Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vládne sily v Debaľceve kapitulovali, časť vojakov zložila zbrane - chelemendik.sk

 

Vládne sily v Debaľceve kapitulovali, časť vojakov zložila zbrane

2019-12-12  (15:22)

 - Vládne sily v Debaľceve kapitulovali, časť vojakov zložila zbrane

18.2.2015

Ukrajinské vládne jednotky sa začali sťahovať z mesta Debaľceve na východe krajiny, kde v posledných dňoch napriek prímeriu dochádzalo k delostreleckej paľbe.

Kyjev 18. februára (TASR) - Ukrajinské vládne jednotky sa začali sťahovať z mesta Debaľceve na východe krajiny, kde v posledných dňoch napriek prímeriu dochádzalo k delostreleckej paľbe. 

Podľa Semiona Semenčenka, ktorý je poslancom ukrajinského parlamentu a veliteľom jednej z polovojenských brigád - pluku Donbas, ide o plánovaný a vopred zorganizovaný odsun. 


Semenčenko dodal, že 
"nepriateľ sa pokúša prehradiť cesty a zabrániť odchodu jednotiek", informovala tlačová agentúra Reuters.


Predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky (DĽR) dnes informoval, že vládni vojaci, obkľúčení proruskými silami v meste Debaľceve, začali skladať zbrane. Podľa jedného z veliteľov DĽR, Maxima Leščenka, sa vzdali stovky vládnych vojakov.

Ukrajinská agentúra Ukrinform s odvolaním sa na tlačovú správu velenia vládnej protiteroristickej operácie (ATO) predtým informovala, že po intenzívnom ostreľovaní Debaľceva sa začal útok proruských separatistov na mesto, kam už v utorok podvečer prenikli diverzné skupiny, ktoré ničili infraštruktúru. Podľa ATO boli poškodené železničné koľajnice, viacero ciest a transformátorov. Ukrinform s odvolaním sa na ATO krátko po 10.00 h miestneho času informovala, že "v Debaľceve sa odohráva bojová operácia".


Agentúra RIA Novosti citovala veliteľa separatistov Leščenka, podľa ktorého sú vládni vojaci v oblasti Debaľceva demoralizovaní, pričom ich velitelia už opustili mesto.


Podľa zástupcu veliteľa síl DĽR Eduarda Basurina je v Debaľceve asi 3000 vojakov rozličných jednotiek vládnej armády, ktorí sú obkľúčení armádou protivníka.


Zdroj: TASR

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |