Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vlaky nejazdia, lety meškajú - chelemendik.sk

 

Vlaky nejazdia, lety meškajú

2020-05-25  (15:33)

 - Vlaky nejazdia, lety meškajú

Vlaky nejazdia, lety meškajú, hrôza na cestách. Za všetko môže sneh

15. decembra 2010  11:32

Husté sneženie, ktoré je od stredy rána zvlášť intenzívne v Česku, Nemecku a Rakúsku, si vynútilo uzatvorenie nemeckej diaľnice A17 medzi Drážďanmi a českou hranicou v smere do Prahy. Hlavne na východe Nemecka si sneh v noci vyžiadal mnoho dopravných nehôd. Čoraz väčšie meškania naberajú aj letecké spoje v Nemecku.

Najhoršia je situácia v Sasku, ktorá susedí so severozápadom Česka. Pred siedmou ráno uzatvorili diaľnicu A17 z Drážďan v smere na Prahu. Kvôli hustému sneženiu a najmenej 15 centimetrom čerstvej snehovej nádielky v Sasku viazla doprava aj na mnohých ďalších komunikáciách.

V niektorých častiach Saska nemecká meteorologická služba vyhlásila výstrahu pred nepriaznivým počasím. Železnice kvôli snehu rušia regionálne vlakové spoje v oblastiach pri hraniciach s Poľskom, ale aj medzi Drážďanmi a podkrušnohorským mestom Zwickau.

Vážna nehoda sa stala na diaľnici A20 pri severonemeckom Neudbrandenburgu, kde dodávka strhla z vozovky osobný automobil. Traja ľudia sa vážne zranili. Ráno uzatvorili aj diaľnicu A4 medzi Drážďanmi a Erfurtom po tom, čo návesový ťahač prerazil zvodidlá. Na snehom zasypaných cestách sa stalo veľa nehôd aj v Bavorsku.

Mnoho letov zrušili alebo štartovalo s meškaním na letiskách v Mníchove, Drážďanoch a Lipsku. V Berlíne, kde tiež snežilo celú noc, viazne doprava metrom.

Vodiči sa musia ozbrojiť trpezlivosťou aj pri cestovaní po Rakúsku. So snehom bojujú na severe a západe krajiny. Problematický je prejazd Viedňou a komunikáciami okolo metropoly. Problémy zatiaľ nehlási viedenské letisko Schwechat.

Pre zdvihnutú hladinu rieky Moravy je uzatvorený aj hraničný prechod na Slovensko pri obci Angern.


Zdroj: ČTK 

 

Výstraha SHMÚ: Slovensko čaká chladná noc

Slovensko čaká chladná noc, meteorológovia vydali preto pre väčšinu územia výstrahu v súvislosti s nízkymi teplotami.

15.12.2010 15:48 – BRATISLAVA

Výstrahu 2. stupňa v súvislosti s nízkymi teplotami od 21.00 h dnešného dňa do  09.00 h. štvrtka (16.12.) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre územie Liptova, Oravy, Kysúc, Horehronia, Spiša a  severovýchod Slovenska. Meteorológovia očakávajú, že teploty môžu dosiahnuť -20 až -25 stupňov Celzia.     

O niečo nižšie teploty, -15 až - 19 stupňov Celzia, sa očakávajú na Záhorí, severozápade Slovenska, hornom Ponitrí, strednom Pohroní, Šariši a krajnom východe Slovenska. Pre tieto územia platí výstraha 1. stupňa.

 

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |