin, na ktorého tlačí Západ, je svojho druhu hrdinom v očiach obyvateľov východného Nemecka, píše autor. Takým hrdinom, ako svojho času bol Gorbačov. Ide o akési celospoločenské pravidlo vo východnom Nemecku – sympatizovať s Putinom a Ruskom, tvrdí nemecký novinár.

Dodáva: na prvý pohľad to vytvára zvláštny pocit. Veď sovietska a ruská skúsenosť obyvateľov východného Nemecka bola, bezpochyby, negatívna – koniec strašnej vojny, roky okupácie a stopy po ruskej armáde. „Koľko Nemecov z východu či západu sa skutočne vyzná v konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou?“, pýta sa autor. „Kto vie, ako je ľuďom na Ukrajine? Čo vedia o Kryme, boli tam niekedy? Kto dnes z východného Nemecka pocestuje do Ruska, ako v časoch socializmu, keď ľudia chceli vidieť Moskvu, Leningrad či Volgu a Paríž, Londýn a pod. boli nedostupné?“

Mimochodom, Pergande si myslí, že ľudí z východnej časti Nemecka nezaujíma v prvom rade Rusko a Putin, ale vzťahy medzi RF a Západom. „Rusko je skvelou príležitosťou ako vyjadriť nedôveru Západu,“ píše autor.

„NATO, západná vojenská aliancia, nesie vinu za to, že sa rozšírila na východ a Putin na to musel reagovať, aby nestratil svoju tvár. NATO Ukrajinu potom určite zradí,“ asi takto uvažujú ľudia, podľa Perganda, ktorí žijú vo východnej časti Nemecka.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_11_30/Vo-vychodnom-Nemecku-mnohi-povazuju-Putina-za-hrdinu-6140/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |