Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vitalij Zacharčenko: Krvavý euromajdan - zločin storočia - NOVÁ KNIHA - Predslov - chelemendik.sk

 

Vitalij Zacharčenko: Krvavý euromajdan - zločin storočia - NOVÁ KNIHA - Predslov

2020-08-01  (00:31)

 - Vitalij Zacharčenko: Krvavý euromajdan - zločin storočia - NOVÁ KNIHA - Predslov

24.2.2016

Predslov

Je jeseň roku 2015, za oknom vládne tichý teplý večer, „očí kúzlo“, ako napísal Alexander Sergejevič Puškin.

Je to vhodný čas na to, aby sa človek odpútal od každodenného zhonu, usporiadal si myšlienky a pocity  a pozrel sa na udalosti posledných rokov trochu inak, z iného uhla. Celkom nedávno som sa prichytil pri nečakanom objave, že takto pokojne sa oddávať reflexívnym náladám som zatiaľ nemal možnosť. Jednoducho nebol na to čas, kolobeh neodkladných   povinností ma nepustil ani na chvíľu.  Nepoviem, že by to pre mňa bola veľká záťaž, cítil som sa v takomto stave komfortne, život bol naplnený  až po okraj a nenechával miesto pre nadbytočné úvahy a myšlienky, ktoré sa netýkali práce. Služba v milícii, ktorú som si vybral už v dávnej mladosti, ma naučila pristupovať  k veciam systematicky, prísne si plánovať všetky svoje kroky, naučila ma aj istému  sebazapreniu a, pravdupovediac, ani som si nevedel predstaviť, že sa dá žiť aj inak.  A len v poslednom vyše roku ma  okolnosti neprekonateľnej sily, vyššia moc,  ako sa vyjadrujú právnici, prinútili na čas sa zastaviť, obzrieť sa do minulosti, pokúsiť sa systematizovať a prehodnotiť všetky tie udalosti, ktoré tragickým spôsobom zmenili nielen môj osud, ale aj osudy miliónov ľudí v mojej vlasti. Myslím si, že tieto veľké tektonické otrasy, ktoré sa udiali na Ukrajine v rokoch 2013–2014, nie je možné vnímať výlučne ako vnútroštátne ukrajinské  záležitosti. Príčiny a hybné sily týchto otrasov  vychádzajú za rámec národného štátu Ukrajina. Vždy ma zaujímalo, prečo sa ľudia v istej fáze náhle rozhodnú zveriť svoje spomienky, myšlienky a úvahy o živote na papier. Keď som pristupoval k napísaniu tejto knihy, dlho som rozmýšľal, načo  vôbec ministri, prezidenti a úradníci, ktorí v minulosti zastávali vysoké posty, píšu takéto literárne práce,  veď načo sa hrabať v minulosti a koho to môže zaujímať.

Je predsa očividné, že hlavným motívom pre takúto literárnu tvorbu nemôže byť ani obchodný záujem, ani túžba po popularite.  Odpoveď, ku  ktorej som dospel, sa ukázala byť zároveň jednoduchá aj zložitá.

Pochopil som, že iba vnútorná potreba podeliť sa o svoje životné skúsenosti, o svoje predstavy o usporiadaní ľudskej spoločnosti, predstaviť vlastný model spravodlivého sveta je dôvod, ktorý núti človeka vziať do rúk pero.

V istej chvíli som si uvedomil, že chcem nielen porozprávať o tragických udalostiach jesene a zimy  2013–2014, byť ďalším, veľmi dobre informovaným kronikárom krvavého štátneho prevratu, ale okrem toho  cítim pálčivú potrebu  pozrieť sa za horizont.

Chcel som ujasniť podstatu udalostí, pochopiť tie tajné a zjavné mechanizmy, ktoré postrčili náš štát a národ smerom k priepasti chaosu a občianskej vojny.

Opierajúc sa o veľké množstvo informácií, ktoré som z dôvodu svojej služby mal k dispozícii, o veľké skúsenosti s operatívnou prácou v orgánoch činných v trestnom konaní a o životné skúsenosti, snažil som sa v tejto knihe dospieť k zovšeobecneniam, ktoré by pomohli nielen mne, ale každému vnímavému čitateľovi urobiť si jasno v tajných politických mechanizmoch februárového ozbrojeného prevratu na Ukrajine. Z pochopiteľných dôvodov som zbavený možnosti uskutočniť plnohodnotné vyšetrovanie, dôkladne preskúmať  dôkazy na mieste činu, realizovať všetky nevyhnutné expertízy,  vypočúvať  svedkov, skrátka — robiť všetko to, čo sú povinné robiť pri vyšetrovaní  zločinov orgány činné v trestnom konaní.

Veľmi dobre si uvedomujem, že súčasní ukrajinskí vládcovia, ktorí sa dostali k moci cestou ozbrojeného štátneho prevratu, majú celkom iné ciele. Je pre nich životne dôležité, aby sa svet nikdy nedozvedel pravdu. Aby Ukrajinci za prúdmi lží a falzifikácií nikdy neuvideli tváre skutočných zločincov a vrahov. Toto však nesmieme nikdy pripustiť. Využívajúc kontakty a prostriedky, ktoré som mal k dispozícii, operatívne skúsenosti, spolu s mnohými stúpencami už vyše roka a pol robím vlastné vyšetrovanie tragických udalostí februára 2014.  Po odrobinkách som zbieral najrozmanitejšie informácie z rôznych zdrojov, prácne systematizoval a analyzoval dostupné fakty a s istotou môžem vyhlásiť, že skôr či neskôr pravda vyjde najavo a mená  všetkých objednávateľov a vykonávateľov krvavých zločinov budú známe.

Úloha tejto knihy je však širšia, než len samotné vyšetrovanie zločinu, pretože zastrelenie milicionárov a protestujúcich v uliciach Kyjeva je  iba jedna epizóda v reťazi zločinov.

Mojím hlavným cieľom je pokus aplikovať podobný vývoj udalostí na iné krajiny, analyzovať všetky vnútropolitické  a vonkajšie geopolitické príčiny, ktoré viedli k faktickému pádu štátu.

Tragickosť týchto udalostí pre národ mojej krajiny spočíva v tom, že udalosti na Majdane — nie sú iba „revolučné“ nahradenie jedného režimu iným, ale najmä skaza, zničenie samotného štátneho  zriadenia. Dnes si uvedomujem, že nie je až také dôležité, kto formálne stál  v krajine pri kormidle v týchto osudných dňoch a hodinách. Dôležitejšia je tá skutočnosť, že Ukrajina stratila možnosť zostať samostatným, nezávislým štátom oveľa skôr. A februárové udalosti, strata Krymu a vojna na Donbase, ktoré nasledovali, sú iba logickým pokračovaním tejto tragédie, ktorá, bohužiaľ, bola nevyhnutná.

Som presvedčený, že dôkladná analýza príčin a následkov týchto tragických udalostí je nesmierne dôležitá nielen pre Ukrajinu a Rusko, ale aj pre celý  civilizovaný  svet. Nebezpečenstvo rozšírenia podobných deštruktívnych technológií je pre mnohé európske štáty viac než reálne. Práve preto udalosti majdanu a všetko, čo po nich nasledovalo, vyvolávajú záujem nielen ruskej, ale aj európskej verejnosti.

Veľa som komunikoval s ruskými a európskymi  novinármi, politikmi, verejnými  činiteľmi a vždy som cítil nefalšovaný záujem, ba dokonca znepokojenie pri rozoberaní príčinno-následných vzťahov štátneho prevratu vo februári 2014. Výrazným príkladom toho sú naše rozhovory so spisovateľom, politikom a verejným činiteľom Sergejom Chelemendikom, ktoré poslúžili ako istý impulz pre vznik tejto knihy  a jej významový základ. Otázky, ktoré sme rozoberali počas našich dlhé hodiny trvajúcich rozhovorov, ďaleko presahujú rámec udalostí štátneho prevratu a osudu Ukrajiny. Hovorili sme najmä o filozofickom, geopolitickom a historickom význame tých zmien, ktorých svedkami sme sa stali. O viere a tradíciách, o historických osudoch Ukrajiny  a Ruska, o ničivých technológiách majdanu používaných v celom svete, o tom, aká bude Európa a svet v najbližšej  budúcnosti.

O tomto a mnohom inom je táto kniha. Verím, že moje úvahy budú pre vás, vážení čitatelia, nielen zaujímavé, ale aj užitočné.


Vitalij Zacharčenko


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |