Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vladimír Putin navrhol Európe program spoločnej budúcnosti - chelemendik.sk

 

Vladimír Putin navrhol Európe program spoločnej budúcnosti

2020-07-05  (14:51)

 - Vladimír Putin navrhol Európe program spoločnej budúcnosti


Premiér Ruskej federácie Vladimír Putin prezentoval v programovom článku v nemeckých novinách Suddeutsche ním navrhovaný plán budúcej spolupráce Ruska a Európskej únie, ktorý sa stane „spoločným predpokladom úspechu a konkurencieschopnosti v modernom svete". ...

zTento článok alebo toto video sú prístupné iba pre registrovaných používateľov platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2010-11-26  (16:31)
50%  
mínus plus
  Vedel by mi niekto tuná (možno i p. Chelemendik) objasniť, aké konkrétne dôsledky bude mať vstup Ruska to WTO? Lebo mne to nejak uniká.

Mám na mysli najmä pozitívny vplyv na ruskú ekonomiku. Zrejme by došlo k otvoreniu západných trhov pre ruské výrobky. Potom sa ale pýtam: aké výrobky? Pokiaľ viem, hlavným exportným artiklom Ruska sú suroviny, pri tých ale funguje "špeciálny režim", keďźe suroviny sú predovšetkým potrebné samotnej EÚ, a ich predaj a ceny na ne sa určujú na základe iných faktorov.

Iste, Rusko produkuje aj iné tovary: sú však konkurencieschopné na západných trhoch? A aký je celkový objem týchto tovarov? Nemám na mysli tých niekoľko "špeciálnych technológií", spravidla založených na konverzii sovietskych zbrojných technológií, ale "veľkoobjemové tovary", ktoré by dokázali vyvážiť negatívnu obchodnú bilanciu.

Pristúpením k WTO sa štáty zaväzujú k likvidácii opatrení na ochranu vnútorného trhu, čiže je nevyhnutná ekonomika so silným exportných zameraním a medzinárodnou konkurencieschopnosťou. Ako teda Putin s Medvedevom hodlajú zabezpečiť ZNOVUvybudovanie ruskej REÁLNEJ ekonomiky, tj. priemyselnej a poľnohospodárskej produkcie, ako sa chcú vymaniť z úlohy večného surovinového prídavku Západu???

Nádejajú sa azda na masový príliv zahraničných investícií? Rusko z hľadiska investičného kapitálu rozhodne nie je žiadnym rajom, z viacerých dôvodov - pravdepodobne teda zakladajú svoje nádeje na LACNEJ PRACOVNEJ SILE. Na tom sme si ale zakladali aj MY, len to nejak nedopadlo tak ako sme očakávali. Spolu s nami ponúkajú lacnú pracovnú silu aj inde - predovšetkým v krajinách Tretieho sveta, ale čoskoro možno už i niektoré krajiny EÚ, ako napr Grécko či Írsko... Čím sa teda hodlá RF presadiť v takejto konkurencii, ako obmäkčí nadnárodný kapitál, aby sa nad Rusmi zmiloval a milostivo aj im dovolil popracovať v svojich ľahkých montážnych halách (samozrejme, za mzdu v oblasti životného minima)?


protopartorg   |   2010-11-26  (16:53)
50%  
mínus plus
  Možno sa snažia napodobniť "čínsku cestu", ale mám neblahý pocit, že to dopadne tak ako je to v našich končinách obvyklé: " Хотели как пучше, получилось как всегда". Rusko nie je Čína. Má inú cestu a iný osud.

"bezvízový režim ... umožní efektívne bojovať s nelegálnou migráciou, pašovaním drog, organizovaným zločinom a terorizmom" - väčšiu blbosť som už dávno nečítal. Elementárna logika hovorí, že takéto radikálne zjednodušenie pohybu osôb na obrovskom území povedie naopak k uľahčeniu ilegálnej migrácie, obchodu s drogami, organizovaného zločinu atď. Vlastne už aj priviedlo, každodenné skúsenosti to dokazujú.

K "spolupracovať na všetkých etapách technologického reťazca - od výskumu ložísk a ťažby energetických surovín až po ich dodávanie koncovému spotrebiteľovi": zaujímavé, snáď sa nechce zrieknuť štátnej (ruskej) kontroly nerastných surovín? Lepšie povedané jej pozostatkov. V tom prípade sa totiž definitívne vyberú cestou krajín Tretieho sveta, vlastne ešte horšou, lebo už aj rozvojové krajiny si nárokujú kontrolu nad svojimi nerastnými zdrojmi, viď Južnú Ameriku, napr. Venezuelu.


bodliak   |   2010-11-27  (17:53)
55%  
mínus plus
   Rusko svojou polohou,rozlohou,surovinovou základňou a k tomu pomerne malým a nepravidelným stupňom industrializácie, je priam predurčené na veľké investície.

Rusko má čo ponúknuť.
Má tiež všetky strategické predpoklady a atribúty moci k tomu, aby vzájomná spolupráca a obchod, či už s Európou alebo inými časťami sveta, bol pre rozvoj tohoto štátu a jeho obyvateľov výhodný.

Len budúcnosť ukáže, či Rusko má politikov, ktorým skutočne záleží na rozvoji a pozdvihnutí svojho národa, či majú skutočnú moc, alebo či im je len "dovolené" vládnuť, alebo stupeň vplyvu síl snažiacich sa o NWO je taký veľký, že v podstate ovládajú už celý svet a súčasné dianie slúži iba ako zámienka prinášajúca prísľub vyriešenie problémov sveta a tým potvrdenie opodstatnenia jednotnej celosvetovej vlády.


protopartorg   |   2010-11-30  (14:49)
50%  
mínus plus
  Re: "Rusko svojou polohou,rozlohou,surovinovou základňou a k tomu pomerne malým a nepravidelným stupňom industrializácie, je priam predurčené na veľké investície"

Nuž, ako sa to vezme. Rusko má "istý" problém s charakterom podnebia, a z toho vyplývajúce infraštruktúrne problémy, ktoré bežné investície do výroby môžu značne predražiť - odporúčam k tejto téme knihu Andreja Parševa (Андрей Паршев) "Prečo Rusko nie je Amerika". Kniha je možno trošku jednostranná, príliš prízvukujúca klimatické a geografické faktory, podľa mňa však užitočná, s mnohými vecami sa možno stotožniť.

Na vysídlenie západnej výroby sú omnoho vhodnejšie prímorské krajiny tretieho sveta. Okrem toho začína byť problém s tým, že čo bolo možné vysídliť, už vysídlené BOLO, a konkurencia o nové investície už nie je ani tak Západ KONTRA rozvojové krajiny, ako skôr rozvojové krajiny MEDZI SEBOU. Z toho vyplýva, že Rusko (alebo hoci aj MY) bude musieť konkurovať krajinám ako Čína, Mexiko, Brazília, Vietnam... ako mnohým ďalším.

Samozrejme, je tu jedna oblasť, do ktorej nadnárodné koncerny budú iste radi investovať: oblasť ťažby a vývozu nerastných surovín. Pravda, tu vyvstáva otázka, KOMU pôjde hlavná časť ZISKOV z tejto ťažby? Udrží si Rusko kontrolu nad svojimi nerastnými zdrojmi, s tým že prospech pripadne predovšetkým ich krajine, alebo pôjdu všetky zisky za hranicu, ako je to bežné pri "investíciách" medzinárodných spoločností najmä v krajinách Tretieho sveta?

To však vzápätí vedie k ďalšej otázke: ak aj zostane hlavná časť ziskov doma, KOMU KONKRÉTNE pripadnú tieto zisky, kto z nich bude mať úžitok? Väčšina národa, alebo len pár oligarchov, ako tomu bolo doteraz?

"aby... bol pre rozvoj tohoto štátu a jeho obyvateľov výhodný" nadnárodný kapitál neinvestuje prostriedky preto, aby boli výhodné pre rozvoj štátu v ktorom investujú a jeho obyvateľov. Naopak, investíciám na princípe "rovný s rovným" sa vyhýbajú, ako sa len dá. A v dnešnej dobe sa väčšinou naozaj DÁ, keďže množstvo schudobnelých krajín sa vyslovene bije o investície.

Všimnime si v tejto súvislosti tu uverejnený článok "Keď sa ruský kapitál snaží investovať do európskeho biznisu, jednoducho ho tam nepustia". Po prvé: ak sa hlavnými investíciami stanú investície do ťažby a transportu surovín, ak aj väčšina zisku pripadne "ruskému kapitálu", KOMU PROSPEJE, AK VÄČŠINA PROSTRIEDKOV BUDE REINVESTOVANÁ NA ZÁPADE??? Čiže nie do REÁLNEJ EKONOMIKY na území Ruska, ale do nejakých hoci aj zmysluplných investícií na území EÚ (už nehovoriac o investíciách typu kúpy futbalových klubov). Čo z toho bude mať bežný ruský občan?

Po druhé: v článku sa spomína, že "Západní podnikatelia, ktorí chcú investovať prostriedky do projektov na území Ruska, dnes nepotrebujú žiadne povolenia". Čo im teda tak strašne bráni investovať už TERAZ? Prečo čakať na vstup Ruska do WTO? Aha, že vraj nemôžu znova vyviezť vyrobený tovar späť na bohatý Západ, kvôli dovozným kvótam a clám? Z toho ale potom automaticky vyplýva, že s výrobou pre ruský VNÚTORNÝ TRH nikto reálne neuvažuje, a to ani v perspektíve. Zjavne sa teda neráta s nárastom kúpnej sily ruského obyvateľstva. Uzáver z toho celého? Rusko pokračuje v nastúpenej ceste ako SUROVINOVÉHO PRÍDATKU Západu, maximálne ešte (a to je ten lepší prípad) ako zdroj lacnej pracovnej sily - v ceste bežnej pre krajiny Tretieho sveta.

Rád by som sa mýlil. Bodliak, správne hovoríte: ČAS UKÁŽE. A to už onedlho.


bodliak   |   2010-11-30  (23:05)
50%  
mínus plus
  Potenciálne je Rusko pre plánovačov NWO zaradené kdesi do kolónky zásobárne prírodných a energetických zdrojov. Preto bolo vždy v ich záujme udržiavať ho v stave chaosu, alebo rozvratu. Zvlášť po rozpade ZSSR sa všetko tak darilo až do príchodu Putina do vedenia štátu. Zavedením reforiem v administratívnom a právnom systéme sa mu podarilo "odstaviť" oligarchov, prerušiť vývoz kapitálu do daňových rajov a Rusko sa začalo spamätávať z hroziaceho bankrotu. Inflácia - okolo 1200% - sa začala znižovať a začal rásť HDP.
Putinovi a Rusku veľmi pomohol rast cien ropy a plynu na svetových trhoch. Situácia sa vyvinula tak, že št. rozpočet Ruska, po niekoľkých rokoch prebytku, sa znova dostal do deficitu. Za rok 2010 to bude asi 5-8%.
Teraz prichádzam k bodu prečo toto vlastne píšem. Je až neuveriteľné, že ohromné peniaze zarobené rastom cien ropy a plynu, asi 90% z nich, prepotrebné pre rozvoj a rast hospodárstva, celé roky ležia a strácajú hodnotu v USA bankách. Ich investovanie do ruského hospodárstva by vraj spôsobilo neudržateľnú infláciu.
Hospodárstvo Ruska nemôže byť postavené len na exporte surovín. Lepšiu budúcnosť mu prinesie modernizácia a rozvoj priemyslu a infraštruktúry. Určite by mu v tom pomohol ruský majetok uložený v zahraničných bankách, asi 2000 miliard (2 biliony USD) o ktoré ruský štát neprejavuje zatiaľ záujem.
Putinova snaha o prilákanie investorov potom vyzerá veľmi divne a Vaše konštatovanie, PROTOPARTORG, že Rusko sa môže stať zdrojom lacnej pracovnej sily a surovinovým príveskom Európy, sa zdá byť pravdepodobné.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |