Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vily sa štát chce zbaviť - chelemendik.sk

 

Vily sa štát chce zbaviť

2020-06-27  (03:23)

 - Vily sa štát chce zbaviť

Vilu na Mudroňovej ulici v Bratislave, ktorú dala za vyše 4 milióny eur rekonštruovať Ficova vláda, Radičovej kabinet zrejme predá.


Bývalý minister zahraničných vecí Ján Kubiš tvrdí, že vila na Mudroňovej ulici mala slúžiť na prijímanie zahraničných návštev.Mudroňovej ulici v Bratislave, ktorú dala za vyše 4 milióny eur rekonštruovať Ficova vláda, Radičovej kabinet zrejme predá. Minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda sa tento týždeň vyjadril, že bude "hľadať spôsoby, ako z toho von," keďže stavba je podľa neho aj odborníkov neefektívna. V podobnom zmysle sa vyjadrila aj po piatkovom rokovaní vlády premiérka Iveta Radičová, ktorú celú záležitosť okolo vily ostro kritizovala.

Bývalý minister zahraničných vecí Ján Kubiš pre TASR potvrdil, že o rekonštrukcii vily sa začalo diskutovať už počas jeho pôsobenia v rezorte diplomacie. Cieľom podľa neho bolo vybudovať sídlo na reprezentačné účely, napríklad prijímanie a ubytovanie zahraničných návštev na úrovni prezidentov či predsedov vlád.

"Také zariadenie existuje azda vo všetkých krajinách, preto som tento zámer podporoval," zdôraznil Kubiš. Zároveň dodal, že projekt ako taký bol a je záležitosťou samostatne pôsobiacej štátnej akciovej spoločnosti Správa služieb diplomatického zboru a konkrétne bol plne v jej kompetencii realizovaný až po Kubišovom odchode z funkcie.

"Ak sú pochybnosti o projekte a prácach, je plne v kompetencii dozornej rady a ministra zahraničia ako jediného akcionára Správy služieb, aby si dali záležitosti preveriť, prijali príslušné opatrenia a o výsledku informovali verejnosť," dodal. Podľa Kubiša by sa mohlo nájsť riešenie, ktoré zhodnotí vynaložené prostriedky a úsilie.

Podľa Kubiša sa vila nemala rekonštruovať pre vtedajšieho premiéra Roberta Fica. "Nakoľko ho poznám, nikdy by nevyužíval obdobné zariadenie na svoje ubytovanie, je to proti jeho zásadám a politickému inštinktu," uviedol. Fico tiež poprel, že by chcel vilu využívať s tým, že nie je taký idiot, aby dal zrekonštruovať vilu za niekoľko miliónov a potom sa do nej nasťahoval.

Existuje však list, ktorým Správa služieb diplomatického zboru ponúkla objekt Úradu vlády. Úrad chcel najskôr vilu vymeniť za vládny hotel Bôrik, neskôr sa začalo rokovať o Miestodržiteľskom paláci v centre Bratislavy. Zámena sa pôvodne mala uskutočniť v júni 2010, vila však nebola dokončená a podpis zmluvy sa preto preložil na jeseň, kedy sa mali skončiť aj rekonštrukčné práce.

Informáciu, že nad Bratislavským hradom sa za bývalej vlády budovala luxusná rezidencia, ktorá mala slúžiť premiérovi, priniesol denník Sme. Rekonštrukciu realizovala bratislavská firma Euro Real, ktorá zákazku získala v tendri. Pôvodne sa cena mala pohybovať okolo dvoch miliónov eur, dodatkami sa však navýšila. Budova má tri nadzemné podlažia, pracovňu so zimnou záhradou a dve garáže. Nechýba welness s vírivou vaňou jacuzzi či bazén s protiprúdom. Pôvodne sa prenajímala anglosaskému veľvyslanectvu, o prestavbe sa rozhodlo po parlamentných voľbách 2006.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sergej Chelemendik   |   2010-08-14  (11:14)
50%  
mínus plus
  Кто еще будет кричать о неээфективности тоталитарных систем?

Сколько раз подоили госудраственную кассу при демократии на этом скромном домике?

1. Когда купили - не пишут, за сколько!
2. Когда реконструировали за 120 миллионов словацких крон!!!!!!!
Целую деревню можно построить за такие деньги!
3. Когда дешево продадут - увидим кому!

Есть русское выражение:
Вор на воре сидит и вором погоняет!

Просьба перевести, если кто-то хочет и может.


shipka45   |   2010-08-14  (14:08)
50%  
mínus plus
  preklad :
Kto ešte bude kričať o neefektívností totalitárneho systému?
Koľko krát sa už podojila štátna pokladnica počas demokracie pri
tomto skromnom domčeku?
1. Nepíšu, kedy a za koľko ho kúpili.
2.Kedy ho rekonštruovali za 120 miliónov slovenských korún !!!! Celá dedina sa za túto sumu dá postaviť!
3. Ak lacno predajú, uvidíme komu!
Existuje ruské príslovie:
Zlodej na zlodejovi sedí a zlodejom poháňa.


Sergej Chelemendik   |   2010-08-14  (15:40)
50%  
mínus plus
  
Dakujem shipka45 !


Sergej Chelemendik   |   2010-08-15  (11:23)
50%  
mínus plus
  Andrej Matasik
Celá táto "kauza" je krásnou ukážkou mediálnej dezinformácie. Veď Dérerova vila, na socíku detské kožná nemocnica, patrí akciovej spoločnosti Správa služieb diplomatickému zboru. Pár rokov chátrala a keď ju začali konečne opravovať, bolo zj…avné, že sa prerába na rezidenciu niektorého veľvyslanca - Nemecko bolo z hry, pretože dokončovalo novú budovu na Vodárenskom vrchu, ale išli informácie napríklad o francúzskom veľvyslanectve, ktoré údajne požadovalo, aby vila umožnila kapacitne prijať na jej pôde 14. júla kompletné diplomatické zastúpenie, pôsobiace v SR plus domácu politickú reprezentáciu.
Myslím si, že v apríli niekomu zišlo na um "urobiť kšeft" a tak sa začalo debatovať medzi Správou služieb diplomatickému zboru a Úradom vlády o výmene. Asi každý normálny človek (okrem slovenského novinára, samozrejme) by sa pozastavil nad tým, prečo by sa akokoľvek luxusne zariadená vila mala vymieňať za hotel Bôrik či Miestodržiteľský palác. Jedno i druhé sú predsa funkčne, lokalitou i kapacitou niekoľkonásobne väčšie objekty, oba sú v dobrom stave (/Miestodržiteľský palác od gruntu zrenovovaný, Bôrik priebežne udržiavaný a modernizovaný). Iste, pre štát by bolo príjemné mať aj takúto vilu ako príležitostné ubytovanie pre hostí typu europrezident, britská kráľovná či pápež, ale určite je podstatne častejšie využiteľný či Bôrik, alebo Miestodržiteľský palác, kde sa okrem ubytovania môžu organizovať aj rokovania, konferencie a pod. Jednoducho ak je niekde niečo hodné pozornosti, je to motivácia tých debát medzi Kukanovym riaditeľom SSDZ a šéfom Úradu vlády!
A úplne najzábavnejšie sú naivné vyhlásenia pani premiérky, ako treba chalupu predať, aby sa vrátili investície do rekonštrukcie. To som zvedavý, ktorý slovenský zbohatlík po tom skočí! Veď okrem tých prestavaných peňazí zadara dostane:
- neobyčajne bonitnú polohu
- mimoriadne veľký pozemok
- vilu s históriou (genius loci)
Tipnime si: bude to Miklošov kamoš Erik a gréckym menom, ktorý tak túžil odbremeniť Slovákov od starostí s novostavbou SND? Alebo sa obetuje nemecko-francúzske vedenie SPP?
Je otrasné sledovať, ako sa tuponi v redakciách dajú manipulovať!

prebrato zo stranky Sergeja Chelemendika na Facebook


Ján Molnár   |   2010-08-16  (16:27)
50%  
mínus plus
  "Také zariadenie existuje azda vo všetkých krajinách, preto som tento zámer podporoval," zdôraznil Kubiš.

A čo takto postaviť nájomné byty?

Iste, pre štát by bolo príjemné mať aj takúto vilu ako príležitostné ubytovanie pre hostí typu europrezident, britská kráľovná či pápež,...

Pápež môže spať pod mostom s bezdomovcami...Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |