Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vladimír Putin: rok v Kremli - chelemendik.sk

 

Vladimír Putin: rok v Kremli

2020-01-14  (17:36)

 - Vladimír Putin: rok v Kremli

6.5.2013

7. mája uplynie presne rok od nastúpenia Vladimíra Putina do funkcie prezidenta RF. Experti, ktorí hodnotia výsledky prvého roku činnosti hlavy štátu, upozorňujú na to, že konsolidované úsilie moci je zamerané na splnenie Putinových predvolebných sľubov a že prezident to zvlášť kontroluje. A jeho iniciatívy na svetovom dejisku upevňujú štátnu autoritu a vplyv.

Séria Putinových predvolebných článkov, ktoré boli po inaugurácii zakotvené v konkrétnych výnosoch, a tiež jeho posolstvo k Federálnemu zhromaždeniu v minulom roku v decembri poskytli plnú predstavu o vnútornej a zahraničnej politike Kremľa na najbližšie roky. Putin presne sformuloval priority činnosti štátnej moci. Je to snaha Ruska o integračné procesy v postsovietskom priestore, obhajovanie vlastných záujmov a globálnej bezpečnosti v rôznych svetových regiónoch, zachovanie sociálnych záruk pre obyvateľstvo a tiež dôraz na aktívny ekonomický rozvoj.

Moskva v súčasnosti má pevné pozície na zahraničnopolitickom dejisku, domnieva sa expert Alexej Muchin:

- Predsedá veľkej dvadsiatke. Navrhuje a plánuje naďalej navrhovať rôzne varianty programov svetového vývoja, aby sa konal podľa spravodlivejších zákonov a noriem, ako predtým. Transparentnejšie a spravodlivejšie podmienky navrhované Ruskom automaticky z neho robia vodcu krajín, ktoré pociťujú nátlak zo strany EÚ a USA.

Podobná neformálna líderská úloha vôbec neznamená, že Rusko uskutočňuje konfrontačnú politiku voči Západu a niektorým ďalším regiónom, s ktorými má rozpory. Vzťahy medzi Ruskom a radom západných štátov samozrejme nie je možné označiť za najlepšie. Neurovnané problémy európskej PRO, tradičné vyhlásenia o nedodržiavaní v Rusku demokratických slobôd a tiež schválenie v USA tak zvaného Magnitského zákona sotva prispejú ku vzájomnému porozumeniu. Zásadný postoj Moskvy o neprípustnosti zásahu zvonku do vnútornej sýrskej krízy tiež vytvára istý antagonizmus so Západom.

Čo sa týka ekonomickej, a teda aj sociálnej stability v krajine ako súčasti globálneho spoločenstva, podarilo sa ju zachovať. Tento názor potvrdil v rozhovore pre Hlas Ruska ruský expert Pavel Svjatenkov:

- Posledné následky krízy roku 2009 boli prekonané. Ekonomická situácia naďalej je dosť stabilná. Problém spočíva v tom, že samotná ruská ekonomika s jej zameraním na vývoz surovín bude generovať krízy. Avšak z finančného a ekonomického hľadiska mali sme priaznivý rok.

Prezident RF vydal 218 nariadení v oblasti sociálnej a demografickej politiky, ekonomiky, prezbrojenia armády a ďalších sfér štátnej činnosti. Pričom 67 z nich sú zamerané na roky dopredu. Takže zhrnúť môžeme skutočne iba prvé výsledky terajšieho prezidentského obdobia Vladimíra Putina.

 

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2013_05_06/Vladimir-Putin-rok-v-Kremli/

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |