Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vlády ani Google negarantujú súkromie RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Vlády ani Google negarantujú súkromie RUVR.RU

2019-11-24  (22:39)

 - Vlády ani Google negarantujú súkromie RUVR.RU


 

   
       

 

© Koláž: Hlas Ruska

Po tom, ako Edward Snowden porozprával svetu, že Agentúra národnej bezpečnosti /ANB/ USA sledovala ľudí na celom svete, mnohí prestali veriť zachovaniu súkromia v Internete. Sociálne siete začali byť pohodlným nástrojom dovoľujúcim vládam získavať osobnú informáciu užívateľov.

Nie tak dávno spáchalo jedenásť miliónov užívateľov v USA a Veľkej Británii takzvanú virtuálnu samovraždu a odstránilo svoje kontá z Facebooku. Jason Pontin, šéfredaktor časopisu MIT Technology Review sa domnieva, že práve odhalenia Snowdena aj upútali pozornosť na problém kybernetickej bezpečnosti:

- Edward Snowden je patriot. Rusko postúpilo správne, keď mu poskytlo azyl. Takisto sa domnievam, že jeho odhalenia boli prospešné. Teší ma, že som sa dozvedel, čím sa zaoberala ANB, veď ešte pred pár mesiacmi som o tom nič nevedel.

Jason Pontin si myslí, že pokým nie sú vypracované špeciálne zákony v krajine a na medzinárodnej úrovni, užívatelia nemôžu ochrániť svoje osobné údaje:

- Sú potrebné demokratické debaty v krajinách, ktorých občania by mali požiadať o väčšiu ochranu pred sledovaním zo strany vlastných vlád. Následne by sa mali zahájiť rokovania na úrovni štátov. Treba podpísať medzinárodnú zmluvu – v OSN a medzi krajinami Veľkej osmičky vrátane Ruska a USA, - ktorá by poukázala na to, čo by práve krajiny nemali robiť bez príslušného právneho základu.

Jason Pontin čo sa týka „virtuálnej samovraždy“ to charakterizoval ako nový jav v internetovom spoločenstve. Domnieva sa, že užívatelia neodstraňujú svoje kontá preto, že sa boja, že vláda ich sleduje, ale preto, že sociálne siete sa stali platformou chvastania, miestom, kde ľudia súťažia v statuse a bohatstve, čo rodí vážne problémy, také ako napríklad zneužívanie v Internete privádzajúce ľudí k reálnym samovraždám:

- Nemyslím si, že ľudia spáchajú samovraždu v sociálnych sieťach kvôli strachu, že Facebook potenciálne poskytuje vláde USA možnosť ich sledovať. Nie, robia tak z iných príčin. Mládeži sa nie veľmi Facebook páči. Mládež na Západe veľmi navzájom konkuruje, chlapci posudzujú výzor dievčat. Mnohé prieskumy ukazujú, že Facebook urobil mnohú mládež nešťastnou. V sociálnych sieťach si ľudia hovoria navzájom to, o čom by sa nikdy neodvážili povedať v reálnom živote.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |