Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vitalij Zacharčenko: náhrada pojmov je zbraňou deštruktívnej lži Majdanov, keď zlo sa stáva dobrom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Vitalij Zacharčenko: náhrada pojmov je zbraňou deštruktívnej lži Majdanov, keď zlo sa stáva dobrom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-05-31  (10:30)

 - Vitalij Zacharčenko: náhrada pojmov je zbraňou deštruktívnej lži Majdanov, keď zlo sa stáva dobrom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

23.5.2015

Všetkých známych prejavov opakovane overených technológií farebných revolúcií v priebehu udalosti na Majdane v Kyjeve bolo dosť. Avšak o jednom prvku, ktorý je podľa môjho názoru, osobitým druhom kameňa úrazu v základoch celej konštrukcie štátneho prevratu na  Ukrajine, je potrebné hovoriť osobitne.

Ide o najdôležitejšiu a široko používanú technológiu farebných revolúcií, ako nahrádzanie pojmov (substitúcia), jednoducho hovoriac o  lži povýšenej na úroveň nesporných právd. Skreslenie pôvodného významu, dezorientácia masového vedomia je absolútnou nutnosťou pre destabilizáciu spoločnosti, zničenie jej základných morálnych princípov, uvoľnenie štátnych inštitúcií a riadiaceho aparátu.

Substitúcia pojmov nie je samozrejme samá o sebe cieľom, ale len potrebným detailom, ideologickým základom na dosiahnutie cieľa pre účely uchopenia moci  protiústavným spôsobom. Aby sa mohlo pripraviť protizákonne vnímanie spoločnosti bezprávia, je potrebný celý komplex opatrení, ktorého výsledkom je prijateľnosť násilia v záujme tých „dobrých“ cieľov. V záujme nielen platných, ale aj ospravedlňujúcich akúkoľvek protiprávnu činnosť a zločin zmenou zákona, presvedčiť spoločnosť, že len revolucionár môže byť jediným nositeľom dobra a zla, spravodlivosti a zákonnosti.

Keď je dostatočne spracované spoločenské myslenie, potom je možné nielen vykonať štátny prevrat, ale aj prevziať moc podľa podoby spravodlivého sociálneho spoločenského protestu a ľudovej revolúcie.

Podobné prekódovanie, zmena spoločenského povedomia nenastáva okamžite. Táto práca vyžaduje dlhší čas nemalých organizačných snáh a obrovského finančného vplyvu  investícií. Tak prečo pristupujú k týmto všetkým ťažkostiam tí, ktorí vymysleli pomocou týchto nástrojov zmenu výkonu moci v tom alebo inom štáte. Odpoveď je zrejmá, je to v každom prípade lacnejšie ako uskutočnenie vojenských operácii a uskutočňovanie intervencie. To umožňuje najprv vychovať potrebných pre výkon uskutočnenia plánovaného prevratu vojakov, vnútiť im myšlienku, že je to ich cesta k demokracii a prosperite, a potom ich použiť na uchopenie moci v štáte. Jednoduché a účinné.

Podľa tejto schémy západní „civilizátori“ rozvrátili viac ako tucet národných vlád v rôznych častiach sveta, tak prečo by mala byť Ukrajina výnimkou z tohto trpkého pravidla?

Tým skôr, že ukrajinský človek je chamtivý na  sladké sľuby sýteho života so sklonom k jednoduchým riešeniam svojich životných problémov. Bohužiaľ, náš vlastný ukrajinský sociálny infantilizmus (ja nič, ja muzikant) bol účinne použitý v plnej miere proti nášmu vlastnému štátu. Narušené spoločenské povedomie spočíva v myšlienke, že celý svet je povinný nás podporovať len preto, že sme Ukrajinci, od prvých rokov nezávislosti sa nielen pozviechalo, ale aj získalo národnú predstavu o Ukrajine. Stoja za zmienku hoci len pestované mýty o nejakom zlatom Polubotkovi, alebo že doslova zajtra peňažné prostriedky z kanadskej diaspóry potečú potokom na Ukrajinu. Či bolo málo projektov, ktoré vykresľovali rozprávkovú premenu života krajiny a ľudí?

Samozrejme, že to posilňovalo presvedčenie, že človek si vybrať len ten správny smer, inak povedané, nájsť veľkorysého pána a ten zmení  život každého Ukrajinca v Raj na Zemi.

Zástancov týchto takpovediac civilizačných hodnôt nášho všetkého priestoru počas všetkých rokov nezávislosti bolo mnoho. Trpezlivo zavádzali myšlienku, že Ukrajina to nie je Rusko, čo znamená, že sa môže spoliehať na všelijaké druhy bonusov, ak sa bude riadiť správnym smerom. Takto postupne prostredníctvom médií, vzdelávacích programov a viacerých mimovládnych organizácii, stáročná pravda o priateľstve s bratskými národmi, bola nahradená mýtom o národnom útlaku a vzájomnej nenávisti. Cielene, krok za krokom, mladej generácii sa vnucovalo, že ak v živote niečo nedosiahli, na vine nie sú oni, ale mizerný vzdelávací a sociálny systém ich štátu a výlučne vonkajší nepriateľ, imperátorské Rusko, cári, teraz sám Putin, ktorí ich po stáročia utláčali a neumožnili ich rast. 

Ideológia, že  Ukrajina nie je Rusko, narastala v spoločenskom myslení ako bizarný hybrid arogancie, urážky a neochoty prijať zodpovednosť za svoju budúcnosť. Ako vrtošivému dieťaťu, ktoré nechce dospieť, Ukrajincovi vnucovali, že  on je  najlepší zo všetkých len preto, že sa narodil na Ukrajine a že to v živote zatiaľ nie je tak, odpovede sú vždy pripravené. Ukrajinec si  zaslúži lepší život, ale iba vykonaním tejto historickej spravodlivosti, ktorej  stále bránia mnohí neprajníci,  hlavne samozrejme Rusko. Tak postupne vznikala  ďalšia zásadná substitúcia pojmov.

Ale substitúcia pojmov, použiteľná technológiou štátnych prevratov, nie je obmedzená len na morálnu  hodnotu deformácie. Skôr alebo neskôr, zámena pojmov logicky a nevyhnutne je transformovaná do tých najodpornejších foriem radikalizmu a neonacizmu.  Dopustením, že trestný čin spáchaný v rámci revolučných hesiel, nie je trestným činom, sa otvára  Pandorina skrinka, ničí sa samotná podstata zákona a poriadku.

Dobrým príkladom bez pochýb sú udalosti v Kyjeve 2013-2014, keď západné svetielka demokracie  nechceli vidieť zločincov v radikáloch a neonacistoch, kde ozbrojené skupiny radikálov otvorene pri stovkách kamier mrzačia, vypaľujú a strieľajú do policajtov, zástupcov zákona , považujú za pokojných demonštrantov, kde porušovatelia spoločenského poriadku výrastkovia  rozbíjajú, ničia štátne inštitúcie, odvolávajú sa na študentov a pobúrených občanov, kde za taký zločin, bez ďalších okolkov by boli v iných krajinách všetci zatknutí, zrazu to je prezentované ako výraz občianstva, to nie je jednoducho politický cynizmus, je to vedomé podnecovanie k prevratu.

Skutočnosť, že v Majdane sa predstavitelia západných krajín nezaoberali podporou demokracie, ale boli priamo zapojení do štátneho prevratu, nemám žiadne pochybnosti. Neraz som predkladal fakty veľvyslancom a diplomatom USA a EÚ, že údajní pokojní demonštranti na  Majdane sú vyzbrojení nielen akože fľašami koktailov Molotova, ale strelnými  zdraniami. V reakcii ako odpoveď som si vypočul: "Nie, to sú pokojní demonštranti  a vy nemáte právo použiť proti ním silu." Chvíľami sa zdalo, že toto všetko pripomína akési absurdné divadlo, ale práve v tom je  účinnosť technológií konceptov zámeny pojmov. Keď sa hovorí, že biela je čierna, kde v politických záujmoch sa môže realita preformátovať.

V tej chvíli, keď spoločnosť súhlasila hrať podľa cinických pravidiel západných civilistov, ukrajinská štátnosť a skutočná demokracia boli stratené. Je zbytočné apelovať na zdravý rozum a objektívnosť tých, ktorí podľa vyjadrenia Kiplinga nesú bremeno bieleho človeka, slúžia len vlastným záujmom, názor domácich ich nezaujíma.

Preto dovtedy, pokiaľ sami nezastavíme uznávanie západných záujmov tzv. demokratov ako všeobecne uznávaných morálnych noriem, budeme sa opakovane dostávať do pasce substitúcie technológií konceptov, jednoduchšie povedané škodlivej lži na dosiahnutie svojich politických cieľov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |