Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Viktor Orbán: "Slováci majú komplexy, že sú mladý štát, keď musia vymedziť svoju existenciu na základe svojho suseda, maďarského štátu, ktorý je tisíc rokov starý." - chelemendik.sk

 

Viktor Orbán: "Slováci majú komplexy, že sú mladý štát, keď musia vymedziť svoju existenciu na základe svojho suseda, maďarského štátu, ktorý je tisíc rokov starý."

2020-02-23  (05:16)

 - Viktor  Orbán: "Slováci majú komplexy, že sú mladý štát,  keď musia vymedziť svoju existenciu na základe svojho suseda, maďarského štátu, ktorý je tisíc rokov starý."


Posilnenie pozícií nacionalistov (umiernených Orbánovych a radikálnych „lepších") sa vysvetľuje aj sklamaním Maďarov z výsledkov globalizácie. Komentuje to vedúca oddelenia Ústavu Európy Ruskej akadémie vied Ľubov Šišelinová: - S čím je spojené sklamanie? Veď tieto pojmy išli spolu: „západná cesta rozvoja¨ a „demokracia". Ale Maďari nie najlepšie zapadli do európskeho spoločného trhu. Vyvolalo to veľmi veľké sklamanie zo západných hodnôt vôbec. Vec je v tom, že Maďari na rozdiel od Poliakov, Čechov, Slovákov, nedokázali ubrániť svoju tradičnú hospodársku orientáciu. Výroba vina a záhradkárstvo bolo veľmi postihnuté....

zTento článok alebo toto video sú prístupné iba pre registrovaných používateľov platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


filip911   |   2010-10-24  (13:05)
50%  
mínus plus
  Na Slovensku niet politika ,ktorý by hájil národné záujmy. Keby sa taký objavil ,Slováci aj tak nemajú dosť súdnosti ,aby to vedeli rozoznať a nechali by sa ďalej viesť siopropagandou .


Sergej Chelemendik   |   2010-10-24  (17:48)
50%  
mínus plus
  Fico?


bodliak   |   2010-10-24  (18:08)
58%  
mínus plus
  Maďarsko je zakalený politický rybník z ktorého sa podľa priania "mocných" účelovo vypúšťa bahno, ktoré pošpiní vybraných obyvateľov susediacich s jeho brehmi.
Maďarskí obyvatelia by mali mať právo vedieť, že v bývalom Uhorsku počet Maďarov nepresiahol 20% všetkých obyvateľov tohoto mnohonárodného zoskupenia a v Uhorsku žilo mnoho iných národov na svojom území odvekov, takže Maďari v žiadnom prípade nemohli stratiť po rozpade Uhorska 2/3 svojho územia. Niekto úmyselne zamlčuje pravdu a rozširuje pocity výnimočnosti a velikášstva medzi obyvateľmi tohoto štátu.


bodliak   |   2010-10-24  (18:17)
50%  
mínus plus
  Čo sa týka Fica, p. Chelemendik, aj uňho ma zaráža akceptácia trendu, ktorý sa šíri celou Európou a to, že na Slovensku žije 500 tisícová menšina maďarov. Odhliadnúc od toho počtu som presvedčený, že tu žijú, ako menšina, aj obyvatelia hovoriaci maďarským "nárečím", ktorý sú ale občania Slovenska, teda Slováci a nie Maďari.


filip911   |   2010-10-24  (18:52)
50%  
mínus plus
  Fico ? Všetci nás 20 rokov okrádajú a vedú ako ovce k tej vytúženej totalite NWO. Fico by síce neuznal Kosovo a neustupoval maďarom ,ale to nič nemení na tom kde toto skončí.


strelec   |   2010-10-25  (08:07)
50%  
mínus plus
  Ja osobne za politika považujem v slovenskej politike Fica, Čarnogurského a Bugára. Jediný, ktorý je schopný niečo urobiť pre Slovensko a Slovákov je práve Fico, prečo nie Bugár snáď písať nie je treba. Fico si na rozdiel od Mečiara uvedomuje svoje možnosti pokiaľ môže vyskakovať. Tie možnosti sú pre malý štát malé, hlavne pokiaľ za ním tak ako za Orbánom nestoja židia. Z "nejakého" dôvodu sa im Orbán a Maďarsko hodí také aké je, dôvod tušíme a môžeme tu o tom dôvode filozofovať. Pre Slovensko je najnebezpečnejšie, keď "naša" vláda kolaboruje so Šerešom a spol, že p. Radičová, že páni z KDH. To čo Fico pomaly a ťažko rozbehol za 4 roky, v obrovskom reve Maďarov obracajúcich sa na celý svet je teraz v priebehu pár týždňov spochybnené a bude negované. Maďarsko je na ceste, z ktorej návratu už nie je a je smutné, že priblblá, prispatá, nefunkčná zbyrokratizovaná, zahľadená do seba EU toto nevidí a nič nekoná. Má "rakovinový vred na srdci" a bude ju to mrzieť.


Ján Molnár   |   2010-10-25  (08:47)
50%  
mínus plus
  Slováci majú komplexy, že sú mladý štát, keď musia vymedziť svoju existenciu na základe svojho suseda, maďarského štátu, ktorý je tisíc rokov starý...

Velká Morava tu bola skôr a pokiaľ viem, tak Rakúsko-Uhorsko nebolo maďarský štát...


filip911   |   2010-10-25  (09:18)
50%  
mínus plus
  strelec-Otázka znie či ho možno nazvať proslovenský politik. Položid Čarnogurský už v roku 1995 vystúpil v Prahe s prednáškou :"ako prekonať dynamickú silu národného princípu na Slovensku"(prop.sk) Ak mizne z rozpočtu sto miliárd korún ,tak za Fica , ako za hocikoho iného ,tak ho možno nazvať proslovenským politikom? Navyše , keď sú všetci poslušní svetovému sionizmu?


strelec   |   2010-10-25  (10:15)
50%  
mínus plus
  filip911-ja nepíšem, že Čarnogurský je proslovenský. Tých troch považujem za politikov, zbytok sú šašovia, ktorí uverili v svoju veľkosť a pod. dristy médií. Za jediného, ktorý je schopný urobiť niečo pre Slovensko a teda Tvojim pojmom proslovenského považujem Fica. Svetový sionizmus vládne svetu - áno, ale nie všetci na slovenskej politickej scéne majú k nemu rovnaký vzťah. Všetci v politike sú preto, aby manipulovali našimi peniazmi. Rozpočet štátu a dotácie EU sú zaujímavé balíky, ľudovo povedané všetci majú za nechtami. Zásadný rozdiel je, či pritom nechajú žiť ľuďom alebo nemajú vôbec mieru a vytlčú zlaté zuby starej materi ešte zaživa.


Mg   |   2010-10-25  (12:42)
50%  
mínus plus
  Ľudia idú do politiky vždy kvôli peniazom a vplyvu, iná motivácia jednoducho neexistuje. Ak sa teda pozrieme na politikov z pohľadu skutkov, teda, čo urobili pre národ, tak musíme priznať, že Fico bol zatiaľ tým najpozitivnejším javom, ktorý sa vyskytol na slovenskej politickej scéne, odhľadnúc od demagógie médií sa mu mnohé zásluhy nedajú uprieť - ovládnutie regulačného úradu, zastavenie privatizácie strategických podnikov, zníženie DPH na niektoré položky, zmeny v zákonníku práce v prospech zamestnanca,zakázanie vytvárania zisku zdrav. poisťovniam, atď., z tohto dôvodu je určite viac proslovenským, než tí, ktorí sú tam teraz a ožobračujú slovenský národ.


filip911   |   2010-10-25  (12:47)
50%  
mínus plus
  Ano ,Fico je miernejší k národu popri tunelovaní rozpočtu,ale za to by som ho ešte neoznačoval ako "proslovenský". Je to urážka našich národných dejateľov z minulosti ,ak už toto označíme za proslovenské.


Mg   |   2010-10-25  (14:45)
50%  
mínus plus
  Tunelovanie rozpočtu sa nedá nikdy úplne odstrániť, súvisí s povahou človeka a so starým príslovím "S jedlom rastie chut", treba si uvedomiť, že za každou politickou stranou stoja lobistické skupiny, ktoré chcú vidieť návratnosť svojej investície do predvolebnej kampane a ich požiadavky musia byť uspokojené, preto sa nedá na politiku pozerať antikorupčnými očami. Bola to len taktika slovenských médií, ako pomôcť pravicovým stranám uchopiť sa moci rozmazávaním niekoľkých káuz bývalej vlády. Treba sa zamyslieť nad tým, koľko káuz vyplávalo na povrch za pôsobenia predošlej vládnej garnitúry, pričom musíme mať na zreteľi, že médiá im boli zpriaznené. Ale to je len jeden z uhlov pohľadu. Ja vlády na slovensku hodnotím hlavne z hľadiska hodnotovej orientácie, pričom typická proamerická liberálna politika a princíp voľného trhu, ktorý momentálne presadzuje súčasná vláda považujem za maximálne deštruktívny k človeku a k spoločnosti, sú to hodnoty, ktoré svet položili na kolená a z ľudí urobili otrokov najbohatšej vrsty obyvateľstva. Akákoľvek iná cesta je podľa mňa lepšou, než je táto. Ak sa rozprávam so svojím okolím, väčšina ľudí charakterizuje vládu Róberta Fica ako obdobie, v ktorom sa dalo vcelku kľudne žiť a nepočuli sme o tom ako každý druhý mesiac rastie cena elektriny, plynu, vodného a stočného, cien, atď. ... Preto si myslím, že porovnávame neporovnateľné. Nedá sa jednoducho slepo hovoriť, že tento kradne a tento kradne ešte viac, treba sa pozerať aj na to, kto nás vykorisťuje a kto sa aspoň snaží ísť inou cestou. Pre mňa osobne nie je dôležitý pojem proslovenský, ak ho Vy nepovažujete za adekvátny, je to Váš názor a ja Vám ho nemienim brať. Pre mňa osobne je Róbert Fico niekým, kto ukázal, že sa dá kráčať aj inou cestou, než cestou absolútneho zvýhodňovania tých najbohatších na úkor všetkých ostatných, preto ho jednoducho nemôžem hodiť do vreca s tými, ktorí sú pri moci teraz.filip911   |   2010-10-25  (20:19)
50%  
mínus plus
  Súhlasím ,že s touto sorošovou neviestkou a jej bandou je to tragédia pre Slovensko. Ficova cesta bola naozaj pre ľudí prijateľnejšia , no smerovala do toho istého cieľa. Ten je už neodvratný , sme vo finále.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |