Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vlna nacizmu alebo dôstojnosť a sloboda? Kríza na Ukrajine má už rok - chelemendik.sk

 

Vlna nacizmu alebo dôstojnosť a sloboda? Kríza na Ukrajine má už rok

2020-08-10  (05:20)

 - Vlna nacizmu alebo dôstojnosť a sloboda? Kríza na Ukrajine má už rok

21.11.2014

Dnes 21. novembra oslavujú na Ukrajine prvé výročie Majdanu, vystúpení na námestí Nezávislosti, ktoré sa začali 21. novembra 2013 a skončili 21. februára štátnym prevratom.

Hlavným pozvaným je viceprezident USA Joe Biden. Priletel do Kyjeva spolu s hlavnou kurátorkou kyjevských mocenských predstaviteľov, pomocníčkou štátneho tajomníka USA v otázkach Európy a Eurázie Victoriou Nulandovou.

To, že na výročie prevratu budú oslavovať Deň dôstojnosti a slobody, to nie je divné. Kyjevskí predstavitelia moci sa tak veľmi snažia oddeliť počiatočné motívy Majdanu od skutočného obsahu a výsledkov, že vymýšľajú pre Majdan stále nové pozlátko. Sviatky na počesť prevratov podobných ako bol ukrajinský – to je veľmi nebezpečná vec. V Európe už také bolo a skončilo sa veľmi smutne v roku 1945. Nacisti každý rok oslavovali od roka 1935 do roka 1944 výročie mníchovského „pivného sprisahania“ v roku 1923, kedy sa Adolf Hitler pokúsil so svojimi stúpencami uskutočniť štátny prevrat.

Ten fakt, že na Ukrajine prišli v dôsledku prevratu k moci radikáli so zjavným nacistickým zafarbením, uznávajú dokonca aj ukrajinskí politológovia.

Všeobecným záverom prevratu je kríza ukrajinskej štátnosti a nastolenie nacistickej, fašistickej ideológie. Radikáli prenikli po prevrate do mocenských štruktúr a obsadili množstvo postov vo vláde a správe oblastí Ukrajiny, hovorí ukrajinský expert Viktor Piroženko:

- Proces šírenia neonacistickej ideológie v štátnych štruktúrach, ktorý riadi extrémistický Pravý sektor, sa v súčasnosti rozširuje. Ak sme donedávna hovorili o takých procesoch v štruktúrach Ministerstva vnútra, tak dnes to preniklo aj do armády. Predstavitelia Pravého sektora ani nie sú nacionálni radikáli, sú to otvorení nacisti a prívrženci hitlerovskej ideológie.

Negatívne hodnotím to, čo sa stalo 21. novembra 2013, ako aj následky tých udalostí. Bola to v podstate jedna z tých takzvaných farebných revolúcií, hovorí známy poľský publicista, historik a expert pre Ukrajinu Bogdan Pientka:

- Bola iniciovaná predovšetkým USA, aby sa zatiahla Ukrajina do sféry vlastných záujmov, do zóny vplyvu Západu. Priznal to Henry Kissinger, o tom istom hovoril aj bývalý prezident Česka Václav Klaus, ktorý predpovedal, že Euromajdan je cestou k rozpadu Ukrajiny. V týchto udalostiach využili žiaľ, potenciál ukrajinského nacionalizmu.

Viceprezident USA Joe Biden sa zišiel s prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom a predsedom vlády Arsenijom Jaceňukom. V delegácii Bidena novinárom vyhlásili, že USA sú hoci aj ochotné poskytnúť Kyjevu finančnú pomoc, ale nechcú to robiť sami, ale len spolu s EÚ a MMF. Posledný raz, keď bol Biden bol na Ukrajine v apríli, prudko aktivizovali hneď po jeho návšteve ukrajinské trestné oddiely bojové operácie proti Donecku a Luhansku.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_11_21/photo-Vlna-nacizmu-alebo-dostojnost-a-sloboda-Kriza-na-Ukrajine-ma-uz-rok-1419/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |