Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vladimír Putin o problémoch svetovej ekonomiky - chelemendik.sk

 

Vladimír Putin o problémoch svetovej ekonomiky

2019-12-12  (14:41)

 - Vladimír Putin o problémoch svetovej ekonomiky

 

 
   

Veľká dvadsiatka by sa nemala zmeniť na ešte jeden elitný klub, ktorý sa egoisticky stará len o svojich členov. Zmysel spoločnej činnosti je vo vypracovaní spravodlivých predpisov pre pevný rozvoj svetovej ekonomiky. Vyhlásil to prezident Putin v článku zverejnenom v pondelok v mexickom denníku El Universal. 18.-19. júna v Los Cabose prebieha summit G20.

Bezprecedentná kríza, s ktorou sa svetová ekonomika stretla pred 4 rokmi, si vyžiadala kardinálne nové prístupy od vedúcich štátov. Po prvýkrát v dejinách lídri krajín so skoro 90 % svetového HDP ukázali reálnu snahu a možnosti koordinovať ekonomickú politiku. Tým G20 získala štatút vedúceho globálneho fóra o problémoch ekonomiky a financií, napomína Putin. Počas krízy práve vďaka rozhodnutiam dvadsiatky sa realizovali opatrenia na podporu najviac postihnutých krajín.

Medzitým následky krízy cítime doposiaľ. Zmenila sa svetová ekonomika. Podľa predpovedí potenciálne tempo rastu rozvojových trhov v najbližších 5 rokov bude predbiehať vyspelé krajiny viac ako o 3,5 krát.

Hovoriac o Rusku Vladimír Putin podčiarkol, že za posledné roky krajina upevnila vlastný rozpočtovo-finančný systém. Tempo rastu ekonomiky – 4,3 % - je najvyššie medzi najväčšími ekonomikami Európy. Štátny dlh je minimálny medzi krajinami osmičky, dvadsiatky a BRIČJ. Medzitým Putin priznáva, že príjmy krajiny sú vo mnohom spojené s výhodnou konjunktúrou trhu v ropnom a plynovom sektore. A na zaistenie pevného rozvoja je potrebné zníženie surovinovej závislosti ruskej ekonomiky.

Reformu potrebuje aj väčšina štátov sveta – mali by nájsť rozumnú bilanciu medzi konsolidáciou, prísnou rozpočtovou disciplínou a rastom ekonomiky a vyriešením sociálnych otázok.

Za veľmi aktuálnu otázku Vladimír Putin považuje dodržiavanie G20 záväzkov v reformovaní medzinárodných finančných inštitúcií, vrátane MMF a Svetovej banky.

Všetky tieto témy sa posúdia na summite G20 v Mexiku a budú prioritnými počas predsedníctva Ruska v dvadsiatke na budúci rok, spolu s otázkami globálnej energetickej bezpečnosti, vyhlásil vo svojom článku prezident Putin.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |