Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vladimír Putin - Bezpečnosť vo svete sa dá zaistiť len spoločne s Ruskom - chelemendik.sk

 

Vladimír Putin - Bezpečnosť vo svete sa dá zaistiť len spoločne s Ruskom

2020-10-01  (19:50)

 - Vladimír Putin - Bezpečnosť vo svete sa dá zaistiť len spoločne s Ruskom

Vladimír Putin o prekážkach v zahraničnej politike

 

 
 

Foto: RIA Novosti

     
Bezpečnosť vo svete sa dá zaistiť len spoločne s Ruskom, nepokúšajúc sa zoslabiť jeho geopolitické pozície a poškodujúc jeho obranyschopnosť. Je o tom presvedčený predseda vlády Ruska a kandidát na post prezidenta Vladimír Putin.

V pondelok zverejnil v denníku Moskovské novosti ešte jeden programový článok venovaný tento raz otázkam medzinárodnej politiky.

Zaistenie vlastnej bezpečnosti na úkor bezpečnosti iných je nekonštruktívny cieľ. e Vladimír Putin píše, že snaha NATO a predovšetkým Američanov k absolútnej nezraniteľnosti je preto nielen utopická v technologickom aspekte, ale aj vôbec nedosiahnuteľná v aspekte geopolitickom. Perspektíva dostať sa medzi zaostalých nikomu nevyhovuje, podčiarkuje prezident fondu Politika Viačeslav Nikonov:

- Zaistiť absolútnu bezpečnosťi sa nikomu a nikdy ešte nepodarilo. Navyše, ak tá alebo iná strana veľmi napredovala vo vojenskom aspekte, provokovalo to iné krajiny na odvetné kroky a postavilo prvú krajinu do situácie väčšej zraniteľnosti. Tak bolo vrátane aj s vývojom atómových zbraní –  USA sa stali maximálne zraniteľnými za celú históriu existencie tohto štátu.

V súčasnosti sa USA snažia vrátiť si spokojnosť pomocou tvrdých opatrení voči nielen reálnym nepriateľom, ale aj partnerom. Rusko vážne znepokojuje americký projekt vybudovania systému PRO v Európe. Narušuje vojensko-politickú rovnováhu a škodí obranyschopnosti Ruska, podčiarkuje predseda vlády. Návrhy Moskvy zamerané na hľadanie kompromisných variantov vyriešenia problému bezpečnosti bez poskytnutia komukoľvek jednostranných výhod, nechcú ale medzitým vo Washingtone počuť.

Očividne sa to ukázalo v situácii o protiraketovej obrane. Američania rozhodli, že to potrebujú a aj vystúpili kvôli tomu so Zmluvy o PRO považujúcej sa za jednu zo základných v systéme medzinárodnej bezpečnosti.

Ale Vladimír Putin naďalej dúfa, že zdravý zmysel zaoceánskeho partnera zvíťazí a Rusko nebude musieť použiť vyhlásené predtým odvetné opatrenia, predovšetkým vystúpiť zo Zmluvy o START.  Premiér považuje za fundament pre politický dialóg hospodársku spoluprácu. Táto zatiaľ nezodpovedá potenciálu ekonomík Ruska a USA. Ale podpora zo strany Washingtonu na záverečnej etape vstupu Ruska do WTO, je dobrý príklad ekonomickej diplomacie.

Vladimír Putin sa, čo sa týka bližšieho západného suseda Ruska – EÚ –  znovu vracia k idei vytvorenia harmonického spoločenstva a konkrétne spoločenstva ekonomík, keď sa pomocou spolupráce buduje taký spoločný priestor, kde sa postupne odstraňujú prekážky na ceste pohybu tovarov, služieb, kapitálov a ideí.

Odstránenie prekážok na ceste spolupráce – taký cieľ nastoľuje Vladimír Putin pre rozvoj medzinárodných vzťahov.

Súčasný článok je úž siedmou autorskou publikáciou Vladimíra Putina v rámci prezidentskej kampane 2012. Počnúc od 16. januára sa zverejnili na stránkach vedúcich ruských denníkov. Vyhlásené v nich tézy sa nachádzajú v predvolebnom programe premiéra.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |